Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Premier przeprosił za obietnicę zwolnienia ministra skarbu i zostawił go w rządzie    -   09/9/2009
Grad ocalony
Na konferencji prasowej po wtorkowym posiedzeniu rządu premier Donald Tusk oznajmił, że - wbrew swoim własnym zapowiedziom z lipca - nie zdymisjonuje ministra skarbu za niedoprowadzenie do skutecznej sprzedaży stoczni w Gdyni i Szczecinie. Na te wieści z niecierpliwością czekano także w Tarnowie, skąd minister pochodzi i gdzie rozpoczynało się II Forum Inwestycyjne. Nic dziwnego, że ten personalny temat zdominował kuluarowe rozmowy przybyłej do naszego miasta elity gospodarczej kraju. Do uczestników dwudniowej konferencji, choć z kilkugodzinnym opóźnieniem, dołączył wkrótce także sam "świeżo" ocalony minister skarbu.

Posłuchaj, jak decyzję premiera skomentował przed wejściem na Forum minister Aleksander Grad :

Ogloszenie
>

Decyzji premiera, w której wycofa się on z lipcowej zapowiedzi (swoistego ultimatum wobec ministra skarbu) wielu analityków spodziewało się już 3 tygodnie temu. Najczęściej pojawiającym się argumentem za pozostawieniem Grada w rządzie, mimo danego przez premiera słowa o pożegnaniu się przez ministra ze stanowiskiem w przypadku niepowodzenia procesu sprzedaży stoczni, był fakt aktualnego prowadzenia przez resort skarbu innych ważnych negocjacji - z Eureko w sprawie PZU, które zakończyć mają się do końca września. Wielu ekonomistów i komentatorów przestrzegało też premiera przed tym, że ... może nie znaleźć dobrego, to jest skutecznego zastępcy Grada, a to stawiałoby pod dużym znakiem zapytania ambitne plany prywatyzacyjne rządu, od których jak wiadomo zależy powodzenie niezmiernie trudnego przyszłorocznego budżetu, z osławionym już, rekordowym deficytem (projekt budżetu na 2010 rok przyjęła dziś Rada Ministrów).
Dyskusja na temat kompetencji ministra i jego dorobku prywatyzacyjnego trwała do samego końca. Jeszcze we wtorkowy ranek niespodziewany atak na Aleksandra Grada przypuścił profesor Leszek Balcerowicz. W Radiu ZET przyznał on ministrowi za jego pracę "czerwoną kartkę", podkreślając przy tym: "Dla mnie sprawa stoczni jest marginalna, choć oczywiście jest głośna. Główne rezultaty to jest prywatyzacja. Rezultaty te są mizerne, to co osiągnięto w 2008 roku to w dużej mierze była pseudoprywatyzacja, bo sprzedawano państwowym". Balcerowicz ocenił też, że PO może znaleźć bardziej kompetentnego kandydata na stanowisko ministra skarbu.
Posłuchaj komentarza dr Roberta Gwiazdowskiego z Centrum im. Adama Smitha, poproszonego przez nas podczas Forum w Tarnowie o wyrażenie opinii na ten temat. Gwiazdowski odpowiada na pytanie, jak przyjął decyzję premiera o pozostawieniu ministra Grada na stanowisku i czy podziela surową ocenę udzieloną ministrowi przez profesora Balcerowicza :Zobacz także :
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 15)Dodaj komentarz
(09-09-2009) kynia szumowina :
To smutna wiadomość.I nie o personalia idzie(,choć Grad na żadnego ministra- a piastował kilka ministerialnych funkcji- nie nadaje się.Idzie o fundamentalne zasady: na tym lepiej od naszego urządzonym świecie: 1.za takie uchybienia minister sam podałby się do dymisji 2.Premier poszedłby w ślady takiego ministra. Ale cóż, jeden nadaje się do biegania z tzw. łata po polach,drugi- do prac na wysokościach.Tyle, że nie w rządzie,a przy czyszczeniu kominów. Tymczasem obaj należą do,pożal się boże,elit. A jeśli w Tarnowie uchowały się jeszcze jakieś niedobitki zwolenników PO,Tuska i Grada- polecam gorąco ostatnie Wprost: tekst o Gradzie i kulisach tego,jak rządzi w Tarnowie wszystko objaśnia o mentalności tego małego w gruncie rzeczy człowieka. Dobrego być może na wicewójta Pleśnej, ale nie na ministra. I jeszcze taka wątpliwość: za co właściwie Tusk przepraszał: za swoje wiarołomstwo czy za niezwolnienie Grada? Pocieszam się, że ludzie mu zapamiętają to robienie,jak powiada prosty lud- z gęby cholewy.I że następnym razem, kiedy coś powie, spotka się już tylko z pogardą i zasłużonym szyderstwem...I niechby ta pamięć trwała aż do wyborów prezydenckich. Przykre, ale prawdziwe. I żal, ze nie mamy elit z prawdziwego zdarzenia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-09-2009) Tarnowianie :
I to dowód na to, że już żadnych wyborów PO nie może wygrać. Jeśli ktoś miał jeszcze wątpliwości, to już ich nie ma.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-09-2009) Legalny Banita :
Komuś zależy na takiej "prywatyzacji" jak ta stoczniowa, dlatego Donek Tusek nie ma wiele do gadania - widać , że może tylko przepraszać, więc przeprasza. Jeeli ktoś się spodziewał, że będzie inaczej ten kiep.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-09-2009) wyborca :
"Polska to nienormalność" - to słowa Tuska. Kto jest zadowlony z elity gospodarczej kraju z czołowym prywatyzatorem z Pleśnej niech postawi sobie krzyżyk i zapali świeczkę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-09-2009) szelkajakup :
odpierczniczta... sie od Pleśnej z łaski swojej, to całkiem fajne miejsce:) !!!!!!!!!tarnowskie drobnomieszczaństwo sie znalazło!cholera! a wiekszosci nie stac zeby se tam 1/8 działki w tej gminie kupić.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-09-2009) Do szelkkajakup :
Bo ta wartościowa część społeczeństwa Tarnowa ma inne wartości niż dutki Pleśniaków

