Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Trudne chwile dla ministra skarbu aktualizacja   -   18/8/2009
Gradobicie ?
Ostatnie dni i godziny należą zapewne do najcięższych chwil, jakie przeżywać musi na swoim stanowisku minister Aleksander Grad. Wyjątkowo pracowity poniedziałek 17 sierpnia, podczas którego minister powołał m.in. członków rad nadzorczych TVP i PR a także dokonał wyboru przyszłego nabywcy kontrolnego pakietu akcji Enei, stał jednak przede wszystkim pod znakiem oczekiwania na wpłatę za zakup stoczni szczecińskiej i gdyńskiej. Już wiemy, że wpłata ponad 380 milionów złotych od katarskiego inwestora nie nadeszła. Fakt ten przybliża oba zakłady do realizacji tzw. czarnego scenariusza (sprzedaż majątku stoczni poprzez upadłość) a samego Grada do dymisji, zapowiedzianej zresztą przez samego premiera Tuska, w przypadku jeśli do końca sierpnia ministrowi nie udałoby się skutecznie zakończyć procesu sprzedaży stoczni. Na domiar złego w najnowszym numerze "Newsweeka" dziennikarze tygodnika zarzucili ministrowi niejasne interesy, związane m.in. z wydzierżawieniem atrakcyjnego obiektu na Podhalu firmie kolegi ...

Ogloszenie

Początkowo pieniądze od katarskiego inwestora za zakup stoczni miały wpłynąć do 21 lipca, ale firma poprosiła resort skarbu o przesunięcie tego terminu. Powodem był list Szczecińskiego Stowarzyszenia Obrony Stoczni, w którym napisano m.in., że stocznia w Szczecinie mogła być "pralnią brudnych pieniędzy". Jak wielokrotnie podkreślali w ciągu ostatnich 4 tygodni przedstawiciele ministerstwa skarbu, w tym osobiście Aleksander Grad, Fundusz zapewniał, że nie zamierza wycofać się z transakcji zakupu majątku obu stoczni. Gwarantem transakcji ma być katarski bank iinwestycyjny QInvest oraz Qatar Islamic Bank.
- Jeśli weźmie się pod uwagę znaczenie transakcji oraz polityczne nagłośnienie znalezienia zbawcy z Kataru, plajta tej transakcji będzie największą klęską ekipy Donalda Tuska - pisał w komentarzu pisanym w poniedziałek wieczorem oczekujący jeszcze na "cud" (tj. przelew z Kataru) Jacek Zalewski, komentator Pulsu Biznesu.
Wątpliwości, jak się to wszystko zakończy nie ma już "Gazeta Prawna", bez ogródek tytułując artykuł na temat niedoszłej do skutku transakcji "Żegnaj stocznio! Żegnaj Gradzie!
Nie oszczędza rządu i ministra również znany ekonomista Robert Gwiazdowski. Komentując całą sytuację dla "Dziennika" ekspert Centrum im. Adama Smitha przypomina, że nadal nie wiemy, kto jest tym tajemniczym inwestorem. Gwiazdowski stwierdza, że "Rząd nie powinien mieć tajemnic handlowych przed podatnikami" . Podkreśla przy tym, że niepotrzebnie zwlekano z prywatyzacją zakładów. "Stocznie były nietykalne gdy były w dobrej kondycji. A to wtedy można było przebierać w ofertach inwestorów, którzy wykładali solidne pieniądze" - mówi ekspert. Dodaje, że na pewno ówczesny kontrahent nie wymagałby zachowania tajności. Gwiazdowski twierdzi, że "ktoś coś to chciał ugrać. Stąd dziwny inwestor, którego nie ma".

Tymczasem, jak informował we wtorek, podczas briefingu prasowego, sam szef resortu skarbu, powodem nie dojścia transakcji do skutku mógł być fakt, że dotychczasowy inwestor nie uzyskał akceptacji od instytucji finansowych, które za nim stały.
Jednak to, że sprzedaż nie została jeszcze sfinalizowana świadczy - zdaniem Grada - o tym, że nie było transakcji wiązanej. Przypomnijmy, niektórzy publicyści i ekonomiści sugerowali, że w zamian za stoczniowe inwestycje, Polska zdecydowała się na zakup gazu z Kataru za pośrednictwem PGNiG.

Grad liczy jeszcze na korzystne rozwiązanie. Na miejsce dotychczasowego inwestora może wejść rządowa agencja z Kataru Quatar Investment Authority (QIA), która poinformowała o możliwości zastąpienia dotychczasowego inwestora. Minister zdecydował zatem o przedłużeniu czasu na ostateczną finalizację kontraktu do 31 sierpnia. Nie ukrywa jednak, że nie ma żadnej pewności co do tego, że sprawy rozstrzygną się w tym czasie. Nie martwi się przy tym, że majątek stoczni faktycznie nie zostałby "sprywatyzowany", bo nabyty zostałby przez agendę innego państwa (to może być zresztą zarówno przeszkoda w formalnym przejęciu przez katarską agencję rządową zobowiązań dotychczasowego kupca, jak i działanie niezgodne z dyrektywami Komisji Europejskiej - przyp.red.). Nie ma również pewności, kiedy i w jakim zakresie stocznie mogłyby wznowić produkcję. - Najważniejsze w tym momencie, to dokończyć proces sprzedaży i zapewnić stoczniom możliwość dalszego funkcjonowania - mówił we wtorek szef resortu skarbu, unikając wszelkich innych spekulacji.
Jeśli do końca miesiąca sprawa nie zostanie wyjaśniona, Polska ma się domagać odszkodowania.
Czy ministrem skarbu będzie jeszcze wówczas Aleksander Grad ?
"Rzeczpospolita" ocenia, że dymisja ministra skarbu przed końcem września jest raczej mało prawdopodobna. Do końca września bowiem minister musi zakończyć inny ważny projekt – negocjacje z Eureko w sprawie PZU.
– Zmiana ministra skarbu przed finałem tych rozmów mogłaby znacznie osłabić polską pozycję negocjacyjną– powiedział „Rz” jeden z polityków PO.
Oficjalnie wypowiedział się z kolei rzecznik rządu: - Wydaje się, że w tej chwili pozycja ministra Aleksandra Grada jest niezagrożona - przyznał Paweł Graś. Premier wierzy bowiem, że do końca sierpnia minister znajdzie inwestora.


