Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Pierwsze reakcje i skutki uchylenia przez Wojewodę prezydenckiego zarządzenia ws. skweru Opałki w Mościcach    -   28/8/2009
Tylko błąd, czy już kompromitacja ?
Nie milkną echa decyzji Wojewody, stwierdzającej nieważność zarządzenia prezydenta Ryszarda Ścigały o nadaniu skwerowi w Mościcach imienia Stanisława Opałki. Oficjalne stanowisko magistratu w tej sprawie zaprezentowała nam Sekretarz Miasta Aleksandra Mizera. Pani sekretarz przyznała, że prezydent na pewno nie skorzysta z możliwości zaskarżenia decyzji Wojewody. Wiele wskazuje na to, że konsekwencje służbowe poniosą osoby odpowiedzialne za przygotowanie ekspertyzy prawnej, która miała potwierdzić możliwość nadania skwerowi imienia Opałki, z ominięciem opinii radnych. Satysfakcji z rozstrzygnięcia Wojewody nie kryją radni PiS, którzy już w połowie lipca apelowali do prezydenta o wycofanie się z błędnej decyzji. Zwracali przy tym uwagę nie tylko na kontrowersje dotyczące samego patrona, ale też wątpliwości towarzyszące samemu aktowi prawnemu. Prezydent podkreślił wówczas w oświadczeniu, że podjął słuszną decyzję, która "taką powinna pozostać". Wiadomo już, że opinia Wojewody zmusiła go do przynajmniej częściowej weryfikacji tego poglądu. Wciąż nie wiadomo jednak, czy prezydent zdecyduje się na dalsze forsowanie pomysłu uhonorowania Opałki w Radzie Miasta.

Posłuchaj wypowiedzi sekretarz miasta Aleksandry Mizera :

Ogloszenie

Podczas dzisiejszej konferencji w komitecie grodzkim PiS radny Jacek Łabno nie ukrywał radości z decyzji Wojewody, żałując jednocześnie, że Ryszard Ścigała uległ złym doradcom i do samego końca tkwił w błędzie, na który zwracali uwagę radni PiS. Przewodniczący klubu PIS podkreślił, że w rozstrzygnięciu nadzorczym Wojewoda przyznał rację argumentom wyartykułowanym we wniosku, w którym tarnowscy rajcy zarzucali prezydentowi złamanie Ustawy o samorządzie gminnym i statutu Gminy. Przypomnijmy, Wojewoda nie odnosił się do trzeciego zarzutu, o złamanie Konstytucji RP poprzez honorowanie osoby, będącej symbolem totalitaryzmu. Z zarzutem tym nie zgodziła się jednak kilka dni temu Prokuratura w Bochni, odmawiając wszczęcia postępowania w tej sprawie.
- Nie ma w Tarnowie skweru Opałki i myślę, że nigdy nie będzie - podsumował całą sprawę Łabno, informując, że jego klub wystąpi z wnioskiem o wykreślenie byłego I sekretarza KW PZPR z banku nazw i nazwisk oczekujących na patronowanie tarnowskim ulicom i placom.
To zresztą nie jedyny postulat radnych PiS, dotyczący tego "banku". Już na ostatnim przedwakacyjnym spotkaniu komisji ds. nazewnictwa ulic Rady Miasta Grzegorz Kądzielawski złożył wniosek o dokładny przegląd nazwisk znajdujących się w tym rejestrze.
Posłuchaj obszernych fragmentów konferencji w tarnowskim PiS. Mówią kolejno: Jacek Łabno i Grzegorz Kądzielawski :


