Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   XXIV Muzyczne Spotkania u Paderewskiego    -   08/9/2009
Koncert kameralny w “Lustrzanej”
Centrum Paderewskiego Tarnów – Kąśna Dolna serdecznie zaprasza na kolejny koncert z cyklu Muzycznych Spotkań u Paderewskiego. Gościem specjalnym będzie japońska pianistka Hisako Hirata, a w pierwszej części koncertu usłyszymy tarnowskie artystki - Justynę Pawłowską (skrzypce) i Ewelinę Panochę (fortepian). Koncert odbędzie się 20 września (niedziela), o godzinie 18:00 w Sali Lustrzanej.

Ogloszenie

Justyna Pawłowska i Ewelina Panocha są absolwentkami tarnowskiej Szkoły Muzycznej. Obecnie pierwsza z nich kontynuuje naukę na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach pod kierunkiem adt. Kazimierza Skowronka i asyst. Adama Mokrusa, w zeszłym roku akademickim kończąc studia I stopnia z celującym wynikiem. Ewelina Parocha po ukończeniu z wyróżnieniem studiów na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu prof. Ewy Bukojemskiej, pracuje jako pedagog i akompaniator w Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie.
W pierwszej części koncertu usłyszymy: J. S. Bacha Adagio i Fugę z I Sonaty g-moll na skrzypce solo, G. Fauré – Sonatę A-dur op. 13 na skrzypce i fortepian oraz M. Ravela – Tzigane.
W drugiej części koncertu melomani będę mieli okazję wysłuchać japońskiej pianistki Hisako Hirata. Laureatka licznych nagród m.in.: III miejsca na Międzynarodowym Konkursie Piasnistycznym im. F. Liszta, I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Brest (Francja), finalistka konkursu Międzynarodowego Konkursu Pianoopen (Francja), nagrody za najlepszą interpretację Muzyki francuskiej i najlepszą interpretację Muzyki Chopina na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Rabacie (Maroko), I miejsce na Konkursie Młodych Artystów (Japonia) jest absolwentką Tokyo National University of Fine Arts and Music w klasie Haliny Czerny – Stefańskiej oraz Meudon Conservatory (Francja). Od 2005 roku mieszka we Francji i jako stypendystka kształci się w Ecole Normale de Musique de Paris w klasie profesora Mariana Rybickiego.
Hisako Hirata występowała w Azji, Europie i Ameryce Północnej jako solistka oraz z orkiestrami (m.in. Symphonistes d Aquitaine, Sofia Philharmonic Orchestra, Sofia Festival Orchestra, Osaka Century Orchestra, Hikarigaoka Orchestra, Ibaraki Symphonic Orchestra, Wrocławską Orkiestrą Symfoniczną). Dla tarnowskiej publiczności zagra: - J. Haydna - Sonatę C-dur, F. Chopina - Nokturn Es-dur op.55 nr 2 oraz Scherzo cis-moll op.39, F. Liszta - Parafrazę koncertową na tematy opery G. Verdiego "Rigoletto", Cyprysy w Villa d Este (Tren I) i Rapsodię Wegierską nr 2.

Koncert odbędzie się 20 września (niedziela), o godzinie 18:00, w Sali Lustrzanej w Tarnowie (ul. Wałowa 10). Dodatkowych informacji udziela Biuro koncertowe Centrum Paderewskiego, ul. Rynek 9, Tarnów, pod numerem telefonu 146210921. Zapraszamy na stronę www.paderewski.tarnow.pl.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947