To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Reminiscencje po Dniach Tarnowa   -   17/6/2004
Dni Tarnowa, które zdominowały pierwszy czerwcowy weekend w mieście, wciąż budzą wśród Tarnowian żywe emocje. Do Święta Miasta, lekko popsutego przez pogodę, wracają m.in. tarnowscy radni (głównie do sprawy kosztów przedsięwzięcia), wraca magistrat (na jego stronie internetowej można już oglądać portret Tarnowian wykonany 5 czerwca), wracamy i my - prezentując kolejne fotoreportaże z wielu imprez, które złożyły się na program Dni Tarnowa 2004.

Ogloszenie
>

Dwudzieste (jak ktoś wcześniej obliczył, a podał tę liczbę przed oficjalną inauguracją na Rynku sam Prezydent M.Bień) Dni Tarnowa pod wieloma względami były i pozostaną wyjątkowe. Jednym z przejawów owej wyjątkowości była nazwa "Sztuka Europejskiej Ulicy - Festiwal Dziedzictwa Kultury". Dni Tarnowa - oficjalnie - stanowiły jedynie dopełnienie tej nazwy. Wszystko ze względu na "unijny" grant (22 tysiące złotych), który pozwolił nieco wesprzeć budżet tegorocznego Święta Miasta.
Cały budżet wyniósł jednak około 300 tysięcy zł. Jeśli odejmiemy od tego kwotę grantu i kwoty zadeklarowane przez sponsorów (70 tys. zł) to i tak pozostaje około 200 tysięcy, które zostały wydane bezpośrednio z kasy Miasta. Abstrahując od ilości i atrakcyjności wielu imprez, które złożyły się na obchody, kwota jest poważna. Nic więc dziwnego, że sprawa kosztów Dni Tarnowa budzi emocje (wyrażane choćby w komentarzach do niektórych informacji w naszym portalu) i spore zainteresowanie radnych. Niedawno jedna z komisji Rady Miasta gruntownie przepytywała na tę okoliczność dyrektorkę Wydziału Kultury UMT Agnieszkę Kawę. Sprawa zapewne powróci podczas przyszłotygodniowej sesji Rady Miasta.

Do Dni Tarnowa wraca też sam magistrat. Na oficjalnej stronie Urzędu Miasta (www.tarnow.pl) można już podziwiać wielką fotografię, na której 6 czerwca uwieczniono około tysiąc Tarnowian przybyłych przed siedzibę Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przy Al. Solidarności. Wcześniej fotografia ukazała się w "Gazecie Krakowskiej". Wiele osób, które wzięły udział w tym przedsięwzięciu było zawiedzionych raczej skromną reprezentacją mieszkańców miasta, która zdecydowała się pozować do tego zdjęcia. Biorąc jednak pod uwagę "niepewną" pogodę, która psuła przecież plany organizatorom Dni Tarnowa od piątkowego popołudnia, jak również np. frekwencję podczas niedawnych eurowyborów, liczbę Tarnowian zgromadzonych w niedzielne przedpołudnie 6 VI na parkingu przed MUW trzeba uznać za co najmniej przyzwoitą. Prezydent Bień żartował (?), że wykonana fotografia to rodzaj paszportu do Europy dla uczestniczących w niej Tarnowian i ci, którzy nie pozowali do niej, niech ... żałują.
Poza stroną internetową duże, metrowej wielkości zdjęcie, już niebawem zawiśnie w pomieszczeniach Urzędu Miasta Tarnowa, gdzie zobaczyć je będzie mógł każdy z przybyłych tam gości.

Korzystając z tych reminiscencji do imprez składających się na Dni Tarnowa wraca też nasz portal. W trakcie przedsięwzięcia zapowiadaliśmy na bieżąco i krótko relacjonowaliśmy przebieg poszczególnych imprez, zamieszczając jednak tylko niewielki wybór z bogatego zbioru fotografii, które równocześnie wykonywaliśmy. Dużą ilość fotoreportaży zamieszczały wówczas, równolegle, dwa inne, tarnowskie serwisy internetowe.
Było tego w sieci naprawdę sporo. Uznaliśmy, że zaczekamy więc na publikację całego naszego, obszernego cyklu (ponad 500 fotografii w 16 sekwencjach tematycznych!) co najmniej kilka dni, aby fotki po prostu nie zginęły gdzieś w tym natłoku internetowych foto-informacji. Obecnie udostępniamy je wszystkim inTARnautom, aby łatwiej było do nich sięgać, przez najbliższe dni - linki do poszczególnych fotoreportaży, poza archiwum Fotowydarzeń , będą też dostępne bezpośrednio na stronie głównej portalu. Mamy nadzieję, że ci, którzy nie mogli brać udziału w poszczególnych imprezach lub całych Dniach Tarnowa otrą się przynajmniej o klimat tego Święta. Natomiast uczestnikom wydarzeń w ten sposób zapisane wspomnienia muszą wystarczyć aż na dwa lata, bo kolejna impreza pod nazwą DNI TARNOWA odbędzie się dopiero w roku 2006 ...
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, April 22, 2024 08:33:49
IP     : 44.197.231.211
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html