To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Lepiej oddać niepełnosprawne dziecko do Domu Dziecka    -   08/9/2009
Apel rodziców niepełnosprawnych dzieci
Około 700 zł w sumie otrzymują rodzice niepełnosprawnych dzieci od „państwa”. Zwykle jest tak, że matka rezygnuje z pracy – skazując się praktycznie na stare lata na los osoby żebrającej pod kościołem. Jest jednak inne rozwiązanie – można zrzec się praw rodzicielskich, przekazując pociechę do Domu Dziecka. Wówczas „państwo” na miesięczne utrzymanie takiego dziecka łoży 3-4 tysiące złotych... Jutro, tj. w środę w Warszawie odbędzie się pikieta rodziców dzieci niepełnosprawnych. Przyjdą pod kancelarię Prezesa Rady Ministrów z pustymi wózkami inwalidzkimi. Równolegle internetowe forum „Razem możemy więcej” prowadzi akcję „Kartka do Ministra”. Rodzice proszą o zrozumienie i wsparcie akcji ze strony wszystkich ludzi dobrej woli – apelując także do tarnowskich parlamentarzystów.

Posłuchaj wypowiedzi matki niepełnosprawnego dziecka :

Ogloszenie
>

Świadczenie pielęgnacyjne które otrzymuje rodzic niepełnosprawnego dziecka wynosi 420 zł. 153 zł to zasiłek pielęgnacyjny, 80 zł na rehabilitacje, od 48 zł (do 5 lat) lub 64 zł (od 5 lat) wynosi „rodzinne”. W sumie daje to maksymalną miesięczną kwotę w wysokości 717 zł. Warto zaznaczyć, że świadczenia te nie były waloryzowane od 2003 roku, a przecież od tego czasu ceny produktów, koszty utrzymania znacznie wzrosły. Jednak gdyby rodzic niepełnosprawnego dziecka zdecydował się, rezygnując z praw rodzicielskich, przekazać je do Domu Dziecka – wówczas „państwo” przeznacza nań 3 tysiące złotych lub więcej w skali miesiąca.
Kolejny problem to progi dochodowe. Obecnie wynosi on 584 zł na członka rodziny. Po przekroczeniu tego progu choćby o złotówkę, traci się wszystkie zasiłki. Znam rodzinę, która właśnie znalazła się w takiej sytuacji. Taki rodzin, spychanych na margines społeczeństwa, klepiących biedę jest więcej. Nie stać ich na leczenie i rehabilitację - mówi pani Schabowska, mieszkanka Tarnowa, matka niepełnosprawnego dziecka, która zrezygnowała z pracy by móc się nim opiekować. Inna sprawa to przyszłość takich rodziców – nie mogą się oni zarejestrować jako osoby bezrobotne, ponieważ nie są w stanie podjąć pracy. W rezultacie mogą zapomnieć o płaceniu składek rentowych czy emerytalnych – zatem taka matka lub ojciec będą mieli marną emeryturę, o ile w ogóle ją otrzymają. -Chcemy, aby przyznano nam status asystenta osoby niepełnosprawnej i aby przyznano nam, zamiast zasiłków, sumę równą najmniejszemu obowiązującemu wynagrodzeniu. Rozwiązanie minimum to takie, w którym przynajmniej opłacane będą nasze składki rentowo-emerytalne - dodaje pani Schabowska. Stąd też jutrzejsza pikieta w Warszawie, gdzie rodzice pojawią się z pustymi wózkami. Jednocześnie trwa akcja realizowana przez forum internetowe „Razem możemy więcej”. Rodzice osób niepełnosprawnych piszą do różnych ministerstw „kartki do ministra”, w których ich dzieci dziękują za spędzone w domu wakacje i brak możliwości rehabilitacji. Stąd też i apel do tarnowskich parlamentarzystów, aby zainteresowali się możliwością wprowadzenia stosownych ustaw, które zapewniłyby choćby minimum warunków życia i rehabilitacji niepełnosprawnych dzieci, uwzględniając przy tym przyszłość ich rodziców, by na stare lata za swój trud nie musieli oni wystawać pod kościołem. Jak dotąd bowiem obowiązujące rozwiązania prawne, premiują i wręcz zachęcają do oddawania niepełnosprawnych pociech do Domów Dziecka – gdzie koszt utrzymania takich dzieci, pozbawionych rodzicielskiej miłości, jest wielokrotnie wyższy.
M. Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, October 18, 2021 14:44:12
IP     : 3.234.211.61
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html