***

Sprawa stoczni to nie jedyny powód do zmartwień ministra Grada. Wczorajszy "Newsweek" przyniósł informację, że spółka związana z przyjacielem Aleksandra Grada dostała w dzierżawę atrakcyjny obiekt sportowy na Podhalu. A dostała go od skarbu państwa, którym zawiaduje Aleksander Grad.

W artykule "Dzierżawa dla kolegi ministra Grada" Piotr Śmiłowicz i Andrzej Stankiewicz piszą m.in: Podlegająca Gradowi spółka Zespół Elektrowni Wodnych (ZEW) zarządza słynnym zalewem czorsztyńskim. To jedno z najbardziej malowniczych miejsc w Polsce, a zarazem rentowna firma energetyczna. Gdy po wyborach rozpoczęło się przejmowanie spółki przez ludzi Platformy, prezesem został Grzegorz Podlewski, szef koła PO w Tychach. Czemu? W rozmowie z „Newsweekiem” minister Grad stwierdził, że zależało mu, by prezesem ZEW był ktoś spoza „układów podhalańskich”. Padło na swego — okazuje się, że Podlewski był kiedyś pełnomocnikiem spółki Agemark, której głównym udziałowcem jest Niemiec Paul Rogler. O tej firmie było ostatnio głośno — jest ona właścicielem podkrakowskiej willi, w której za darmo mieszka rzecznik rządu Paweł Graś.

Podlewski szybko wziął się do pracy. Część majątku ZEW wynajął firmie związanej z przyjacielem ministra Grada. Otóż do ZEW — obok tamy — należą także malowniczo położone tereny turystyczne. Jest tam m.in. oświetlony stok narciarski z wyciągami. (...) Prezes Podlewski podjął jednak decyzję o wydzierżawieniu wyciągów firmie Czorsztyn-ski, której wieloletnim udziałowcem i członkiem rady nadzorczej był Franciszek Gryboś, bliski kolega Grada od czasu studiów. Gryboś to także główny biznesowy partner rodziny Gradów. Jest udziałowcem i prezesem potężnej firmy geodezyjnej MGGP, w której udziały ma równocześnie żona ministra — Małgorzata Grad. (...) Gryboś zakładał MGGP wraz z Gradem. (...)
Minister Grad odrzuca jednak podejrzenia o wpływanie na tę transakcję. Według niego fakt posiadania udziałów w MGGP przez F.Grybosia i jego znajomość z ministrem "nie miała znaczenia."
Więcej na ten temat w "Newsweeku".
Zobacz także :
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 72)Dodaj komentarz
(18-08-2009) terefere :
no to mu w zamkniętych stoczniach nie zdążą zrobić stateczku i będzie musiał odpłynąć w siną dal jakąś tratwą. Ciekawe do jakiej spółeczki albo innej synekurki dopłynie? Bo to przeciez taaaaaaaki fachowiec był

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-08-2009) hehe :
biedactwo. Nosił wiLk razy kilka ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-08-2009) e tam :
nawet jak straci fotel krzywda się mu nie stanie. Obsadzeni swojacy pomogą

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-08-2009) oferent :
A może Nowak by kupił stocznie i uratował Grada.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-08-2009) Liber :
Wszystko się okarze w swoim czasie, czy minister Grad zawinił czy może ktoś inny z innej partii. Poprzednicy kasowali kasę.,i w sprawach stoczni nic nie zrobili. Teraz tylko krytykuja.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-08-2009) kolo :
Grad i tak spadnie na 4 łapy i żadna krzywda mu sie nie stanie. Pytanie tylko kto będzie pilnował naszych-tarnowskich spraw w warszawce?? nie widzie kandydatów.....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-08-2009) janek :
no i mamy sytuację,ze minister juz tylko chce sie pozbyc problemu za jakiekolwiek pieniadze i komukolwiek, byle miec to z głowy. niewazne ze to nie bedzie prywatyzacja, niewazmne, ze nie wiadomo czy stocznie w ogóle jeszcze beda cos budowac czy tez beda po kawałku wyprzedawane z iluzją jakiejs doraznej produkcji czy remontów. cytowany wyzej Gwiazdowski przytomnie wczoraj zauwazyłe ,ze "Należałoby się zastanowić czy na tych terenach nie powinno rozpocząć działalność kilkunastu małych wytwórców: niewielkich statków, a nawet łodzi". Ale nasi wolą chocholi taniec, nie wuidzac,że Titanic już w połowie pod wodą. Wazniejszy jest prestiż takiego czy innegoministra, udowadnianie ,że bujdy jakimi nas karmił miał jakieś pokrycie w faktach, niż rzeczywisty los zakładów. mam tylko nadzieje,ze po i rząd sie na tym wywróci bo to nie może zostać bezkarne. marne to jednbak pocieszenie, bo kto przyjdzie po nich ? jeszcze wieksi nieudacznicy i asekuranci. SLD i PIS udowodniało swoją nieudolność latami

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-08-2009) henryk :
Znany jest z takich przekrętów w Tarnowie, że hoho, osobiście się cieszę, ale wiem że za pół roku zostanie prezesem w jakieś radzie nadzorczej - tego typu ludzie są niezatapialni.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-08-2009) statek :
rano był do zwolnienia ale teraz już nie bo opowiedział Premierowi bajkę o Irlandii i już kłopot rozwiązany

