Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wrześniowa propozycja kina „Millennium” dla najmłodszych    -   18/8/2009
Festiwal Filmów Dziecięcych „Galicja”
We wrześniu w kinie Millennium odbędą się projekcje w ramach drugiej edycji Festiwalu Filmów Dziecięcych „Galicja”. Pierwsza edycja festiwalu zgromadziła aż 12 tysięcy widzów. Prezentowane filmy propagują dobre postawy rodzicielskie oraz pomagają uniknąć zagrożeń wychowawczych. W programie Festiwalu znajdzie się kilkadziesiąt projekcji filmowych adresowanych do dzieci i młodzieży w różnym wieku.

Ogloszenie

Celem festiwalu jest promocja wartości rodzinnych – jego oferta adresowana jest do dzieci i rodziców, którzy przychodzą z nimi na festiwal i dla których organizowane są projekcje filmów propagujących dobre postawy rodzicielskie oraz pomagających uniknąć zagrożeń wychowawczych. Na festiwalu pokazywane są filmy pomagające wzmacniać relacje i więzi w rodzinie, które dają ludziom szczęście, poczucie bezpieczeństwa i pozwalają rozwijać się osobiście i zawodowo. Celem festiwalu jest również organizacja profesjonalnego, atrakcyjnego wydarzenia dla dzieci, które będzie ich największym świętem w regionie oraz promocja sztuki filmowej i animacji – jako elementu kultury i rozrywki atrakcyjnego dla młodych widzów, ciągle żywego i rozwijającego się. ”Chcemy pokazać, że sztuka filmowa jest alternatywą dla komercyjnych propozycji kinowych, tak samo dobrą i tak samo potrzebną najmłodszym widzom.„ - piszą organizatorzy, zastrzegając, iż nie czerpią oni żadnych zysków z tego przedsięwzięcia, zaś projekt ma charakter w stu procentach społeczny – jego pierwsza edycja była dla widzów całkowicie nieodpłatna. Jednak w tegorocznej odsłonie festiwalu pobierane będą dobrowolne symboliczne opłaty, które w całości przekazane mają zostać na potrzeby najmłodszych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.
W programie Festiwalu znajdzie się kilkadziesiąt projekcji filmowych adresowanych do dzieci i młodzieży w różnym wieku. W konkursie pokazywane będą filmy nieznane szerszej publiczności, adresowane do dzieci w wieku 7-14 lat, które jurorzy zakwalifikują do rywalizacji o specjalną nagrodę festiwalową.
”W tym roku zależy nam na tym, aby najmłodszej widowni umożliwić zobaczenie wartościowych propozycji filmowych, których nie są wyświetlane w kinach i nie mają dystrybutorów, chociaż prezentują imponujący poziom artystyczny i pomagają przekazywać ważne w procesie kształtowania młodego człowieka wartości.” - czytamy w informacji prasowej.
Festiwal odbędzie si w dniach 21-24 września.

OPISY FILMÓW:

DUCH LASU (SPIRIT OF THE FOREST), reż. David Rubin & Juan Carlos Pena, Hiszpania 2008, 80 min.
Pełnometrażowy film animowany., bez ograniczeń wiekowych. Film opowiada o wszechpotężnym biznesmenie, który chce zbudować autostradę biegnącą przez las. Złej Pani Abondo podoba się ten pomysł i namawia swego męża do ścięcia starych drzew. Wszystkie zwierzątka muszą uciekać… Ale odważny FURI, wraz ze swymi przyjaciółmi nie poddadzą się tak łatwo… Gdy znajdują słaby punkt Pani Abondo, postanawiają wskrzesić DUCHA LASU…Film ekologiczny; pod postaciami zwierząt kryją się ludzkie przywary – zgodnie z wyznacznikami bajki.