Komentarz redakcyjny

Rozstrzygnięcie Wojewody, niejako przy okazji, obnażyło problemy z kompetencjami miejskich prawników, problemy z komunikacją samego prezydenta ze swoimi urzędnikami, ale też ujawniło niebezpieczne zapędy szefa tarnowskiego samorządu, jeśli chodzi o sposób wykonywania przez niego mandatu.
Burzę protestów, która przetoczyła się przez Tarnów po lipcowym zarządzeniu w sprawie nadania skwerowi pod MCK imienia towarzysza Opałki, wywołał przecież nie kto inny, jak Ryszard Ścigała. To wszak on zamówił w Biurze Prawnym Urzędu Miasta ekspertyzę prawną, która miała stwierdzić możliwość ominięcia głosowania wniosku przez radnych. Obecnemu włodarzowi miasta trudno zarzucać, że podejmuje decyzje pochopne i nieprzemyślane. Często podnoszony jest w związku z tym zarzut o nadmiernej asekuracyjności szefa samorządu. Tym razem na pewno mieliśmy jednak do czynienia z samodzielną decyzją Prezydenta. Nie podejrzewamy, aby jakiekolwiek gremium doradców chciało wziąć odpowiedzialność za forsowanie projektu, który jest jawnym pogwałceniem tradycyjnej zasady, że o nazwach miejsc publicznych decyduje cały samorząd a nie jego szef w pojedynkę.
Prezydent bardzo chciał, to też nic dziwnego, że prawnicy w magistracie bardzo się postarali...
Oczywiście, nie tłumaczy to zawodowego błędu i zapewne nikogo nie uchroni przed zapowiedzianymi konsekwencjami, ale warto pamiętać, że grzech pierworodny, związany z uchyloną właśnie decyzją, nie został popełniony w Biurze Prawnym UMT.
Mamy nadzieję, że przynajmniej teraz wyciągnięte zostaną z tej sytuacji właściwe wnioski.
Naszą wiarę, że tak się stanie burzy jednak niepokój.
Ową wakacyjną burzę historyczną wywołał bowiem Ryszard Ścigała całkowicie świadomie i wcale się z tym nie krył. W swoim lipcowym oświadczeniu, wydanym po pierwszej fali protestów, przyznawał, że właśnie "ze względu na fakt, iż propozycja ta może budzić mieszane uczucia wśród części środowisk, imię Stanisława Opałki otrzyma, nie ulica czy plac, a skwer". Nie tylko zatem zdawał sobie sprawę, że nie jest w stanie przeforsować swojego wniosku na forum Rady Miasta, ale też doskonale wiedział, że jego decyzja jest wysoce kontrowersyjna i podzieli mieszkańców Tarnowa.
Mimo tego, prezydent Ścigała zdecydował się pominąć zdanie pozostałych samorządowców, dużej części mieszkańców miasta i w oparciu o specjalnie dobrany kruczek prawny, wydał zarządzenie, które chciał koniecznie wprowadzić w życie.
Przy czym - zaznaczmy to wyraźnie - nie chodziło o jakąś menedżerską, odważną decyzję, której intencją jest rozwój miasta, a skutkiem, choćby tylko potencjalnym, jakieś ekonomiczne dobro, czy inny ważny interes społeczny ...
Co w takim razie mamy myśleć o Prezydencie, który w imię ... (no, właśnie - czego ? ...) jest gotów na przyjęcie oskarżeń o uzurpację, gotów świadomie podzielić mieszkańców wokół wywołanego przez siebie problemu a w jego (problemu) obsługę jest także gotów angażować czas, energię i autorytet swojego urzędu i podległych mu pracowników ?
PD, MP
Zobacz także :
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 68)Dodaj komentarz
(28-08-2009) sasasa :
A miało być tak pięknie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-08-2009) Legalny Banita :
Nie wiem czy tak było, ale jeżeli prawnicy UMT dostali zadanie aby jakoś umożliwić prezydentowi - z pominięciem RM - nadanie skwerkowi im. Opałki, to za co ich karać reorganizacją?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-08-2009) spec :
ja jednak myslę , że marketingowo dzięki temu Prezio zyska..... czego mu z braku alternatywy życzę :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-08-2009) Weredyk :
Poroniony pomysł Prezydenta Scigały. Efekt nie mogl byc inny. PS Nie wiem tylko czemu odpowiedzialnosc maja ponosic pracownicy UMT. Pelne konsekwencje swej decyzji powinien ponosic wylacznie Prezydent Scigała. Przykre, ze osoba o takim duzym doswiadczeniu i na takiej pozycji nie potrafi przyznac sie do bledu. Przykre ze musi go tlumaczyc Sekretarz Miastata. Przykre, ze wine przenosi na innych.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-08-2009) ooo :
Kozioł ofiarny, zawsze się znajdzie:( A gdzie honor?!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-08-2009) antek_emigrant :
CZEŚĆ KOMUSZKI! Kwaśną minę musicie mieć, co? Nie udał się szwindel roku...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-08-2009) DSKBHŚ :
Kwaśną minę to ma pewien radny z LSD.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-08-2009) T.G. :
no cóż, oczywistym jest, że Stanisławowi Opałce należy się nie -mały skwer -ale jedna z głównych ulic w naszym mieście. może tu zadziałała jakaś opatrzność, która nie pozwoliła nadać małemu skwerowi imienia wielkiego człowieka....w takim wypadku, teraz będzie trzeba powalczyć o ulicę!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-08-2009) porazka :
panie radny jakubie prosze nam juz tych swoich paranoicznych pomyslow wiecej nie podrzucac

