To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   Agroturystyka z gwiazdką   -   17/6/2004
Na wsi w regionie tarnowskim przybywa gospodarstw agroturystycznych, lecz mimo to ceny wypoczynku są wyższe niż kiedyś. Właściciele gospodarstw twierdzą, że dzieje się tak dlatego, ponieważ klient wymaga coraz wyższego standardu. W regionie tarnowskim większość gospodarstw zlokalizowana jest na południu, w najbardziej atrakcyjnych zakątkach Pogórza, w gminach Ciężkowice, Czchów, Iwkowa, Tuchów, Zakliczyn. Ale również bardziej na północy pojawiają się już wiejskie ośrodki wypoczynku.

Ogloszenie

Na przykład w Przyborowie, gmina Borzęcin, w rejonie łowisk rybnych, jest już 5 gospodarstw agroturystycznych.

Ceny noclegów na wsi są porównywalne z tymi, które obowiązują w znanych miejscowościach letniskowych. Wynoszą zwykle 20-25 zł od osoby. - Agroturystyka nie jest już najtańszą formą wypoczynku, ale wynika to z faktu, że naszym gościom nie wystarczą już tylko świeże powietrze i zdrowa żywność. Oczekują oni wygód, a to pociąga za sobą nowe inwestycje i nowe wydatki. Teraz na przykład każdy chce mieć osobną łazienkę - mówi Piotr Drebot, właściciel gospodarstwa "Końskie Zdrowie" w Ciężkowicach.

- Zdarzają się jeszcze ceny noclegów w granicach 12-15 zł - zapewnia Jolanta Zych z oddziału Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Zgłobicach k. Tarnowa. - Obecnie w naszym regionie jest już ok. 200 zarejestrowanych gospodarstw agroturystycznych, a każdego roku przybywa ich średnio 10 proc. Osoby zainteresowane wypoczynkiem na wsi informacje czerpią głównie z Internetu.

Oferta gospodarstw, które zarejestrowane są w różnych stowarzyszeniach agroturystycznych, jest bardzo bogata. Wczasowiczom proponuje się jazdę konną, ogniska, pieczenie prosiaka, spotkania z twórcami ludowymi, pokaz wypieku chleba, zimą kuligi itp. Wkrótce - za sprawą PFTW "Gospodarstwa Gościnne" - gospodarstwa agroturystyczne zostaną skategoryzowane. Te o najwyższym standardzie będą miały trzy gwiazdki, tak jak pensjonaty czy hotele.
WIESŁAW ZIOBRO
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, June 15, 2024 03:23:02
IP     : 3.230.173.188
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html