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-08-2009) rrrrrrr :
świnki świnki swinki przy korycie nie dadza zrobić nic złego swoim swinkom !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-08-2009) kolo :
drogi henryku...nie można zostać prezesem w radzie nadzorczej...:):). sam sobie wystawiłeś świadectwo kompetencji....tytułem polemiki z jankiem. nie wiem czy Gwiazdowski ma racje. Moim zdaniem nie. Dlatego, że ta forma sprzedaży majątku pod jakieś domniemane małe przdsiębiorstwa wydaje się być najgorsza. bo oznacza podział majątku stoczniowego...choć być może do takiej sprzedaży dojdzie....niestety w trybie upadłościowym...skoro więc Grad to przekręciaż to może ktoś powie co jego zdaniem chce przekręcić? bo ja nie wiem. Chłop się stara sprzedać to czego nikt nie chce kupić...wielkie g....,najdroższą kolebkę świata z bandą związkowych oszołomów wokoło kto to kupi się pytam otwarcie??? kto??? może wreszcie związkowcy przejżą na oczy bo soro te stocznie tyle warte i przemysł stoczniowy taki opłacalny to sie pytam czemu nikt nie chce tego kupić??? no czemu???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-08-2009) wiesz co koło :
czy nie przyszło ci do głowy że stocznia w trybie upadłościowym najlepiej zrobi interes u czy ktoś do tego specjalnie nie doprowadził

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-08-2009) kolo :
...tak specjalnie doprowadziła do tego głupota związków, idiotyczne pojęcie kolebki solidarności i z tych powodów strach poszczególnych rzadów przed prywatyzacją!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-08-2009) Przytomniak :
W sprawie stoczni to poza ogólnym kręceniem w pijarowskim stylu a la Tusk i ukrywaniem informacji kim jest ten "wielki wybawca - inwestor" ( teraz już wiemy dlaczego) Gradowi zbyt wiele zarzucić się nie da. Robił co mógł,a że niewiele mógł to tylko dużo chlapał. Natomiast sprawa z Grybosiem i ZEWem to już symptomatyczne kolesiostwo "a la najwyższe standardy Platformy". Ale z tego powodu to pierwsza do zwolnienia jest pani Julia Pitera, która po raz kolejny jnie będzie widziała nic nietransparentnego w takiej transakcji związanej z kolegą z rządu. Jak to władza zmienia ludzi ... I nie mówię tu o Olku, który zawsze myślał "biznesowo" i grabił przede wszystkim pod siebie, tylko byłej szefowej Transparency International..

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-08-2009) ucieszony :
Oj biedne PiSowskie jelenie, poziom waszego odmóżdżenia jest zaiste imponujacy. Osobiście mam głeboko w doopie to co się stanie ze stoczniami w które państwo z moich podatków pompuje grube miliardy, żeby kolesie zwiazkowi mieli z czego żyć. Niech upadną jak najszybciej, a za nimi kopalnie i inne ciepłe zakładziki dla polityków. Jeżeli to się będzie opłacało to prywatny bedzie i budował statki i wydobywał wegiel. Jak w normalnym świecie. Tylko wyjatkowy komunistyczny debil typu doradcy p. Prezydenta -p Bugaj- może twierdzic ,że państwowe przedsiebiorstwo "lepiej prosperuje" Typowa PISbolszewia ! Cokolwiek byscie nie szczekali Grad zostanie jako ten, który sprywatyzował Azoty za co mu wieczna chwała!! A tysiace pracowników nigdy nie zapomną Kaczyńskiemu, Jasińskiemu ,Rojkowi i pozostałej części watachy, ze w ostatniej chwili wstrzymali prywatyzację Azotów przez PCC. Wystarczy popatrzeć na rozwój ROKITY aby zobaczyć co straciliśmy................... .............................. .........Szanowny Panie redaktorze KUPA- Poświatowski . Styl propagandy ,który uprawiacie moze przemówić do związkowca, do nieroba, do niewykształconego robola, do mocherowo -komunistycznej babci, ale nie do zwykłego ,a szczególnie młodego Polaka, który musi umiec dbac o siebie i mierzi go utrzymywanie "swietych krów". Jesteście na straconej pozycji...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-08-2009) Tomek do ucieszonego :
Ucieszony, a w ubikacji i lodówce też już widzisz Poświatowskiego ? Dziwnie jakoś wpływy i macki tego redaktora i intarnetu sięgają już całego kraju, bo tak samo relacjonuje sprawę większość mediów w kraju. zresztą artykuł jest tylko streszczeniem relacji ogólnopolskiej prasy. ALe wiem, lepiej jest milczeć i udawać , że nic się przecież nie stało ;-) szkoda mi takich ucieszonych

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-08-2009) czytelniczka :
Też nie lubię pisiorów ale język pana "ucieszonego" i jego paranoja "POświatowa" wystawiają mu najgorszą z możliwych recenzję. Szkoda z takim dyskutować

