Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Dożynki i Targi Gospodarcze Powiśla już 23 sierpnia w Ujściu Jezuickim    -   17/8/2009
Święto Powiśla Dąbrowskiego
23 sierpnia już po raz trzeci odbędzie się jedna z największych imprez organizowanych na terenie Powiatu Dąbrowskiego „Święto Powiśla Dąbrowskiego - Dożynki Powiatowe i Targi Gospodarcze”. W tym roku gospodarzem tego przedsięwzięcia jest Gmina Gręboszów, a impreza odbędzie się na obiekcie sportowym w Ujściu Jezuickim. Organizatorzy zapraszają jeszcze chętnych wystawców do zaprezentowania swoich ofert podczas prezentacji targowych, które tradycyjnie przyciągają tysiące mieszkańców Powiśla.

Ogloszenie
>

Święto Powiśla Dąbrowskiego organizowane jest przez wszystkie samorządy Powiatu Dąbrowskiego – powiatowy i gminne, z pomocą lokalnych instytucji, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych i rolników. Zarząd Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego w 2007r. podjął decyzję, aby każdego roku inna gmina była gospodarzem imprezy. Przedsięwzięcie to odbywało się już w Dąbrowie Tarnowskiej i Bolesławiu.
„Święto Powiśla Dąbrowskiego – Dożynki Powiatowe i Targi Gospodarcze” łączy dwie imprezy – organizowane od 1999 roku Targi Gospodarcze oraz Dożynki Powiatowe – ludowe święto z okazji zakończenia plonów. Jest to doskonała okazja do zaprezentowania dorobku kulturalnego i gospodarczego naszego regionu.
Patronat honorowy nad imprezą objęli Wojewoda Małopolski, Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Starosta Dąbrowski.
Sponsorem strategicznym jest Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego

Imprezę rozpocznie uroczysta polowa Msza Św., podczas której nastąpi poświęcenie około dwudziestu wieńców dożynkowych. Następnie barwny korowód dożynkowy przejdzie ze Sceny Letniej w kierunku estrady, gdzie odbędzie się dalsza część zaplanowanego programu imprezy. Obok estrady ustawione zostaną wieńce a na stoiskach prezentować będą się firmy, samorządy i organizacje pozarządowe. Każdy, kto przyjdzie na imprezę będzie mógł podziwiać barwne wieńce i oglądać prezentowane stoiska. Przybyłych na tą okoliczność gości powita Wójt a zarazem gospodarz Gminy Gręboszów Pani Krystyna Świętek. Natomiast okolicznościowe przemówienie wygłosi Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski. Kapela ludowa „Wiślanie” wykona tradycyjny obrzęd dożynkowy.
Popołudniu na scenie prezentować się będą delegacje wieńcowe oraz gminy ze swoim dorobkiem artystycznym. Wystąpią m.in. orkiestry dęte z Bolesławia i Woli Mędrzechowskiej, zespoły taneczne VOCE i Sokoliki, zespoły dziecięce i młodzieżowe, Zespół Wokalno – Instrumentalny IMPRESJON, zespół folklorystyczny Nieczajnianie, grupy śpiewacze Wiślanie, Łęcanki i grupa śpiewacza gospodyń z Delastowic.

Jak co roku w uroczystościach wezmą również udział przedstawiciele miast partnerskich współpracujących z naszymi samorządami. Przyjadą przedstawiciele samorządu XVIII dzielnicy Budapesztu i Powiatu Stara Lubovna. Wieczorem odbędzie się występ kapeli góralskiej „PASTRNOCI” z Nowej Lubovni, a impreza zakończy się tradycyjną zabawą taneczną.

Odwiedzający imprezę będą mogli oglądać prezentowane stoiska, występy na estradzie. Nie zabraknie również innych dodatkowych atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. A chętni coś przekąsić będą mogli skosztować potraw regionalnych przygotowanych przez gospodarstwa agroturystyczne i koła gospodyń wiejskich.

Podczas imprezy odbędzie się również rozstrzygnięcie konkursów na najpiękniejszy wieniec dożynkowy i najciekawsze „ośpiewanie wieńca”. Dla przedsiębiorców zorganizowany zostanie konkurs na „najciekawsze stoisko wystawowe firm”. Wszystkie zainteresowane firmy, które zaprezentują się podczas imprezy, mogą zgłosić się do tego konkursu. Głównymi elementami branymi pod uwagę podczas oceny będą 1) estetyka i aranżacja stoiska; 2) różnorodność i obfitość oferty, pokazu; 3) sposób ekspozycji i jakość jego obsługi.
Organizatorzy zapraszają wszystkich do udziału w tym radosnym świecie wieńczącym zbiór plonów. Inwestorów i firmy zachęcają natomiast do zaprezentowania się na stoiskach w czasie Targów Gospodarczych.

Program imprezy :
12.45 - Zbiórka grup wieńcowych przy Scenie Letniej w Ujściu Jezuickim
13.00 – Uroczysta Polowa Msza Św. (Podczas Mszy Św. poświęcenie wieńców dożynkowych)
14.15 – Przemarsz korowodu dożynkowego ze Sceny Letniej w kierunku estrady
14.30 – przywitanie gości przez Wójta Gminy Gręboszów, przemówienie okolicznościowe Starosty Dąbrowskiego
15.00 – 15.30 – obrzęd dożynkowy
15.30 – 17.00 – Prezentacje sceniczne delegacji wieńcowych (tzw. ośpiewanie wieńców) z poszczególnych gmin
17.00 – 18.45 – Prezentacja dorobku artystycznego gmin z Powiatu Dąbrowskiego na scenie
18.45 – Ogłoszenie wyników konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy, najciekawszą prezentacje sceniczną delegacji wieńcowych, na najbardziej profesjonalnie przygotowane stoisko promocyjne, wręczenie nagród
19.00 – Występ kapeli góralskiej „PASTRNOCI” z Nowej Lubovni (Powiat Stara Lubovna)
19.45 – Zabawa taneczna
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947