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-08-2009) do T.G. :
no to stańcie do walki gotowi na ostateczną porażkę, która raz na zawsze przegoni taki pomysł. Dzięki bogu nie macie żadnych szans !!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-08-2009) pomysł dobry :
Gdyby nie błedna opinia prawna magistrackich prawników zapewne szumu by nie było... Pomysł z nazwaniem skweru im. Stanisława Opałki - dobry, w końcu człowiek zasłużony dla miasta. Niestety w całej tej sprawie, ktoś chciał utopić i Radnego Kwaśnego i Prezydenta Ścigałę, niestety chyba im się nie udało, pomimo, że nie ma skweru, Prezydent pokazał, że ma jaja i nie boi się odważnych decyzji, czym zapewne zyskał sobie poparcie pracowników Zakładów Azotowych i Mościczan, a i radny pokazał, że potrafi walczyć w słusznej sprawie. Pewnie się to innym nie podoba, ale historia i tak doceni postać Stanisława Opałki.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-08-2009) AL :
Ścigała ma jaja! Takiego prezydenta nam trzeba! a nie żadnych Sikorów, Rojkowców i Łabne - krzykacza, szkoda tylko, że ten cały Kądzielawski to już się zrobił jego klon! A zapowiadał się dobrze

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-08-2009) anty_komuna :
Ludzie opanujcie się ! Jak (nawet głupi mały ) skwer może nosić imię komucha ! Żeby było mało I sekretarza ! To jest wstyd żeby w czasach wolności upamiętniać osoby , które współpracowały z ZSRR , które nomen omen zabrało naszą niepodległość! Wstyd i hańba !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-08-2009) Weredyk :
Te prezydenckie jaja to chyba wydmuszki...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-08-2009) kłos :
to że Prezio Ściągała popierał Platformersow - było wiadomo od dawna!Ale że lewą nogę popiera?Oj nieładnie, skarał i pokazał mu miejsce w szeregu Pan Wojewoda! Jak ulał pasuje stare polskie przysłowie: \"CO WOLNO WOJEWODZIE, TO NIE TOBIE SMRODZIE \" HEHEHE