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-08-2009) ucieszony :
Szanowni poprzednicy. Pokażcie mi jeden obiektywny tekst na tym portalu, a pokajam się szczerze poprzez walenie się w piersi. Howgh ! Czytelniczko. Pisanie "ja też nie lubię pisorów ALE " jest tak prymitywną manipulacją, że nawet na Onecie już nie działa, tak, że ze mną tracisz czas na te sztuczki.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-08-2009) Gal :
Ciesz się "Ucieszony"!... ja też będę się cieszył, gdy upadną stocznie a za tym następny krok, najlepszy jaki mogłoby zrobić państwo to oddać Szczecin i cały ten róg Hansie lub Danii lub stworzyć "strefę wolną" lub jak miało chęć Łeba - stworzenie księstwa łebskiego..tu Księstwa Szczecińskiego. Wtedy w tę pędy będę wracał w tamte regiony, bo wiem ,że nie będzie nigdzie lepiej jak tam...Ponad 10 lat temu występowali przedstawiciele Szczecina i regionu zachodniopomorskiego o stworzenie wolnej strefy celnej.. niestety wyraźny sprzeciw warszawki i nie tylko. Zapominacie wszyscy też najważniejszy szczegół - Stocznie to nie jeden zakład! Przy budowie statków zatrudnionych jest wiele zakładów w kraju! - kooperantów. Nawet w tarnówku! np. Zakłady mechaniczne robiły dla stoczni silniki elektryczne. Przez upadek stoczni już obecnie ma problemy zakład poznański produkujący silniki okrętowe. Jasno z tego wynika - że piszący nigdy nie uczyli się geografii w szkołach! Forumowicze - wpierw sami dokapitalizujcie swoje wykształcenie, zanim zaczniecie pisać takie rzeczy tutaj!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-08-2009) ucieszony :
Gal, do tej pory uważałem Cię za jednego z mądrzejszych zaglądajacych tutaj. Myślę, że ten tekst z księstwami i rozbiorami to tylko pojedyncza wpadka. Nie rozczaruj mnie........ Natomiat dalsza część tekstu jest nie do obrony. Żadna koperacja, ratowanie miejsc pracy, nic nie pomoże. Albo się produkuje z zyskiem albo nie. Państwo ma zapewnić równe traktowanie i jak najmniej wtrącać się do gospodarki. Inaczej prostą drogą wracamy do komuny!!! Nie ma zadnej "trzeciej drogi", "solidarnego państwa" itd. To mrzonki, które nikomu sie nie udały. Powiedz mi jak nierentowna branża została w Polsce uratowana przez dotacje? To tylko betonuje zastaną sytuacje i tworzy spiralę marnowanych pieniędzy - vide górnictwo i PKP........................... .............................. ..................................................................... P.S.Najbardziej zresztą cieszy mnie to, że ci wszyscy kryptosocjalisci z tego portalu mienią się fanami Michalkiewicza. PURE NONSENS !!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-08-2009) piekut :
Myślę że sytuacja przerosła Grada. Moze w obszarze tarnowskim umysł geodety obejmował skomplilpwanie sytuacji. W obszarze szerszym z pewnoscia nie. Niepokojace są te sygnały że Grad ciądle ustawia kadry w Tarnowskiem. Ponoć bez jego lub przyjaciół przyzwolenia dyrektora szkoły się nie powoła. Smutne to podobnie jak Tarnów w niedzielne popołudnie. Brud, smród i marazm małego galicyjskiego miasta.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-08-2009) do ucieszonego ? :
A co to znaczy "obiektywny tekst" ? Żeby ci ułatwić - wskaż może niedociągnięcia, nierzetelność komentowanego przez Ciebie tekstu. Zioniesz jakimś bezsensownym uprzedzeniem względem redakcji, więc może faktycznie znalazłeś do tego powody w tym tekście. Chętnie się zapoznam z konkretnymi zarzutami. Tylko pisz o meritum, a nie o tym, że w Ameryce biją Murzynów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-08-2009) Do Kolo :
A czemu Ty nie zostałeś mędrcem tylko Wałesa ????-jesteście na POdobnym POziomie:))))))

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-08-2009) kolo :
wzruszające:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-08-2009) Weredyk :
Kolo - jak to ładnie ujałeś - Aleksander Grad stara sie sprzedac stocznie. Tak jak Ty starasz sie wytlumaczyc Aleksandra Grada. Starac sie a to zrobic to roznica. To Aleksander Grad forsował sprzedaz enigmatycznemu inwestorowi, z ktorym dzis nawet nie mozna sie porozumiec. Przeciez to jakas farsa i totalna pomylka. Pomimo tego od 2 miesiecy zapewniał, ze wszystko jest w porzadku i ze srodki splyna. Teraz okazuje sie ze nie. Jaka byla weryfikacja zatem tego inwestora dokonana przez Ministerstwo Skarbu Państwa? Jak zabezpieczono te transakcje w przypadku wycofania sie tego inwestora? Jakie poniesie kary? Na ten temat cichosza wiec zapewne nic nie uczyniono w tym wzgledzie. Dzis dalej mami opinie publiczna..., przedłuzajac swoja agonie na ministerialnym stanowisku||| Ucieszony - fakty przecza Twojemu stanowisku. Józef Rojek byl za prywatyzacja przez GPW. Było to słuszne rozwiazanie. Zreszta czas to potwierdził. PCC chcialo kupic 80 % akcji ZA za okolo 360 milionow zł. Czyli zysk z 5-6 lat pokrylby ich inwestycje. Pomijajac juz ta kwestie - emisja przez GPW przyniosla ZA okolo 300 mln zł za 15 mln akcji z 39 mln wszystkich akcji (okolo 30 %). Zatem uzyskano zdecydowanie wiecej niz przez sprzedaz inwestorowi strategicznemu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-08-2009) spec :
Weredyku , Ty nie na wakacjach ? odpoczywaj , przed uczelnianymi trudami :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-08-2009) rrrrrrr44vr :
swinki nie maja honoru ,byle przy korycie !!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-08-2009) Bogdan :
Grad ma różne rzeczy na sumieniu, ale nie Azoty. Weredyku, młody jesteś i chcesz porównywać rzeczy nieporównywalne. Nie podejrzewam cię bowiem o złą wolę. Za Azoty od PCC rząd miał dostać 360 milionów, ale też firma zobowiązywała się do inwestycji w ciągu roku na ponad pół miliona. To po pierwsze. Nie wspomniawszy juz o tym ile Azoty przez opóźnioną o ponad 2 lata prywatyzację ( za chwilę będą 3 lata) i karuzelę personalną zaserwowaną przez rząd PIS straciły a raczej ile nie zarobiły i już nie zarobią bo koniunktura poszła. Ten czas jest już nie do odrobienia, a wiadomo było ,że koniunktura w chemii skończy sie po Pekinie. Jasiński powinien stanąć przed Trybunałem Stanu za to i inne zaniechania i jak teraz uderza w Grada to najchętniej bym wycelował w ten łysy i pusty łeb najbardziej niekompetentnego asekuranta XXI wieku na stanowisku ministra od prywatyzacji