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-09-2009) Weredyk :
I kolejny strzał w kolano: Skandal! Limuzyna dla córki ministra Grada: http://www.efakt.pl/Skandal-Li muzyna-dla-corki-ministra-Grad a,artykuly,51781,1.html PS Hasło wyborcze Grada ad 2011 "Wyborcy! Będe także i dla Was dobrym tatuśkiem".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-09-2009) wyborca :
Jak u wladzy byla lewica to bylo zle. Jak u wladzy byl PiS wespol z Liga i Samoobrona to bylo zle. Jak u wladzy jest PO to jest zle. A przeciez kazda z wladz miala poza ewidentnie fatalnymi decyzjami i fatalnymi ludzmi u wladzy rowniez i dobre decyzje i dobrych ludzi. Fajnie jest generalizowac, gorzej oceniac caloksztalt ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-09-2009) lola :
dziwi mnie to że wogóle ktoś pomyślał że Grad może być odwołany , czy wy ludzie maprawdę wierzyliście że tak się stanie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-09-2009) maniak :
Trzeba mieć nadzieję, tylko to nam zostało:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-09-2009) Winetou :
Kto oglądał film Katyń niech stwierdzi czy to było ludobójstwo czy mord wojenny --gdyż Niesiołowski z PO twierdzi, że nie.Powiedziałem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-09-2009) Graf :
Zabito żołnierzy polskich wziętych już wcześniej do niewoli. Był to mord, ludobójstwo i można to jeszcze na wiele sposobów nazwać. Politycy to kretyni tym się nie ma co przejmować.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-09-2009) józerk :
A Olek ma was wszystkich w głębokim poważaniu wy miernoty

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-09-2009) bbbbbb :
Szok!!! W głowie mi sie miesci. Jak możemy wymagać od siebie i innych, żeby dotrzymywać słowa, skoro najwyższe władze robia z nas durni. Coś mówią a robią co innego. Nie liczą sie z anmi. Nachapać się i mieć ludzi w d.... . Zyje sie nam dobrze, niech przecietny Polak sie matrtwi za co wyzywi rodzine. Cisna mi sie takie słowa. Co nowa władza to nam gorzej

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-09-2009) M.P. :
O ile jestem za Gradem, to jestem przeciwko KTA z Pleśnej. Kurczę, kiedy w końcu zniknie ta plaga z tarnowskich ulic? Brrrrr ......

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947