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-08-2009) eee :
szkoda. Opałko powinien mieć swój skwer. ale jak nie teraz to innym razem, większość ludzi i tak to popiera. poczekajmy jeszcze pare lat jak młodzi ludzie z lewicy będą w dużej mierze zasiadać w radzie miasta. wreszcie zapanuje może jakaś normalność bo jak popatrzeć na tych ludzi pokroju jacka ł to się płakać chce.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-08-2009) antek_emigrant :
CZEŚĆ KOMUSZKI! A płaczcie sobie, płaczcie i tak nie na wiele wam się to zda.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-08-2009) pm :
O-PALKA ROKU 2009 DLA SCIGAŁY !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-08-2009) swiety :
ciekawe czy jakby nadał skwerowi imię jp2 to czy by wojewoda uchylił ? heh a moze wtedy by dziwisz uchylił jako władca Polski południowej....jak myślicie?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-08-2009) DS :
A ja uważam że to wartościowa inicjatywa i Stanisław Opałko powinien mieć w tarnowie miejsce pamięci.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-08-2009) moś :
Opałce należy się miejsce pamięci ! ! !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-08-2009) M.P. :
Weredyk zamknij mordę !!!! Szczylu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-08-2009) Tarnoowianka :
Masz racje,bo przecież pryncypał Weredyka "Frajer Roku" dzięki Opałce zamienił gmine na nowoczesny zakład.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-08-2009) ciekawy zwyklej uczciwosci ww pana :
A ja sie pytam czy zweryfikowal ktos dzialalnosc w kwestii prywaty za pieniadze narodu podczas gdy budowaly sie domy i nie wiadomo co jeszcze za nasze spoleczenstwa pieniadze w tym czasie ? O tym sp panu tez wiele sie mozna uslyszec od pracownikow ZA z tego okresu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-08-2009) AnD :
W d...e mam całą aferę ze skwerem Opałki, przecież to tylko kolejny "temat zastępczy", lepiej popatrzyć co dzieje się w sprawach istotniejszych dla mieszkańców (bezrobocie, zwolnienia, nieudolność i beznadzieja miejskich urzędasów oraz ustawki kolesi na administracyjnych stanowiskach). Przestańmy dawać się robić w konia politykom i polityce, popatrzcie wokół siebie - nie widzicie innych i poważniejszych problemów?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-08-2009) Gal :
Andy , słusznie! Skończyły się wakacje! Administracja do roboty! Tylko rzetelnie i logicznie! Pomyślcie co można zaproponować młodym i starszym - coś więcej niż disco, piwo czy film... W dobie kryzysu , trzeba się wykazać większą inicjatywą!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-08-2009) Michasiek :
brawo Wojewoda, przeciez to cyrk cala polska odchodzi od takich nazw, moze nazwijmy reszte ulic opozycjonistow debili bo w kloncu jezeli opalka jest dla tego kujawiaka bohaterem to opozycjonisci sa antybohaterami, wspolczoje Ci czlowieku, Marny Ś.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-08-2009) Kubolec Kwaśniak :
Ś. kup se ksiazki IPN!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-08-2009) swiadek :
jak zwykle niekompetentne nieroby z katoprawicy bedą protestowały przeciwko upamiętnieniu zasłużonego człowieka, który zrobił tak wiele w tak trudnych czasach.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-08-2009) Louve :
Aż żal czytać niektóre komentarze...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-08-2009) thth :
Bardzo bym chciał żeby Stanisław Opałko miał w tarnowie swoją ulicę