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-08-2009) ucieszony :
Weredyku miałem Ci odpowiedzieć, ale uprzedził mnie Bogdan. Podpisuję się pod jego postem obydwoma rękami. Dodam jeszcze zaangażowanie słuzb specjalnych w Zarządy Azotów za czasów PiS, przejęcie firmy ochroniarskiej przez rodzinę Macierewicza, setki tysięcy odpraw dla wyrzucanych kolejnych Zarządów i RN w, sumie dwa lata beznadzieji. Razem z rządami Bereta to sześć lat straconych. Panie Rojek, AZOTY TEGO PANU NIE ZAPOMNĄ HOWGH !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-08-2009) Bogdan :
Oczywiście miało być pół miliarda a nie pół miliona jak z rozpędu napisałem . I jeszcze coś do ucieszonego. Świat nie jest czarno-biały. Przeczytałem twoje poprzednie wypowiedzi i chcę ci wyraźnie powiedzieć, że Gradowego krętactwa i promocyjnej roboty wokół oczywistego już dawno upadku stoczni też nie powinno się łatwo odpuszczać. Oczywiście Azoty wyprostował ile mógł, ale naprawdę nie wiem co jest gorsze głupota Barwacza, Jasińskiego i Rojka czy cynizm i udawana wszechwiedza i wszechmoc Grada ? Naiwny Weredyk stojąc przy Rojku nauczy co najwyżej jak ubierać ignorancję i niekompetencję w "autorytet", co zawsze można troszkę wyprostować faktycznie zdobywając wiedzę a przy Gradzie już niejeden zamienił się po prostu w bezwzględnego cynicznego drania

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-08-2009) ucieszony :
Grad, jego kariera, krętactwa z firmami, przepisywanie na rodzinę, wygrywanie przetargów, to zdecydowanie nie jest postać z mojej bajki. Natomiast na stanowisku min. S.P. radzi sobie nieźle, mogę powiedzieć dobrze. Po pierwsze- wreszcie coś prywatyzuje i to w miarę transparentnie. Warunki ma jedne z najgorszych w trzeciej RP. Wyraźnie widac wpływ kryzysu na osłabienie prywatyzacji. Dodatkowo musi rozbrajać tykajace terminowo bomby, które buce, w postaci Jasińskiego i poprzedzajacych go komuchów omijali z daleka, takie jak Eureko, Stocznie górnictwo, miedź itp. Na razie jeszcze niczego nie spieprzył. Przeciwko sobie ma komunistyczno- nacjonalistyczny PiS, debilnych komuchów od Napieralskiego, kolesiowski PSL, lobby rozpasanych związkowców i diabli jeszcze wiedzą kogo. Trzeba być mistrzem żeby lawirować w tym szambie. Ja mu zyczę szcześcia. Liczy się każda firma wyrwana z rąk polityków- teraz oczywiście kolesiów z PO, którzy POD TYM względem są dokładnie tak samo bezczelni jak poprzednicy. Na szczęście maja troche mądrzejsze kadry..

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-08-2009) Do ucieszony :
J takich "obiektywnych "jak Ty i jego kacyki obsadzone choćby UM Tarnowa . Jakoś tak od niechcenia wspominasz o drobnych przekrętach Grada -te istotne pomijasz i rozdajesz inwektywy niczym Palikot czy Niesiołowski ,a więc jesteś z tej samej ferajny .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-08-2009) Michalkiewicz dla ucieszonego :
Oto co napisał w czwartkowym "Dzienniku Polskim" przywołany przez ciebie konserwatywno-liberalny publicysta : " Arabski szejk z Kataru nie zapłacił ministru Gradu za stocznie, które wcześniej "kupił". W związku z tym minister Grad wynalazł nowego szejka, który tym razem "już na pewno"... i tak dalej - aż do końca sierpnia, kiedy wszystko się wyjaśni. Mamy w związku z tym dwie możliwości; pierwsza - uprzejma, że ci nasi dygnitarze to durnie, którym sprytni szejkowie, prawdopodobnie reprezentujący zresztą izraelskich wojskowych, lali, jak to mówią, w uszy miód, by zablokować sprzedaż stoczni, a potem, już naprawdę za psie pieniądze, kupić od syndyków poszczególne składniki postoczniowego majątku, przede wszystkim - atrakcyjne tereny. Możliwość druga - prawdopodobna - że wszystkie te bajki o szejkach z Kataru, to tylko kamuflaż, mający przesłonić realizację przez rząd PO-PSL zleconego przez naszą Katarzynę Wielką programu likwidacji w Polsce przemysłu ciężkiego, w tym również - przemysłu okrętowego - co może być połączone z wynagrodzeniem dla poszczególnych wykonawców w postaci cichego udziału w zakupie postoczniowych terenów i realizowanych tam przedsięwzięciach." I co ty na to ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-08-2009) lola do ucieszonego :
czytając wszystkie posty ucieszonego widzę że struga wariata i udaje że jest obiektywny , że nie widzi co dzieje się naprawdę , że tak naprawdę wszystko co zrobiło PO to jest tylko wciskanie ludziom że wszyskie inne partie to nieudacznicy , jeżeli jest tak dobrze to dlaczego ludzie strajkują , dlaczego nic nie jest rozwiązane , dlaczego ludzie coraz bardziej są zawiedzeni , nie ma pracy , pieniędzy , dróg, dobrego zarządzaania szpitalami, zakładami rozpadających się przedsiębiorstw, spadki na giełdzie , wysokie kredyty, wysokie ubezpieczenia wyniszczające drobnych przedsiębiorców............... itd. przecież w żadnym resorcie nie ma poprawy, jeżeli poprzednicy wszysko zepsuli to przecież PO obiecywało naprawę , dobre życie i dlatego ich poparli ludzie!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-08-2009) kolo :
Caryca Katarzyna?.....o kurcze, co ten Michalkiewicz pali?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-08-2009) do kolo :
ludzie, którzy czytają Michakiewicza wiedzą, że chodzi o Angelę, która też pochodzi z Brandenburgii jak Caryca K.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-08-2009) jmax :
od dzisiaj to żaden szeik ani arab ani książe muzułmanin nie zapłaci , aż do 19 września, ruszył wir ramadanu. trzy mikołajki i koniec bajki :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-08-2009) kolo :
poważnie... chodzi o Angelę??? w życiu bym się nie zorientował:):)dzieki...ciekaw e jak sie troche popali...to jeszce można dojsc do wniosku, że Tuska z angelą łączą podobne stosunki jak Stanisława z katarzyną he:)?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-08-2009) ucieszony :
Ha, widzę, ze wyrastam na wroga publicznego nr 1 tego tematu:):) Fajnie........................ .............................. Lola, miałem nie odpowiadać na ten Twój słowotok,ale co tam ;). Twój wpis nie opisuje rzeczywistości, ale stan Twojego umysłu. Wynika to nie tylko z treści ale również z formy. Ot taka sraczka słowna. Wyluzuj dziewczyno. Dwa miliony ludzi wypoczywa nad morzem, kurorty górskie całkowicie zatkane, w galeriach tłumy, przez Tarnów trudno przejechać tyle samochodów przybyło. Gdzie ta tragedia którą opisujesz? Myślę, że głównie w Twojej głowie. Optymizmu życzę......................... .............................. ..Michalkiewicz... O ten gośc na pewno nie jest moim idolem. Napisałem, ze jest idolem bywalców i redaktorów tego portalu. Jak dla mnie za cytowany tutaj urywek"sprytni szejkowie, prawdopodobnie reprezentujący zresztą izraelskich wojskowych" powinien sam zgłosić się do Straszęcina. Reszta w podobnym stylu, w sam raz dla pisowców i red. Poświatowskiego............... .............................. ...... "Do ucieszony : J takich "obiektywnych "jak Ty i jego kacyki obsadzone choćby UM Tarnowa . Jakoś tak od niechcenia wspominasz o drobnych przekrętach Grada -te istotne pomijasz i rozdajesz inwektywy niczym Palikot czy Niesiołowski ,a więc jesteś z tej samej ferajny . " No to podaj te grube przekręty....Konkluzja o ferajnie chybiona, co łatwo wyczytać z poprzednich wpisów....Jednym z głównych grzechów panujacych na tym forum jest naiwna wiara, że jakaś cudowna partia, altruistycznych polityków, przyniesie przyniesie nam nagle powszechny dobrobyt. Wiara ta dotyczy głównie pisowców i postkomunistów. Ja nie mam złudzeń. Politykiem zostaje sią dla przyjemności sprawowania władzy lub dla łatwego zdobycia majątku. Róznica tkwi jedynie w tym czy niejako przy okazji niszczy się gospodarke i obywatelskie społeczeństwo czy nie. Ja wolę PO bo oni mniej niszczą. HOWGH! ...........