MROŹNY GOŚĆ (THE FROZEN VISITOR), reż. Olli Laamanen, Finlandia 2006, czas trwania: 7 min 32 sek.
Animacja kukiełkowa, bez dialogów, bez ograniczeń wiekowych. Akcja tej animacji kukiełkowej dzieje się w trakcie surowej zimy. Niedźwiedzie znajdują pod śniegiem zamrożoną postać. Chcąc ją ogrzać, wkładają ją do pieca. Nagle zauważają mieszek gościa z dziwnymi przyrządami – różdżką i tajemniczym pyłem. Niedźwiedzie zaczynają walczyć o cenne znalezisko. Dopiero kiedy odwiedza ich przechodzący nieopodal gajowy, przypominają sobie o zamkniętym w piecu gościu...

BAJECZKA O MAŁEJ WRONIE BEZ PIÓREK NA OGONKU (DE KLEINE KRAAI MET BLOTE BILLEN), reż. Raimke Groothuizen, Holandia, 5 min.
Bajka bez ograniczeń wiekowych. Mama Wrona prosi wszystkich swoich ptasich przyjaciół o pomoc – jej synek nie ma piórek na ogonku! Po wielu staraniach Babcia Wrona szyje małemu spodenki, ale to dopiero początek kłopotów Małego... Przyjaciele śmieją się z nowych spodenek, okazuje się jednak, że nic nie jest takie jakie się początkowo wydawało...

ŻABA (FROG, GRODAN), reż. Cecilia Torquato, Szwecja 2008, czas trwania: 0:07:26.
Film aktorski, napisy angielskie. Od lat 7. Opowieść o dziewczynce, która w trakcie przygotowań do szkolnego przedstawienia, zapragnęła walczyć mieczem i przyjąć rolę księcia zamiast księżniczki. Lecz gdy nauczyciel jej na to nie pozwolił, postanowiła zostać żabą...

PAPIEROWY KSIĄŻĘ (THE PAPER PRINCE), reż. Marco Kostnic, Serbia 2007, 92 min.
Film aktorski, język serbski, napisy w języku angielskim. Od lat 7. Ośmioletnia Julia czuje się samotna, ponieważ rodzice nie obdarzają jej zbyt wielką uwagą. Kiedy do jej drzwi puka podejrzany ankieter - Nikola, dziewczynka szybko się z nim zaprzyjaźnia, na pożegnanie dając mu kolczyki mamy i brytyjski paszport taty. Pół roku później okazuje się, że poprzez swoje niefrasobliwe zachowanie wpędziła całą rodzinę w kłopoty. Z pomocą kolegi – Pegi i ekscentrycznej starszej Pani – Emy, Julia postanawia odnaleźć Nikolę i odzyskać utracony paszport... Film pokazuje proces dojrzewania dzieci i dorosłych oraz wielkie znaczenie podejmowanych przez ludzi decyzji.

KOZUCHA KŁAMCZUCHA (GOAT THE LIER), reż. Andrzej Kukuła, Polska 2008, 13 min.
Z serii „Baśnie i bajki polskie” - klasyczna animacja rysunkowa, dialogi w języku polskim. Bajka dla najmłodszych dzieci – bez ograniczeń. Dawno, dawno temu żyła sobie Gospodyni z Psem Hałaskiem, Kotem Wąsatkiem i z bardzo rozpieszczoną Kozą. Pewnego dnia do drzwi chaty puka dziewczynka o imieniu Zazulka. Gospodyni postanawia przyjąć ją pod swój dach, a Zazulka ma za to paść Kozę. Dziewczynka stara się jak może, pasie Kozę cały dzień, zrywa dla niej koniczynę, przynosi wodę ze strumienia. Jednak wieczorem, gdy Gospodyni pyta Kozę, czy się najadła, Koza kłamie jak najęta… Gospodyni przepędza Zazulkę, jednak Pies i Kot proszą ją, aby się upewniła, czy Koza mówi prawdę. Następnego dnia, Gospodyni używa podstępu…

PETER PIPER I KONTROLA TECHNICZNA (PETER PIPER – THE CHECK UP), reż. Pascal Blais, Canada 2008, czas trwania: 5 min 13 sek.
Jedna z historii opowiadających o samolociku Peterze. Tym razem nieroztropny Peter, przed odlotem w powietrze, zapomina przejść kontroli technicznej, wskutek czego spotkają go problemy…

