To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Starosta o problemach służby zdrowia   -   18/6/2004
O problemach związanych z negocjacjami ustawy o ochronie zdrowia oraz problemach z realizacją zobowiązań płacowych wobec pracowników służby zdrowia mówił wczoraj podczas konferencji prasowej Starosta Tarnowski Michał Wojtkiewicz, przewodniczący Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej Związku Powiatów Polskich. Starosta uważa, że rząd dąży teraz do przeforsowania własnych rozwiązań za wszelką cenę, co nie rokuje najlepiej nowej ustawie systemowej. Nadal są również olbrzymie problemy z realizacją wypłat dla pracowników w ramach tzw. ustawy 203.

Ogloszenie
>

Socjotechnicznie rozgrywane są przez rząd negocjacje dot. nowych rozwiązań systemowych w Komisji Trójstronnej, stronom rozmów nie daje się prawie w ogóle możliwości zapoznania się z ministerialnymi materiałami i czasu na przygotowanie się do kolejnych faz rozmów. A proponowane rozwiązania nie znajdują zgody szczególnie po stronie związkowej. Starosta uważa, że propozycje rządowe nie są zresztą niczym innym, jak powrotem do koncepcji kas chorych, oczywiście pod zmienionym szyldem i z uwzględnieniem wiedzy o błędach, obowiązującego jeszcze nie tak dawno systemu. - Jeśli chodzi o szukanie dodatkowych pieniędzy dla nowego systemu, wicepremier Hausner wycofał się co prawda z propozycji wprowadzenia częściowych odpłatności za usługi medyczne, ale nadal rozważany jest poważnie pomysł wprowadzenia odpłatności za wyżywienie w szpitalu - mówił Starosta.

Rząd nie chce również płacić zobowiązań wynikających z tzw. ustawy 203, przyznającej podwyżki pracownikom służby zdowia, które to świadczenia obciążyły znacznie budżety placówek opieki zdrowotnej w kraju. Obciążenie szpitala w Tuchowie - zarządzanego przez powiat - wynosi z tego tytułu około 1 miliona złotych. - A rząd nie kryje tego, że zamierza płacić teraz jedynie zasądzone kwoty. Dlatego nakazałem już przygotowanie odpowiedniego pozwu - informuje Starosta, dodając, że gdyby udało się odzyskać te pieniądze sytuacja szpitala znacznie by się poprawiła, chociaż oczywiście nie rozwiązałaby wszystkich problemów.
Nadal rozważany jest wariant prywatyzacji szpitala tuchowskiego na wzór sprywatyzowanego już oddziału ginekologiczno-położniczego. Do czasu powstania nowej ustawy o świadczeniach zdrowotnych wszelkie prace nad tym projektem zostały jednak wstrzymane. - Po prostu chcemy się dowiedzieć, co przyniosą planowane zmiany i na tej podstawie zdecydujemy, co dalej - powiedział M. Wojtkiewicz.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, April 22, 2024 09:14:28
IP     : 44.197.231.211
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html