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-08-2009) bos :
Mieli zreformować oświatę,służbę zdrowia,koleje , zreformować przemysł stoczniowy i górnictwo a robią to co inne partie.A głupi Polak płaci podatki.Politycy w imię dobra ojczyzny , zajmują się swoimi interesami.Quo vadis Polsko?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-08-2009) Do ucieszony :
Nie wiem co Cie tal cieszy i bredzenie o wypoczywających nad morzem i w górach dowodzi że to Ty jesteś komuchem i żyjesz tymi kategorjami co Gierek .Brednie o samochodach w Tarnowie bez uczciwego przyznania że to nie za głodowe zarobki czy renty i emerytury jest kolejnym przekrętem PRL-lowskim albo PO likotowskim. Twierdzisz że nie napisałem o istotnych przekrętach Grada? -więc odpowiedz kto dziś uczciwie osądzi Tank-Pol ,nawozy z Azotów ,nie wspominając o kryciu nagminnego łamania prawa i okradania prywatnych właścicieli przez UM Tarnowa i POdległe mu instytucje. Nie będę POlemizował z osobą która albo zapomniała co obiecywała PO i ferajna rudego albo uznaje że jedni mogą dymać innych i to w bezczelny i arogancki sposób a inni nie mają prawa nawet do błędów .POdobno Grad miał stracić posadkę za stocznie i co ?Co wyprawia POnoć nie Grada firma geodezyjna i to z kasy Miasta -tyczy tylko POto by firma miała zyski a efekty zerowe .Jeśli nazywasz kogoś postkomunistą a sam masz POglądy liberała dla innych a komucha dla siebie to nie baw się w mentora bo wychodzi na to że jesteś na m.....i tylko tyle reszta to przeświadczenie jak u tyPOwego peowca przeświadczenie o nie omylności ,wszech wiedzy ,mądrości i autorytecie jak Niesiołek, Palikotek ,Wałęsa i psełdo profesorki .A gdzie te cuda zaPOwiadane ,POza korupcją i jawnym bandytyzmie?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-08-2009) ucieszony :
Ocho ! Następny frustrat. Świat wg. frustrata: 10% uczciwych, umierających z głodu emerytów, 90% złodziei mających samochody i jeżdżących na wczasy. Tak frustracie, potwierdzam ja z tych 90 %. Jeżeli znasz kryminalne sprawki Grada to Twoim obywatelskim obowiązkiem jest donieść do prokuratury, albo choć do Rojka. Czemu tego nie robisz? Już wcześniej pisałem, że tylko naiwniacy oczekują cudów. Jeżeli dałeś się złapać to się teraz frustruj HOWGH !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-08-2009) Do ucieszony :
POtrafisz jedenie pływać w rynsztoczku sloganów i starych sprawdzonych za PRL sloganach ,zero faktów ,zero wiedzy jedynie propaganda PRL-owso PO -wska . Ja nie dałem sie złapac jedynie patrze na takich jak TY "ucieszonych" i zastanawiam się z czego -chyba w myśl starego powiedzienia "śmieje sie jak ....do sera " Co bo zgłaszania to POwiem Ci ze skoro głos mają Tobie POdobni to zgłaszać można jedynie do Pana Boga ,bo Komitety przrobione na lodziarnie a do poselskich szkoda czasu i fatygi ,bo to jak pisać skagę na skorumpowaną Policje czy Prokuraturę odpowiedz przychodzi od sprawcy .Zmartwie Cie bo ja bywałem na wczasach choćby w grecji i to nie złym samochodem ale nie dzięki 30 latach pracy i cudom obiecywanym przez psełdo polityków ,Flustratem jesteś TY bo widzisz że wszystko idzie na dno a Ty bronisz tego co jest nie do obrony metodami Gierkowskimi -koniec będzie ten sam .dobrobyt statystyczny ,POparcie zfałszowane itd