ZIMOWE WRÓŻKI (WINTER FAIRES), reż. Anna Dudek, Polska 2008, 13 min.
Z serii „Baśnie i bajki polskie”. Klasyczna animacja rysunkowa, dialogi w języku polskim - dla najmłodszych dzieci – bez ograniczeń. Dawno, dawno temu, po jednej stronie rzeki żyły sobie koronczarki, a po drugiej stronie razem z babcią mieszkała mała Klarunia, która pragnęła robić najpiękniejsze koronki. Pewnego dnia Król Karol wezwał do siebie wszystkie koronczarki, gdyż jego córka – Królewna wybierała się na pierwszy bal w swoim życiu i zapragnęła mieć koronkową suknię. Król zatem ogłasza konkurs na najpiękniejszą koronkę… Klarunia wyrusza w świat w poszukiwaniu najpiękniejszych koronkowych wzorów…

DAVY CROCKETT W KOSMOSIE (DAVY CROCKETT IN OUTER SPACE), reż. Ru Kuwahata, Max Porter, David Cowles, USA 2008, czas trwania: 2 min 17 sek.
Animacja rysunkowa (w tym efekt szkolnej tablicy) Bez ograniczeń wiekowych. Zabawny teledysk o Davym Crockett – bohaterze amerykańskim.

ZŁOTA JABŁOŃ (THE GOLDEN APPLE TREE), reż. Joanna Jasińska-Koronkiewicz, Polska 2008, 13 min.
Z serii “Baśnie i bajki polskie”. Klasyczna animacja rysunkowa, dialogi w języku polskim. Dla najmłodszych dzieci – bez ograniczeń. Dawno, dawno temu, a może nie tak dawno... Za górami, za lasami, a może gdzieś niedaleko… w pewnej wiosce niedaleko dużego miasta, mieszkał wdowiec Drwal Jakub ze swoją córką Dorotką. Dorotka jest dziewczynką dobrą i pracowitą, toteż ojciec często nazywa ją swoim skarbem. Wieść o „skarbie Jakuba”, przekazywana z ust do ust, zmienia się w plotkę i dociera do uszu chciwej mieszczki Brunhildy. Skarb to skarb, na pewno gdzieś zakopany, trzeba go zdobyć – myśli Brunhilda i pod pretekstem zajęcia się domem i Dorotką, szybko zarządza wesele… Jej podstępny plan krzyżuje Kogut ze złotym piórem, którego Dorotka przywozi z targu…

LEGENDA O NIETOPERZU (THE LEGEND OF THE BAT), reż. Lucia Margan, Wielka Brytania/Meksyk 2008, 7 min 30 sek.

Animacja rysunkowa, dialogi w języku angielskim. Bez ograniczeń wiekowych. Przed wiekami, w świecie ptaków żył bardzo krnąbrny nietoperz, któremu bardzo nie podobało się to, że Bóg stworzył go szarym ptakiem. Postanowił więc okraść swych ptasich kolegów z ich kolorowych piór. Nauczka okazała się bardzo sroga… Adaptacja meksykańskiej legendy, która tłumaczy dlaczego nietoperze są ślepe, mają dobry słuch i mieszkają w jaskiniach…

PUŁAPKA (THE TRAP), reż. Joni Männistö, Janne Kukkonen, JP Saari, Mikko Korhonen, Finlandia 2008, czas trwania: 4 min 33 sek.
Animacja kukiełkowa, bez dialogów. Bez ograniczeń wiekowych. Sroga zima. Mała dziewczynka wychodząc ze swego domku, pod taflą lodu zauważa jakąś postać… Wzruszająca historia o dziewczynce, jej tacie i rybce.

KARZEŁ I KSIĘŻNICZKA, (THE JESTER AND THE PRINCESS), reż. Juan Galiñanes, Hiszpania 2007, czas trwania: 9 min.
Animacja komputerowa, bez dialogów. Bez ograniczeń wiekowych. Film o pozorach, uprzedzeniach i o tym jakie niosą za sobą konsekwencje. Karzeł Jester budzi tkwiącą od wieków, na obrazie Velazqueza “Panny Dworu” księżniczkę Margeritę. Muzeum przedstawione jako fascynujące miejsce, pełne magii i piękna... Okazuje się, że nieważne jak rzeczy wyglądają na zewnątrz, ale co jest wewnątrz każdego z nas.

