Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Millennium Studio we wrześniu    -   21/8/2009
Czeskie klimaty...
„Bracia Karamazow” Petra Zelenki, „Mój nauczyciel” Bohdana Slamy i „Małe sekrety” Alice Nellis – te trzy komediodramaty zobaczymy we wrześniu w ramach cyklu mościckiego kina „Millennium Studio”. Dla wielu będzie to być może okazja by pierwszy raz zetknąć się ze współczesnym kinem czeskim. Cena biletu na każdy z seansów – tylko 10 zł. Mamy zaproszenia dla inTARnautów !

Ogloszenie

”Bracia Karamazow” - 7 września, godz. 20:00
Scenariusz i reżyseria: Petr Zelenka, muzyka: Jan A.P. Kaczmarek. Komediodramat. Nietypowa ekranizacja słynnej powieści Fiodora Dostojewskiego - rzecz o polsko-czeskich odniesieniach i relacjach, a także sposobie widzenia świata. Bohaterami są autentyczni czescy aktorzy, którzy od lat grają z powodzeniem adaptację "Braci Karamazow" dokonaną przez Evalda Schorma, wybitnego reżysera i dramaturga czeskiego. I z tą ekranizacją zostają zaproszeni do Polski. Reżyser w rozmowie z Mariolą Wiktor („Gazeta Wyborcza”), na pytanie dlaczego postanowił nakręcić zdjęcia do tego filmu akurat w hali fabrycznej Nowej Huty w Krakowie, odpowiada: ”Bardzo spodobała mi się opowieść o Nowej Hucie jako mieście bez Boga. Kombinat i robotnicze osiedle wybudowała komuna pod koniec lat 40. i miały one być symbolem miasta idealnego - ateistycznego i produkcyjnego molocha. Wydawało mi się, że w takim miejscu dyskusja o wierze, nihilizmie, moralności, sumieniu, którą proponuje Dostojewski, zabrzmi bardziej wyraziście, mocniej, nabierze ironii. (...)”

”Mój nauczyciel” - 14 września, godz. 20:00
Reżyseria: Bohdan Slama. Dramat w koprodukcji czesko-francusko-niemieckiej. Petr uczy swoich młodych podopiecznych, że aby poznać siebie trzeba dostrzegać i rozumieć różnorodność natury. Jednak nie zdaje sobie sprawy, jak wiele musi dowiedzieć się jeszcze o samym sobie. Zostawiając rodziców i wszystkie niespełnione miłości w Pradze, jedzie do wiejskiej szkoły. Tam zaprzyjaźnia się z Marie i jej nastoletnim synem, Ladą. Wkrótce między tą trójką pojawią się intensywne emocje. ”Petr jest gejem, chociaż usilnie stara sobie wmówić, że jest aseksualny, albo że chciałby zobaczyć w kobietach kogoś więcej ponad przyjaciółkę, siostrę, bratnią duszę. To wszystko nie ma najmniejszego sensu. Kiedy, w bardzo poruszającej scenie, Petr po raz pierwszy przyzna się przed mamą, że na pewno z nikim się już nie ożeni, doda cicho: „nie możemy tego powiedzieć ojcu”, wówczas usłyszy: „on to już wie”.” - pisał w „Filmie” Łukasz Maciejewski.

”Małe sekrety” - 21 września, godz. 20:00
Scenariusz i reżyseria: Alice Nellis. Dramat-komedia produkcji czesko-słowackiej. Pewna czeska rodzina musi uczynić zadość ostatniemu życzeniu ojca, który pragnął spoczywać na cmentarzu w ojczystej ziemi, które obecnie znajduje się na Słowacji. W dwóch samochodach jadą: wdowa, jej dwie córki - ciężarna Zuzana ze swoim starszym synkiem i młodsza Ilona w towarzystwie męża. Oprócz nich w podróży udział bierze także teściowa, której najbardziej zależy na złożeniu szczątków syna na Słowacji. Na drogę każdy zabiera ze sobą nierozwiązane problemy, które stopniowo zaczynają stwarzać coraz bardziej konfliktowe sytuacje. ”Nie muszą być wielkie. Sekretem czeskiego kina jest wywyższenie drobiazgów. Oni rozumieją że najwięcej dzieje się wtedy, gdy pozornie nie dzieje się nic.” - pisał w „Filmie” Łukasz Maciejewski.

UWAGA KONKURS!
Mamy po jednym, bezpłatnym podwójnym zaproszeniu na każdy z wymienionych filmów. Można je otrzymać po nadesłaniu do nas - drogą elektroniczną na adres redakcja@intarnet.pl - listu zawierającego w tytule tytuł wybranego filmu. W mailu prosimy podać dane kontaktowe osoby zgłaszającej (w tym koniecznie nr telefonu !). Konkurs każdorazowo rozstrzygnięty zostanie w dniu projekcji, o godz. 12:00. Zwycięzcę o wygranej i sposobie jej odebrania niezwłocznie poinformujemy zwrotnie, drogą elektroniczną lub telefonicznie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 1)Dodaj komentarz
(24-08-2009) Jozin :
Můj anděl strážný s tváří tajemnou letem rovnovážným krouží nade mnou on hlídá kroky mé abych nespadl do strží ať už doby dobré doby zlé ruku nade mnou podrží můj anděl strážný Můj anděl strážný těžký úděl má jsem málo vážný a on se nalítá až potkáme se na oblacích řeknu mu tiše dík těžkou se mnou měl tu práci ten boží úředník můj anděl strážný hmm hmm hmm hmm

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947