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-08-2009) ... :
Ja również, niestety za dużo w tym w mieście pieprzonych strażników moralności...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-08-2009) Legiunia :
Ja bym chciał, żeby ten skwar był im Kazia Deyny.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-08-2009) Kondzio :
Prawda jest taka że jak się ma tak cienkich prawników (radców prawnych) którzy nie znają się na rzeczy to tak to wygląda. Ale czego się spodziewać, przecież prężni prawnicy (adwokaci, radcowie) nie będą pracować dla urzędu za jakąś marną jałmużnę. Tylko cieniasy i pracują w takich urzędach bo są słabi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-08-2009) Komandor :
Za Górę Marcina i waśnie z Sanguszkami też przyjdzie zapłacić Prezydentowi i pochylić czoło. To co piszę Kondzio to prawda, prawnicy urzędu to cieniasy i jedynie w urzędzie się odnaleźli.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-08-2009) Michał :
Jestem adwokatem i w życiu nie podjął bym pracy w urzędzie. To żenujące i urągające mojemu zawodowi. Mam swoją kancelarię i jest mi dobrze.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-08-2009) lola :
nie rozumiem dlaczego za decyzje wydane w imieniu prezydenta mają odpowiadac urzędnicy , dlaczego jak zła decyzja to szuka się winnego byle nie siebie , jak dobra decyzja to brak pochwał dla pracowników którzy się do tego przyczynili wtedy sami biorą zasługi jako swoje. W dniu kiedy decydowało się zostać Prezydentem bierze się odpowiedzialność za wszystkie decyzje i te dobre i te złe . Nie jako prezydent ale jako szef powinien bronić swoich pracowników a nie ich obciążać . Konsekwencje ponosi Prezydent - bo to On podjął ostateczną decyzję i się pod nią podpisał .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-08-2009) Do Michał :
Nie rozśmieszaj mnie w Tarnowie adwokat to jasne że zero etyki, odpowiedzialności a pewna kasa i to bez pOdatku.Ostatnio jeden wzioł 400 i jak się okazało nic nie zrobił a i KP nie wystawil -pewnie nie wymyślił za co wystawić .Kiedy kasy fiskalne dla ...............?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-08-2009) arnold :
zapytajcie palanty Waszych ojców, czy tam na azotach za Opałki ludzie mieli żle, takie pieniądze i opieka socjalna to każdemu się śniła . Ci którzy tam nie pracowali za Opałkic bo jeszcze srali w majtki niech zamknę ryło i się nie wypowiadają.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-08-2009) do arnolda :
a arnold, to przepraszam, MO czy może ZOMO, na O-pałce chowany, że ryło każe zamykać?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-08-2009) M.P. :
Wertedyk i Rojek i Sikora do więzienia !!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-09-2009) T. :
Ciekawe, ile z komentujących tu osób żyła (i miała więcej niż 10 lat) za czasów władzy Opałki i ma wiedzę co ten człowiek zrobił dla Tarnowa? Dobrego, czy też złego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-09-2009) jano :
Panie Prezydencie - dal Pan dowod, ze ma Pan wlasne zdanie. To zdanie wiekszosci mieszkancow. I ze potrafi sie Pan odciac od sezonowych politykow. To miasto jest nasze a nie sfrustrowanych politykow i niedouczonych historykow. Niech Pan oglosi plebiscyt. Wygra Pan!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-09-2009) Weredyk :
Jano - wlasne bledne zdanie. Ale to nic nowego - zdazyl do tego juz przyzwyczaic. Coz jesli Prezydent Miasta nie potrafi nadac prawidlowo imienia skwerowi to coz myslec o powazniejszych kwestiach. Rzadzenie miastem chyba go przerosło.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-09-2009) zagadka :
po wyglądzie krzesła na którym siedzi - czy wieszw jakiej knajpie zrobiono mu fotkę ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-09-2009) realista :
antykomuniści: jesli tak bardzo nienawidzicie Opałki to przestańcie chodzić do kościoła w Mościcach - to, że powstał to w dużej mierze także jego zasługa. Zlustrujcie też mościckiego proboszcza - ks. Indyka - w końcu spędził niejedną godzinę na rozmowach z Opałką - to podpada pod współpracę z krwawym reżimem...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-09-2009) Louve :
Polska to awanturniczy naród jak widać, każdy powód dobry by zacząć wyzywać się od szczylów, palantów itp., a nie o to w tym chodzi. Gdzie miejsce dla konstruktywnej dyskusji? Ś.P. Opałko zapewne przewraca się w grobie i dziwi się, że tak wiele się o nim teraz mówi i tyle osób, które go pewnie nie znało osobiście teraz ocenia jakim był człowiekiem. Prezydent podjął taką nie inną decyzję, która została następnie zweryfikowana, na pewno nie można mówić tu o kompromitacji, raczej nieudanej próbie sforsowania swojego stanowiska

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-09-2009) ehheeh :
Jak zwykle Kowal zawinił Cygana powiesili :) ktos dalej napisał ,że za Opalki było super w Azotach -- no jasne kilka tysiecy pracowników przyszło sie wyspac po pracy na roli ot zrobił im wygodę ehhehehe

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-09-2009) do realista :
Panie realisto. Opałko nie miał nic wspólnego z budową kościoła w Mościcach. Proszę więcej czytać i interesować się przed tak niemądrymi wystąpieniami. Kościół w Mościcach został wyświęcony w roku 1956, a Opałka przyszedł do Mościc też w tym roku. Jaki wobec tego miał udział? Żaden. Mylimy zasługi Anioła z Opałką.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-09-2009) M.P. :
Do ehheeh: do tej pory na Azotach śpią chłopy po pracy na roli (autopsja). ..... Do do realista: kościół wyświęcili w 56 roku? W czasach największego terroru socjalistów w Polsce? Niemożliwe !!! Ehhhh antykomuszki idzcie się leczyć na nogi, bo na głowę już za późno (pochód poprowadzą Sikora, Rojek, Weredyk i Barwacz).

