Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Grafiki Grysiewicza jeszcze do niedzieli   -   15/6/2004
Jeszcze przez kilka dni, do 20 czerwca w galerii „Hotelu Tarnovia” /ul. Kościuszki 10/ czynna jest wystawa prac rysunkowych tarnowskiego artysty Janusza Grysiewicza. Autor jest nauczycielem nauczania początkowego. Przez wiele lat związany był z tarnowskim środowiskiem muzycznym /Jazz-rock-blues/. Od prawie 30 lat aktywny w różnych dziedzinach plastyki /fotografia, rysunek, rysunek satyryczny, grafika, malarstwo, scenografia/.

Ogloszenie


Udział w ważniejszych wystawach i działaniach:
„Sztuka Folklor i Egzotyka w Filmie” – Kraków, nagroda za pracę: „Droga do meczetu”, akwarela. Dyplom-wyróżnienie za działalność plastyczną w latach 1973-75. Tarnowska Piwnica – „Realistyczny humor rysunkowy, obrazy olejne: „Bajkowe opowiadania”. „Tarnowski Metalowiec” – współpraca w dziale satyry. „Dziennik Polski” – publikacje rysunków satyrycznych. „New Modern Festiwal” – Ogólnopolskie konfrontacje muzyków, scenografia i dekoracja festiwalu. Stałe uczestnictwo w legnickim „Satyrykonie” /od 1997 roku/. Międzynarodowy konkurs plastyczny poświęcony legendarnej postaci „Hermanowi” – Niemcy. Wystawy indywidualne /Tarnowskie Centrum Kultury/ - „Fakty, mity i rzeczywistość”, „Po drugiej stronie” – akt.

„… Janusz, legenda /można tak bez przesady powiedzieć/, tarnowskiej sceny bluesowo-rockowej. Niewiarygodna wyobraźnia, pracowitość i upór w dążeniu do celu. Wizualizacja swoich wizji to dziedzina, której bez reszty się oddał. W Jego pracach nie ma fałszu, a on sam nie pozuje na artystę, nie kreuje się na siłę, nie udaje, że potrafi coś ponad naturalne, wrodzone, umiejętności. Janusz to facet-tajemnica, człowiek doświadczony już i dojrzały, osoba, z którą obcowanie, rozmowa, dyskusja staje się prawdziwą ucztą duchową, Janusz, to sztuka szczera, na granicy prawie naiwności, ale tą naiwnością bardziej „z Durera” niż Nikifora…”
Peter Holzhubbel 2004, fragment „refleksji o Jasiu”.

Wszystkie prace wystawiane w "Tarnovii" przeznaczone są na sprzedaż, atrakcyjne ceny, możliwość negocjacji. Wystawa czynna do końca wakacji, warto, naprawdę… Pzace można podziwiać całą dobę, we wszystkie dni tygodnia.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(16-06-2004) gomez :
do tych wszystkich pochwal dodam ze Janusz swietnie gral w pilke.ech gdzie te czasy.pozdrowka dla J.- Niedzwiedzia

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-06-2004) Piotre-k :kukla@galeria.tarman.pl 
Jako organizator, z ramienia Galerii Miejskiej dodam jeszcze, że wystawę można ogladać do końca wakacji /jak coś jeszcze pozostanie/. Wiem, że Janusz pływa też na pontonie i równie świetnie jeździe na swoim oldsulowym bajku. Pozdrawiam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-06-2004) Martunia :
Jak już tak słodzicicie Januszkowi, to jako kobiecie wypada mi dodać że jest również bardzo przystojny, podobny nieco do jednego gostka z Iron Maiden. Jego rysunki widziałam w TeCeKu i jestem pod ogromnym wrażeniem jego nieokiełznanej fantazji, chyba sobie coś kupię jak dostanę wypłatę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947