Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Tłumy rolników z wnioskami   -   15/6/2004
Dziś o północy mija termin składania wniosków o dopłaty obszarowe. Wczoraj pracownicy tarnowskiego biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjęli blisko dwa tysiące takich wniosków. Takiego oblężenia tarnowskie biuro agencji jeszcze nie przeżyło.

Ogloszenie
>

W biurze przy ulicy Lwowskiej pojawiło się wczoraj ponad pół tysiąca rolników. Najgorzej było przed południem, kiedy w kolejce stało nawet po kilkadziesiąt osób. Blisko półtora tysiąca wniosków przyjęli pracwnicy agencji rozsiani po wszystkich szesnastu gminach powiatu tarnowskiego. Od kilku tygodni przy wypełnianiu wniosków pomagają także pracownicy Małopolskiej Izby Rolniczej oraz Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. - Sądzę, że w ostatnim dniu składania wniosków, tłok w agencji będzie jeszcze większy. Dzisiaj spodziewamy się nawet dwóch-trzech tysięcy petentów. Będziemy pracować do ostatniego klienta. Jeśli zajdzie taka potrzeba to przez całą noc - zapewniała wczoraj kierownik tarnowskiego biura agencji Małgorzata Kura. Wczoraj wnioski były przyjmowane do godziny 23. Do tej pory dokument o nadanie numeru ewidencyjnego gospodarstwu złożyło ponad 19 tysięcy rolników. W sumie na terenie powiatu tarnowskiego, jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, jest ponad 23 tysiące gospodarstw rolnych. W ocenie pracowników agencji tylko w około 20 tysiącach gospodarstw rolnych prowadzona jest jednak produkcja rolnicza. A to, obok wielkości gospodarstwa (ponad 1 hektar) jest jednym z warunków otrzymania dopłat obszarowych. Wniosek o dopłaty bezpośrednie złożyło już 12 tysięcy rolników.

Ci, którzy złożą wniosek po terminie - czyli na przykład w środę - muszą się liczyć z tym, że za każdy dzień spóźnienia agencja potrąci im jeden procent dopłaty. Ale agencja nie będzie jednak czekać na wnioski w nieskończoność. Po 10 lipca wnioski nie będą już przyjmowane.

Sporo klientów było także wczoraj w biurach powiatowych agencji w Brzesku, Bochni i Dąbrowie Tarnowskiej. Z relacji pracowników, którzy obsługują unijny program IACS wynika, że rolnicy, którzy posiadają większe gospodarstwa, ponad 10-hektarowe, złożyli wnioski niemal w niemal stuprocentach. Gorzej z rolnikami, którzy są właścicielami gospodarstw rolnych od jednego do trzech hektarów. W niektórych gminach regionu wniosek złożył tylko co drugi właściciel takiego gospodarstwa rolnego. Z szacunkowych danych wynika, że najwięcej wniosków złożyli rolnicy z gmin: Żabno, Pleśna, Radgoszcz, Szczucin i Bolesław. Najmniejszym zaintersowaniem dopłaty cieszą się w gminach podtarnowskich.
(mir)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 8)Dodaj komentarz
(15-06-2004) eurorolnik :
To nie prawda bo termin upływa 30 czerwca

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-06-2004) Jakub Kwaśny :
Prosimy o sprostowanie :-) Wszak Komisja Europejska przedlużyła do końca czerwca termin składania wniosków dla polskich rolników. Tak jak wspomniał to przedmówca... Myśle , że również portal powinien robić selekcję podawanych informacji! Pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-06-2004) zaq :
to sie buraki obudzily!wszystko zostawiaja na ostatnia chwile,gdyby nie dobry brat z unii,toby zostali z gownem w kieszeni.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-06-2004) Wolf :
ZAq a ty z ktorej wioski sie urwales? Ciesz sie baranku ze masz co jesc i te "buraki" sprzedaja to co wyprodukuja za pol darmo...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-06-2004) zaq :
wilczku zauwaz,ze ci co zyja tylko z ziemi i inwestuja w nia juz dawno zlozyli papiery o doplaty a malorolni,ktorzy zwa sie chloporobotnikami(popytaj znajomych co pracuja po roznych zakladach a powiedza ci ,ze dla tych burakow nic sie nie oplaca)majac dwa zrodla utrzymania,sa przekonani,ze to unia powinna przyjsc do nich i dac bez zbednych formalnosci.a co do pol darmo to idz i kup sobie cos od nich,tylko wczesniej zaznacz zeby sprzedali ci towar ktory sami jedza a nie ten chandlowy dla miastowych.a jak niewiesz to nie nazywaj kogos wiesniakiem i barankiem,bo jak mowia nie osadzaj kogos wedlug siebie..

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-06-2004) a1 :
zal mi CIEBIE z..

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-06-2004) Wolf :
Mieszkam na wsi (i dziekuej Bogu za to - chyba bym nei wytrzymal nerwowo na jakims blokowisku :>)- moj dziadek jest wlasnie malorolnym rolnikiem - ale nigdy nie narzekal, ze cos sie nie oplaca. A o doplaty bezposrednie tez juz zostaly zlozone wnioski. To ze ktos ma 2-3 ha pola, ale przypomina sobie o nim wlasnie w takim kontekscie to nie czyni z niego rolnika.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-06-2004) warzet :
PozdRawiam RoLników:)))

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947