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-08-2009) kolo :
drogi panie piszący pod różnymi nikami i droga redakcjo stanowczo chciałbym poznać te wszystkie rzekome, przekręty, to złodziejstwo itd...to troszke nie przystoi i mnie przynajmniej nie mieści się w głowie żeby na tym forum, nie pierwszy zresztą raz ten pan obrażał w szkodliwym stylu wielu ludzi.(zakładam po stylu wypowiedzi, iż jest jedna i ciągle ta sama osoba) rozumiem polemikę, rozumie poglądy,rozumiem wolność słowa, nawet żarty. ale formułowane przez tego pana zarzuty wymagają bądź to sprawdzenia, bądź wyjaśnienia.przepraszam, że wysyłam to w formie komentarza ale jestem mocno zdziwiony tym, że na łamach portalu dochodzie do takich zjawisk. Uważam, że jest to niesmaczne. Sam nie bywam idealny i niektóre moje posty być może budzą kontrowersje, ale to co innego niż pozbawione argumentacji, publicznie (było , nie było) pomówienia.rozumiem, że wiele wypowiedzie tego internauty, można uznać za figury retoryczne i być może nie każda spełnia kryteria klasycznego pomówienia, ale czy nie uważacie, że coś tu nie gra? mam świadomość tego, że redaktorzy też ludzie i swoje poglądy mają,( że nieprzepadają za PO i Gradem-zwlaszcza po odmowie udzielenia wywiadu)-rozumiem. stąd nie wzdrygam się przed Michalkiewiczecz, choć z jego poglądami i prezentowaną wizją świata się nie zgadzam - dlatego żartuję. ale nigdy nie pomawiam... pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-08-2009) Do kolo :
Co Cię tak strasznie ruszyło?Nie prościej sprawdzić jak wygląda działalność tych instytucji jak wygląda poszanowanie prawa w Tarnowie jak bronić przed krytyką czekoś i kogoś co POdobno nie istnieje? -a sami jakoś się nie bronią .A jak się to ma do kalumni Niesiołowskiego ,Palikota,itd i to na szerszych forach? Prawda zawsze w oczy kole,i to dowodzi ze jest faktyczna.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-08-2009) szumowina :
Oto portalowe,Intarnetowe dziennikarstwo.Jest niedzielne południe, agencje podają informacje o zagrożeniu powodziowym na rzece Białej- a w tym portalu od tygodnia te same, przestarzałe informacje,min. ta o Gradzie,który zresztą utrzymał( niestety) stanowisko.A o sytuacji powodziowej w regionie ani słowa.A przecież portal ma szanse być pierwszym z takimi wiadomościami, przed np. gazetami codziennymi...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-08-2009) lola :
Witaj Ucieszony - bardzo dziękuję ci za wspaniałą i światłą odpowiedź - rzeczywiście jest duiżo samochodów . ludzi na wczasach - którzy niejednokrotnie bwią się 2 tegodnie by spłacać potem przez cały rok kredyty i ledwo wiązać koniec z końcem , by następnego roku chć na chwilę zapomnieć o kłopotach i znowu móc wyjechać ! nie narzekam na brak pieniędzy , ale ilekroć pomiędzy moimi znajomymi pojawia się ochota na tak zwane szleństwo to po 10 minutach część się zastanawia czy warto poświęcic na weekend 500 czy 1000 zł by otem zaciskać pasa i może lepiej posiedzić przy grilu gdzie i tak będzie fajna zabawa - więc czy tak ma wyglądać to bogactwo , może własnie ty nigdy nie spotkałeś się z takimi faktami - bo obracasz się wśród ludzi których stać na wszystk ale popatrz na innych

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-08-2009) burak :
no tak...ale grila wymyślił Kaczyński:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-08-2009) wojtek :
hejka gdziesik mi sie wyczytalo ze to miala byc transakcja wiazana .oni biora od nas stocznie a my od nich skroplony gaz pieronsko drogi.umowa jest tak sformulowana ze oni nie biora od nas stoczni a my bedziemy kupowac pieronsko drogi gaz z kataru.katarczycy zatrudniaja pewnie najlepszych prawnikow na swiecie strone polska reprezentuja samorodne talenty nie mowiace po angielsku, ale reprezentujace okreslone wartosci .za reszte zaplacimy my wszyscy.w tym za katarski gaz pieronsko drogi

