Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Panorama Siedmiogrodzka w nowym miejscu    -   26/8/2009
„Bitwa o Sybin” przeniesiona
Wielu tarnowian z pewnością zadaje sobie pytanie, co się stało z „Panoramą Siedmiogrodzką”, która jakiś czas temu znikła z Placu Rybnego. Niektórzy spekulowali, że wyruszyła już na zagraniczne podróże – zgodnie z zapowiedziami Muzeum Okręgowego, którego dyrektor informował o zainteresowaniu „Panoramą” ze strony kilku polskich i węgierskich miast. Tajemnica się wyjaśniła – wspomniany plac od początku był miejscem „tymczasowym” – czarno-białą kopię (przypomnijmy – parokrotnie mniejszą od oryginału!) monumentalnego dzieła Jana Styki będziemy mogli podziwiać na skwerze pod byłym "Owintarem". Oficjalnie już za kilka dni, ale najbardziej niecierpliwi już mogą oglądać "Panoramę" w nowym miejscu.

Ogloszenie
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 7)Dodaj komentarz
(26-08-2009) Why :
Naprawdę nie jestem zapiekłym malkontentem, pomysł bardzo dobry, gorzej z wykonaniem. Dlaczego wszystko jest szare i ponure? Czy nie można było wprowadzić koloru? Tak mamy smutną ścianę z blachy i na marginesie, znów na pl. Kazimierza i Rybnym pełno ruchomych brukowców, które są niebezpieczne, szczególnie jak strzelają spod opon.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-08-2009) gunnar :
czarno-białe bo klisze, które zachowały się z początków XX wieku, były właśnie w tych barwach... Fotografia kolorowa to dopiero trochę później i dzięki tarnowskiemu Szczepanikowi :) Mi się tam podoba pomysł odtworzenia panoramy. Co do bruku to faktycznie... masakra

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-08-2009) Olik :
A co mają do tego klisze, Styka malował przecież używając kolorów, nawet dawne filmy się koloruje, żeby jakoś się dało oglądać. Co do kostki to już nie masakra a rzeźnia, od lat, to samo.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-08-2009) rrrrrr :
jedna wielka kicha ta panorama ,szare nie wiadomo o co chodzi w tych bochomazach ,czy ktoś odpowiedzialny za to ,widział to gówn... ???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-08-2009) szary obywatel :
Najgorsze jest to, ze dzis jak ktos jedzie przez Tarnow to widzi takie cos i nie wie o co chodzi. Zadnej informacji, na temate tego co to jest, co przedstawia i dlaczego jest w Tarnowie. A co do koloru - pewnie ze by sie dalo to zrobic w kolorze. Przeciez sa fragmenty panoramy (i to niedaleko, bo w Tarnowskim Muzeum Okregowym) na ktorych mozna wzorowac kolory. Nic tylko chciec. Ale moze komus bylo na reke zrobienie takiej fuszerki ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-08-2009) Kumka :
Jadąc od strony Krakowa zaraz przed wiaduktem kolejowym po prawej stronie codziennie można obserwować walące się rudery i wiszące pranie, po drugiej stronie na lewo mamy jakiś ohydny barak i zmurszałe kamienice, dalej wątpliwej urody ruiny owintaru i w ogóle dziadostwo. Już szczytem dla mnie była (i jest) posesja obok nowego ronda gdzie na podwórku niedawno ustawiono basen dla dzieciaków w ogólnym ciągłym rozgardiaszu. Może by tam jakieś ogrodzenie przynajmniej ustawić, bo wiszące na sznurkach za przeproszeniem gacie i to w centrum miasta to niezbyt dobra rekomendacja. Dużo w Tarnowie ostatnio remontów, szczególnie elewacji, no i dobrze, ale trza też zadbać o sprawy kluczowe, nie wiążące się z dużymi kosztami a dla wizerunku Tarnowa kluczowych, no choćby ta wlokąca się od niepamiętnych lat sprawa kostki brukowej czy odrażającego otoczenia Bimy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-09-2009) Satyr :
Co do kolorów... wiemy jakie barwy miały niektóre fragmenty obrazu - w wielu innych byłaby to jednak po prostu zgadywanka, a przecież nie chodzi o to, żeby bawić się w zgadywanie tylko po to, żeby to koniecznie było kolorowe. Na razie niech zostanie jak jest, dopóki nie odnajdzie się więcej fragmentów. A zresztą ładnie to wygląda kiedy na czarnobiałym tle wykolorowane są tylko te fragmenty, które znamy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947