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-09-2009) darek :
Wokół Opałki narosło już tyle legend,ze wszystko, co dobre i rozwojowe przez kilkadziesiąt lat przypisuje się jemu. A opracowania historycznego, które zweryfikowałoby co jest prawda a co nie nie ma. CZy to jest normalne ? i w takiej sytuacji prezydent pomija oczywisty fakt,ze Opałko był komunistycznym najwyzszym prominentem pzprowskim i ma czelność oddawania czci mitom pielegnowanym przez spadkobierców Prl . Wstyd i kompromitacja. glosowałem na Ścigale 3 lata temu ale nie powtórzę juz tego błedu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-09-2009) Gall Anonim :
Odchrzańcie się od Pana Prezydenta! Podjął taką, a nie inną decyzję i sam ponosi jej konsekwencje. Decyzja kontrowersyjna, ale odważna i chwała mu za to. Przeczy to ujadającym często na tym forum, że R. Ścigała nie potrafi zaryzykować i podejmować idące pod prąd działania. A że wojewoda uwalił jego decyzję, cóż z tego? Zdarzało się to często-gęsto poprzednim Prezydentom i jakoś nikt od tego nie umarł. Teraz też będzie trochę zadymy, paru krzykaczy obślini się od ujadania, a Prezydent z pewnością pragmatycznie podejdzie do ewentualnej kontynuacji tematu. A tak nawiasem mówiąc, sami historycy w tym Tarnowie i to historycy znakomicie znający realia warszawskie i prowincjonalne. Skąd ta wiedza o meandrach decyzji w gmachu KC? Marnujecie się w Tarnowie! Czas na podbój IPN-u, Brukseli, Kremla i Pentagonu! Tam takich "fachowców" przyjmą z pocałowaniem...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-09-2009) darek do galla anonima :
Niestety nie masz racji pisząc, że to prezydent "sam" ponosi konsekwencje. Wyraźnie widać,że zabrakło mu jaj i stara sie zrzucić odpowiedzialność na innych. Jak dla mnie to dowód małości a nie konsekwentnej odwagi. Nota bene odwagą mógłby się wykazywać w sprawach większej wagi a nie forsując projekt, który podoba się tylko sentymentalistom komuny. On taki apolityczny niby pokazał nareszcie prawdziwe oblicze. I jeszcze jedna sprawa. Takiej decyzji nie uwalił żadnemu poprzedniemu prezydentowi nikt. bo żaden z nich nie starał się przypisać tylko sobie kompetencji zarezerwowanych dla całej Rady, nawet nie chciał pytać radnych o zdanie. Jest wiele powodów by nie uważać tej sprawy za błahostkę, przestać wierzyć Ścigale i już nigdy na niego nie zagłosować.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-09-2009) Do Galla :
kochany pewnie ze zdarzało się że Wojewoda uchylał różne akty prawne poprzednim prezydentom i radzie miasta też Ale na ogół tez prezydenci starali sie bronić swoich racji dalej i odwoływali sie od takich decyzji. Sprawy były tego warte. a tu zgadzam sie z Darkiem Ścigale zabrakło jaj a sprawa jest po prostu bzdurą

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-09-2009) re M. P. :
Na szczęście nikt mądry nie ocenia historii na chłopski rozum. Zaprzeczanie faktom świadczy tylko o tym który zaprzecza i nie ma żadnego wpływu na bieg historii. I całe szczęście. W 1956 roku we wrześniu było wyświęcenie kościoła w Mościcach czy tego M. P, chce czy nie. Kościół budowany był fizycznie od 1946 roku. Opałko w tym czasie był w Jarosławiu. Dopiero w 1956 przyszedł do Tarnowa.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-09-2009) obudz sie chlopie :
DOSC WYNOSZENIA NA OLTARZE LUDZI KTORZY SLUZYLI APARATOWI. APARATOWI KTORY MA TYLE OFIAR NA SWOIM SUMIENIU KTORY PRZYNOSIL TAK WIELE CIERPIENIA ZWYKLYM LUDZIOM. DOSC TEGO ! PANIE PREZYDENCIE PRZYPOMINAMY ZE KOMUNA SIE JUZ SKONCZYLA I ZYJEMY W WOLNYM KRAJU ! JUZ NIE MUSIMY NAZYWAC ULIC PLACOW SKWERKOW IM SEKRETARZY.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-09-2009) NAZWA :
nazwijmy skwer - POMYŁKĄ PREZYDENTA

