Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Czy nowy produkt „Mechanicznych” stanie się hitem?    -   22/8/2009
Przegląd prasy: TEMI
Glony w Parku Strzeleckim wciąż wygrywają z urzędnikami. Z kolei wodorosty w Jeziorze Czchowskim skutecznie odstraszają turystów. W „Temi” czytamy także o powstającym w budynku dawnego Uniwersytetu Ludowego w Wierzchosławicach nowoczesnym Centrum Kultury Wsi Polskiej oraz o urządzanym w zespole dworsko-parkowym w Brniu Centrum Polonii. Z kolei niecodzienny pomysł – i zarazem produkt – rodzi się w tarnowskich Zakładach Mechanicznych; otwartym pozostaje pytanie, czy mobilna, kontenerowa strzelnica stanie się hitem rynkowym i ratunkiem dla firmy.

Ogloszenie

Glony wygrywają z urzędnikami
Letnim problemem tarnowskich urzędników jest ekspansja glonów w stawie w Parku Strzeleckim. Rośliny rozwijają się w sposób niekontrolowany, wygrywają z urzędnikami do zera i wydaje się, że nic nie jest w stanie tego zmienić – czytamy w „Temi”.
Cóż, gdyby nie to, że, jak na złość, moje ostatnie kontakty z urzędnikami przebiegały pomyślnie, mógłbym powiedzieć, że z urzędnikami wygrywają przynajmniej glony...
Smutno nad jeziorem
Podobny problem dotyczy Jeziora Czchowskiego – turyści je omijają, bo choć woda jest czysta, odstraszają ich wodorosty i brak plaż; częściej spotkać tam można motorowodniaków. ”Gmina czeka na zakończenie kolejnego etapu oczyszczania jeziora i nadbrzeża. Może za rok przyjadą turyści?”
Może przyjadą, bo za rok zamierzam wykorzystać urlop.

Zamiast uniwersytetu centrum kultury
”Pusty i niszczejący budynek dawnego Uniwersytetu Ludowego w Wierzchosławicach całkowicie zmienia oblicze. Po trwających długo sporach własnościowych i procesach gmina kupiła obiekt od prywatnego właściciela. Teraz powstaje tam nowoczesne Centrum Kultury Wsi Polskiej. Otoczenie ma być uporządkowane jeszcze w tym roku, a w przyszłym zakończone zostaną także wszystkie prace wewnątrz obiektu” - czytamy.
Niestety, autor tego artykułu wyręczył mnie w komentowaniu, a to za pomocą powyższego tytułu...

Unijne pieniądze dla Brnia
”Adaptacja stajni cugowej w zespole dworsko–parkowym w Brniu pod działalność urządzanego tam Centrum Polonii będzie współfinansowana z pieniędzy UE– dąbrowskie starostwo dostało na ten cel przeszło milion złotych.”
Cóż, za sprawą Centrum Polonii Tarnów straci wybitnego specjalistę od wszystkiego, dr Marka Ciesielczyka, który został dyrektorem tego podmiotu.

Zmierzch żarówki?
W związku z decyzjami UE tarnowianie kupują więcej żarówek, ale szturmu na sklepy elektryczne nie ma. Jak czytamy, ”tarnowianie nie szturmują na razie sklepów z artykułami elektrycznymi w celu kupowania na zapas żarówek tradycyjnych, zwłaszcza o jak największej mocy, choć sprzedawcy zauważają w ostatnich tygodniach większe zainteresowanie nimi. To przez to, że od września – decyzją Unii Europejskiej – wycofywane mają być sukcesywnie żarówki przeźroczyste – najpierw te silniejsze 100–watowe, a później także o słabszej mocy. Na rynku po 2012 roku pozostać mają jedynie energooszczędne i tzw. LED–y.”
No to pozostaje nam jedynie czekać, aż wybitni naukowcy, wkrótce po odwołaniu globalnego ocieplenia, zakazu używania termometrów rtęciowych, zakazu picia z jednej butelki, zwłaszcza jeśli ma 0,25l pojemności oraz po przywróceniu bananon i ogórkom dopuszczalnej przez przyrodę krzywizny, tudzież po odwołaniu innych błazeństw, orzekną, że jednak żarówki tradycyjne są mniej szkodliwe dla oczu i dla środowiska niż te „energooszczędne”...

