Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   "GK": Od września express "Pieniny" już tylko w weekendy    -   20/8/2009
Expressem tylko w weekendy
Nic nie pomogły protesty parlamentarzystów i apele samorządowców nie tylko z naszego regionu. Od 1 września jedyne komfortowe bezpośrednie połączenie całej wschodniej części Małopolski i prawie całego Podkarpacia ze stolicą kraju zostanie w dni robocze zlikwidowane. PKP InterCity właśnie zatwierdziły projekt korekt w rozkładzie jazdy. Na szczęście cięcia nie dotknęły Tarnowa na lokalnych trasach, obsługiwanych przez spółkę PKP Przewozy Regionalne.

Ogloszenie

Kolej nie potraktowała ulgowo tarnowian. Na ekspres "Pieniny" trzeba będzie dojeżdżać do Krakowa innymi pociągami - informuje w dzisiejszym wydaniu "Gazety Krakowskiej" Andrzej Skórka.
- Pod uwagę brana była przede wszystkim frekwencja. A ta w tygodniu była mniejsza niż w weekendy - wyjaśnia Beata Czemarajda z biura prasowego PKP InterCity.
Kolejowa spółka nie zdradziła jednak ile osób korzysta z "Pienin".
- To dziwne, bo często jeżdżę do Warszawy tym pociągiem i nie miałem wrażenia, żeby woził powietrze - twierdzi Daniel Bryk, kursujący do pracy w stolicy.
Korekta rozkładu jazdy nie podoba się też kolejowej "Solidarności". - Będziemy walczyć o to, żeby od grudnia "Pieniny" znów kursowały codziennie - zapowiada Jerzy Słomski, szef związku w Tarnowie.
Złych wiadomości nie ma na szczęście dla podróżnych z Tarnowa spółka PKP Przewozy Regionalne. Na lokalnych połączeniach w całym kraju od września dokonywane będą korekty. Tarnów cięcia ominą.
Co więcej, nareszcie popularny "Dunajec" ma się zatrzymywać w Mościcach.

Więcej na ten temat w dzisiejszej "Gazecie Krakowskiej"
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 5)Dodaj komentarz
(20-08-2009) trokel :
jak się wszyscy obudzili za późno, to czego każdy się z nas zwykłych szaraczków spodziewał...dla niektórych bycie Posłem to nie tylko ciepła posadka, ale przede wszystkim powinno być żywe zainteresowaniem sytuacją w regionie...a jak się ktoś budzi z zimowego letargu to wcale mnie nie dziwi to, że Tarnów, oraz Podkarpacie robi się zachciankiem Polski

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-08-2009) banita :
Z reka na sercu - zamiast biadolic - kiedy ostatni raz jechaliscie pociagiem?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-08-2009) mJodek :
trokel: raczej ZAŚCIANKIEM jeśli już ;-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-08-2009) Kolejarz :
Prezydent Tarnowa oraz Nowego Sącza powinni wytąpić do konkurencji PKP PR o przekwalifikowanie pociągu Dunajec w IR i wydłużenie jego trasy od Krakowa przez CMK do Warszawy. Komfort wprawdzie będzie niższy ale czas przejazdu dłuższy o raptem 20 min i cena kilka razy niższa. Takie działania powininen też podjąc mraszałek małopolski odpowiedzialny za kolej w regionie Pan Roman Ciepiela który nomen omen pochodzi z Tarnowa. Obecnie kursuję trzy tanie pociągi IR na trasie Kraków- CMK - Warszawa można generalnie wydłużyć ich relację na Polskę Południowo- Wschodnią do Tarnowa, Rzeszowa , Przemyśla i Nowego Sącza. Skoro PKP IC tak traktuje cała Polskę Południowo- wschodnią to tej firmie już dziękujemy !!!!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-08-2009) trokel :
specjalnie napisałem ,,zachciankiem" by podkreślić ważność sprawy, a przy tym skierować uwagę czytających...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947