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-09-2009) a :
SLD=KGB

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-09-2009) herman zdobywaca atlantydy :
Mnie to rybko, chcą to niech sobie tak nazwą ten skwer, jak dla mnie to i im. Bismarcka mogę go nazwać i co z tego. Krzywda się komuś dzieje? W tym kraju to zawsze jakimiś pierdołami się zajmują i wszystkich to gorszy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-09-2009) komisja :
Cos czuje ze jak prezydent bedzie dalej pomysly tego mlodego radnego realizowal to pojdzie z torbami. Niezle dal sie z tym skwerkiem wpuscic w maliny.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-09-2009) propozycja :
proponuję Kubę Kwaśnego wziąść na rzecznika Prezydenta

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-09-2009) do obludz sie chlopie :
chodzi Ci o księży?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-09-2009) haha :
a nie wiadomo patrzac na wsparcie udzielane przez prezydenta kubie walczacego o zaistnienie w tarnowie czy go nie wezmie na tego rzecznika ba moze nawet za chwile na wice prezydenta choc to brzmi smiesznie to skoro prezydent potrafil tak narazic swoj wizerunek na szwank dla kuby ze skwerem opalki to i taki numer jest mozliwy a moze nawet juz planowany

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-09-2009) coz :
po tym wszystkim widac ze prezydentowi bardzo blisko do czerwonego koloru

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-09-2009) taaa :
czerwono panie prezydencie nam sie tu zrobilo nech sobie pan jeszcze wezmie swojego mentora na wicka i juz bedzie git

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-09-2009) pikuś z bagien :
Ścigała zawsze był czerwony, na Azotach zasiadł za lewicy, a stanowisko stracił żeby zrobić miejsce człowiekowi PiSu. Przykleił się politycznie do PO i ludzie to łyknęli ten image - prezydentem został azotowski menadżer z sukcesami o wolnorynkowych zapatrywaniach, a nie facet przywieziony na Azoty w teczce przez aparatczyków SLD, akurat w czasach bumu gospodarczego. Czas płynie i coraz trudniej ukrywać mu swoją przynależność ideową, a Tarnów ma alergię na komunistów przy władzy. Jeszcze parę takich wygłupów i nikt nie będzie miał złudzeń co to za prezydent.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-09-2009) Cinek :
Drogi Weredku widze ze sie skonczyly wakacje i ekipa Pisu znowu cie zatrudnila. Pamietalem czasy PANA OPALKI i tego ile dal miastu bo taka prawda ze gdyby nie on to azotow by nie bylo i takie miasto jak Tarnow znikneloby z mapy Polski jak chodzi o przemysl. Brawa dla prezydenta i odwaznej decyzji honorowania czlowieka ktory mial zaslugi dla miasta a nie czlowieka partyjnego. Twoi przelozeni czy panowie Dzarosla i Lech oraz Josef R nigdy a to nigdy nie doczekaja sie takiej mozliwosci. Smutno tylko jest mi czytac wasze pisowskie wylewy bo przeciez wszyscy sa z ukladu tylko politycy pisu nie. WARA OD MIASTA ROJKOWCY SIKOROWSCY I KACZORY !! a jak chodzi o prawnikow - to drogi weredyku nie wypowiadaj sie jesli nie wiesz jak podejmowane sa decyzje na szczeplach samorzadowych... jak przebiega taka procedura bos za malo wiosenek jeszcze widzial i za malo poty wlozyles do pracy samorzadowej i jakiejkolwiek, ale jak tak bedziesz duzo pisac to szybko awansujesz na osobista sekretarke pana posla

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-11-2009) akuku :
Bomba z aferami to dopiero wybuchnie. Czytajcie prasę i słuchajcie radia w najbliższym czasie. Skwer to pikuś. Są większe przekręty.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947