Autostrada i pieniądze
„Temi” pisząc kolejny raz o budowie połączenia autostradowego z Krakowem i Rzeszowem oraz granicą z Ukrainą, zwraca uwagę na fakt, że polskie firmy ”nie za bardzo mogą liczyć na możliwość zarobienia przy tej inwestycji.” Więcej – na str. 2 tygodnika.
W przypadku polskich autostrad nic nie może nas zaskoczyć...

Sześciolatki nie chcą do szkoły
”W Tarnowie do szkoły mogłoby pójść 890 sześciolatków. W czerwcu zapisano do szkół podstawowych 14 sześciolatków, obecnie liczba ta wzrosła do… 16. Część dyrektorów szkół i nauczycieli podchodzi do projektu sceptycznie, a rodzice wolą dzieci w przedszkolach.”
Klapa tego kolejnego eksperymentu dokonywanego na naszych dzieciach i szumnie reklamowanego m.in. przez posłankę PO Urszulę Augustyn, była mu przypisana już na etapie powstawania, i to nie tylko za sprawą środków, których wbrew obietnicom brakuje na dostosowywanie szkół do tych „nowych wyzwań”. No, przynajmniej tak będzie do czasu, gdy za parę lat pomysł ten stanie się obowiązkowy – wtedy pełne ręce roboty będą mieli psychologowie, na błagania rodziców masowo orzekający o niezdolności dziecka do podjęcia takiej nauki w wieku 6 lat. A nie prościej było powiedzieć, że chodzi o wcześniejszą indoktrynację i o ratowanie systemu emerytalnego, bo w ten sposób przyszłe pokolenie będzie pracować o rok dłużej? I o etaty dla nauczycieli? Tymczasem brakuje miejsc... w przedszkolach.

Strzelnica dla każdego?
”To ma być przebój rynkowy, a jednocześnie próba ratowania się przed skutkami kryzysu i radykalnym spadkiem zamówień z Ministerstwa Obrony Narodowej. Mobilna, kontenerowa strzelnica, którą już produkują tarnowskie Zakłady Mechaniczne, może być wykorzystywana przez policję, szkoły, kluby sportowe, ale także wojsko. Jej zaletą jest m.in. to, że może stanąć praktycznie w dowolnym miejscu. Czy nowy produkt tarnowskich „Mechanicznych” okaże się hitem rynkowym i ratunkiem dla firmy?” - czytamy.
„Mechanicznym” życzę jak najlepiej i mam nadzieję że mobilna strzelnica takim hitem się stanie. Moim zdaniem jednak, prawdziwym hitem byłaby legalna możliwość postrzelania sobie do podobizn np. wybranych polityków. Ciekawe, jak wyniki trafień w tego rodzaju tarcze miałyby się do przeprowadzanych sondaży...

Przejrzał i komentarzem opatrzył: M. Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(23-08-2009) sasasa :
Glony w parkowym stawie, to dziecię poczęte przez naszego szamana i znachora dr Roika. To ten niestrudzony szarlatan wpadł na pomysł zainfekowania stawu jakimś dziwnym środkiem, który miał wytrzebić wodorosty i oczyścić staw. jak to bywa w przypadku recept pana doktora, skutek jest zupełnie przeciwny.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-08-2009) ucieszony :
Mój ukochany Pan Redaktor tym razem w roli genialnego chemika. Cóż to takiego Panie Redaktorze przemawia za pozostawieniem w użyciu rtęciowych termometrów. Czyżby w okolicznych lasach odkryto złoża rtęci, a Jewrokołchoz próbuje nas pozbawić zysków. A gdyby tak Pan zaproponował do tych rtęciowych termometrów obudowę z azbestu. Też nasz produkt ze Szczucina . Wie Pan jaki to byłby hit.......

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947