RÓŻOWY NANUK (PINK NANUQ), reż. Jeanine Reutemann, Szwajcaria 2009, 5 min 53 sek.
Animacja rysunkowa, bez dialogów. Bez ograniczeń wiekowych. Mały polarny miś emigruje do Europy. Kontakt z brązowymi niedźwiedziami niespodziewanie czyni go… różowym, przez co nie zostaje zaakceptowany w grupie. Znajduje więc sobie nowego przyjaciela – śmiesznego pingwinka, z którym będzie szukał swojego miejsca na Ziemi…

ERGO 3D, reż. Geza M. Toth, Węgry 2008, czas trwania: 00:12:40
Animowany komputerowo, 3D, 35 mm, bez dialogów. Bez ograniczeń wiekowych. Film, który opowiada o poszukiwaniu drugiego człowieka, samotności, wolności i przyjaźni. Wspaniała grafika i synchronizacja ruchu z muzyką.

UŁÓŻ HISTORIĘ ZE SŁÓW… (INVENT A STORY WITH…), reż. Fabio Pacifico, Włochy 2008, 2 min 55 sek.
Na lekcji Pani zadaje uczniom zadanie, które ma rozwinąć ich wyobraźnię. Dzieci mają ułożyć opowiadanie ze słów: pióro, plecak, pudełko, garnek i popielniczka. Mały bohater wymyśla nieprawdopodobną historię…

TWARZĄ DO WIATRU! (FACING THE WING), reż. Gilad Reshef, Izrael 2006, 50 min.
Od lat 11. Film dokumentalny przedstawiający życie dziesięcioletniego chłopca o imieniu Oran, który stracił najbliższą rodzinę oraz wzrok w ataku terrorystycznym w Haifa. Film o nauce, poznawaniu nowych znajomych, spędzaniu czasu wolnego, przygotowywaniu do Bar Micwy. Największym marzeniem Orana jest założenie klubu jachtowego, na cześć swego zmarłego dziadka. Po nim bowiem Oran odziedziczył miłość do morza…

RINGO I TAHER (RINGO & TAHER), reż. Jony Arbid, Izrael 2006, 50 min.
Film aktorski, napisy w języku angielskim. Największym marzeniem małego chłopca o imieniu Taher jest posiadanie psa. Pewnego dnia znajduje na ulicy pięknego szczeniaczka. Spełnienie marzeń jest w zasięgu ręki! Problem jednak w tym, że nie może go zabrać do domu. Postanawia się jednak nie poddawać, chociaż ukrywanie pieska niesie za sobą wiele problemów…

KRAINA ZABAWEK (TOYLAND, SPIELZEUGLAND), reż. Jochen Alexander Freydank, Niemcy 2007, czas trwania: 10 min 25 sek.
Film aktorski, od lat 11. Akcja filmu dzieje się w czasie II wojny światowej. Heinrich i David są oddanymi przyjaciółmi. Twierdzą, że łączy ich braterstwo krwi. Matka Heinricha przygotowuje syna do ciężkich dni – wyjazdu Davida do obozu. Wmawia mu, że David jedzie do „Krainy zabawek”. Heinrich nie chcąc opuścić przyjaciela postanawia wyjechać razem z nim… Bardzo wzruszający film dla starszych dzieci.

ZOÉ, reż. Giuseppe Varlotta, Włochy/Niemcy 2008, 91 min 37 sek.
Film aktorski, od lat 11. Okres II wojny światowej. Spokój małej włoskiej wioski zakłóca najazd niemieckich żołnierzy, poszukujących mężczyzn. Nikogo nie znajdują, gdyż wszyscy mężczyźni są na froncie. Mała Zoé, na prośbę matki wyrusza w poszukiwaniu swojego ojca – komendanta. Po drodze czeka ją mnóstwo ciekawych przygód... W trakcie podróży Zoé, niczym Alicja w krainie czarów, uczy się odróżniać dobro od zła, poznaje sens ludzkiej przyjaźni i prawdziwe oblicze wojny.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947