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-08-2009) ucieszony :
Lola, spróbuj spojrzeć na to inaczej. Ile czasu Polska jest wolna? 20 lat. Dla nas to dużo, ale dla zmian w skali kraju to chwilka. Porównaj się do bogaczy Niemców, Anglików, Francuzów. Ile czasu budują swój dobrobyt ? Co najmniej od II wojny św. a wcześniej nawet od kilkuset lat . Nie ma szans abyśmy im dorównali w czasie jednego pokolenia.Trzeba się porównywać ze sobą. Ile samochodów przypadało na tysiąc Polaków 20 lat temu, a ile teraz. Ile dolarów wynosiła przeciętna pensja 20 lat temu, a ile teraz itd. Po tym widać jak się bogacimy. I to w najmniejszym stopniu zależy od polityków, ale od przedsiębiorczości narodu. I tu jest nieźle. Oczywiście, że są obrzydliwie bogaci, są również bardzo biedni i tak będzie zawsze, ale tej głównej masie zwykłych normalnych ludzi zyje się zdecydowanie lepiej. Można sie równiez porównać do nam podobnym, do Czechów, Słowaków, Węgrów.....z własnych obserwacji jestem przekonany, że nie żyją lepiej od nas. A tyle nowych domów co u nas nie widziałem w żadnym z tych krajów. O czym to świadczy, wg mnie? O tym, ze inaczej się nie da. Niezależnie czy rządzi Kaczor czy Tusk gospodarka i dobrobyt będa sie rozwijały w tempie zależnym głównie od światowej gospodarki, byle za bardzo nie przeszkadzali. Jeżeli nie będzie kataklizmów w skali globalnej to nie będzie źle :):):)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-08-2009) Legiunia :
Prawdziwy kibic Legii nigdy nie odda głosu na Grada.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-08-2009) rrrrrr :
wiem ale nie powiem ,gradek cwaniaczek !!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-08-2009) komandos :
dobrze, że kibiców Legii jest tak mało, hej Wiesełka!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-08-2009) wojtek :
do ucieszonego i tylko lza sie w oku kreci jak sobie pomysle gdzie bysmy byli gdyby nie gruba kreska,,gdby tak aktyw partyjny odeslac do nie bytu.gdyby wreszcie pozwolic ludziom pracowac i zarabiac w kraju gdzie sie urodzili.bez koniecznosci ekonomiczanej emigracji.a skad sie biora nowe domy ? one sie boira z angielskich funtow ,norweskich koron ,irlandskich euro.zapewniam cie ze sie nie biora z polskich zlotowek.nie ma za bardzo czym sie cieszyc.pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-08-2009) agentbolek :
....sprzedać stocznie to jak sprzedać piasek beduinom na pustyni! cholernie ciężko sprzedać coś bezwartościowego ekoinomicznie. w branży stoczniowej kryzys, pomocy publicznej udzielić nie można , zresztą po co żeby ją znowu przejedli? majątek ma jedynie wartość bilansową, która nijak sie ma do rzeczywistej ceny rynkowej.jedyny sposób to kupić liderów związkowych. można by ich pokazywać szerszej publicznośći z krajów zachodnich plus organizować rekontrukcje strajków ataków na parlament i takie tam, zamiast sztucznych ogni palenie opon, zamiast pokazu laserów rekonstrukcja dewastacji jakiegoś ministerstwa przy akompaniamencie syren...biznes jak sie patrzy...ale co będzie jak oni zaczna strajkować znowu na poważnie?......i zawiążą związek zawodowy byłych związkowców zawodowych?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-08-2009) Marek :
Największą winą Grada są publiczne obietnice w stylu "Uratowaliśmy stocznie i miejsca pracy. Od września znów zaczną produkować" a takie rzeczy opowiadał w czerwcu pan minister. O te bajki mamy prawo mieć do niego pretensje. Nie chcę się domyślać, czy to był zabieg związany z PR czy tez autentyczny ale jak się okazało kompletnie nieuzasadniony optymizm. Niezależnie od tego co było powodem opowiadania tych bajeczek minister ośmieszył swój urząd i całą Radę MInistrów. Ale przecież uczy się od Tuska. Dlatego jeśli ma polecieć Grad to premier też powinien złożyć dymisję.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-08-2009) mateo007 :
Stocznie to nierentowne GÓWNO!!! Jak ktoś to kupi to jest niezłym leszczem. I Grad i jego działalność nic tu nie mogą zaszkodzić. Tyle lat pakowania naszej kasy w nierentowne gówno. I tylko te związkowe oszołomy jeszcze czegoś chcą. Na bruk i ani złotówki z publicznych pieniędzy. Lepiej niech przeznaczą te pieniądze na inwestycje i rozwój niż dawać tym darmozjadom. Związkowcy i wszyscy inni szmaciarze WON!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-08-2009) ble :
niech odda pieniadze ktore wziol zlodziej!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-08-2009) chlop malorolny :
Zegar tyka. Czy to naprawde ostatnie godziny Grada?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-08-2009) przymiotniki :
Grading, piercing, stoczning, skarbning, ministring

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-08-2009) przymiotniki :
chloping bleing mateo007ing Mareking agentboleking wojteking komandosing

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-08-2009) przymiotniki :
w sumie to chyba nie są przymiotniki

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-08-2009) koling :
co ty palisz człowieku??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-08-2009) przymiotniki :
nic

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-08-2009) WPROST :
W Tarnowie uchodzi za cara, na którego widok lokalni politycy stają na baczność. W rządzie Donalda Tuska Aleksander Grad jest słabym i złym bojarem dobrego władcy. A w świecie rekinów biznesu, z którymi dziś się mierzy, to tylko zwykły szaraczek. W podzamojskiej wsi, z której pochodzi, nikt się nie spodziewał, że ten niepozorny, najmłodszy z szóstki rodzeństwa chłopak zajdzie tak wysoko. Owszem, z przedmiotów ścisłych był niezły, maturę z polskiego zdał na czwórkę, ale tego wszystkiego – wielkiej polityki, rządu, miliardowych prywatyzacji – nie dało się przewidzieć. Aleksander Grad jako minister skarbu pływa dziś między grubymi rybami światowej finansjery zerkającymi na nasze spółki, katarskimi szejkami, cwanymi lisami z Eureko i brukselskimi ważniakami. Na razie idzie mu w kratkę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-08-2009) Ministring of skarbing Caring Grading :
Pozdrawiam wszystkich Tarnowian.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-08-2009) Czytam książkę :
One man story of becoming a car and getting the glory.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-08-2009) vivat :
jeżeli PO twierdzi że to nie jest to żaden problem że Katar nam nie zapłacił i wszystko jest na najepszej drodze to ja od dzisiaj zgodnie z taktyką Po że jest ok nie będę płacił rachunków za gaz - w końcu od gazu wszystko się zaczeło na lepsze

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-08-2009) do czytam ksiazkę :
Tsar nie car (czyli car a nie samochodzik)!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-08-2009) ble :
Żygam już tymi stoczniami, stoczniowcami i Ich ciągłymi problemami... co to są jakieś święte krowy?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-09-2009) do vivat :
chyba skorzystam z twego pomysłu. po zimie 2500 w kieszeni

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-09-2009) hehehe :
Ludzie przecież ten gośc ma to gdzies- to tylko zabawa w Rządzie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl