To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Premier przeprosił za obietnicę zwolnienia ministra skarbu i zostawił go w rządzie    -   09/9/2009
Grad ocalony
Na konferencji prasowej po wtorkowym posiedzeniu rządu premier Donald Tusk oznajmił, że - wbrew swoim własnym zapowiedziom z lipca - nie zdymisjonuje ministra skarbu za niedoprowadzenie do skutecznej sprzedaży stoczni w Gdyni i Szczecinie. Na te wieści z niecierpliwością czekano także w Tarnowie, skąd minister pochodzi i gdzie rozpoczynało się II Forum Inwestycyjne. Nic dziwnego, że ten personalny temat zdominował kuluarowe rozmowy przybyłej do naszego miasta elity gospodarczej kraju. Do uczestników dwudniowej konferencji, choć z kilkugodzinnym opóźnieniem, dołączył wkrótce także sam "świeżo" ocalony minister skarbu.

Posłuchaj, jak decyzję premiera skomentował przed wejściem na Forum minister Aleksander Grad :

Ogloszenie
>

Decyzji premiera, w której wycofa się on z lipcowej zapowiedzi (swoistego ultimatum wobec ministra skarbu) wielu analityków spodziewało się już 3 tygodnie temu. Najczęściej pojawiającym się argumentem za pozostawieniem Grada w rządzie, mimo danego przez premiera słowa o pożegnaniu się przez ministra ze stanowiskiem w przypadku niepowodzenia procesu sprzedaży stoczni, był fakt aktualnego prowadzenia przez resort skarbu innych ważnych negocjacji - z Eureko w sprawie PZU, które zakończyć mają się do końca września. Wielu ekonomistów i komentatorów przestrzegało też premiera przed tym, że ... może nie znaleźć dobrego, to jest skutecznego zastępcy Grada, a to stawiałoby pod dużym znakiem zapytania ambitne plany prywatyzacyjne rządu, od których jak wiadomo zależy powodzenie niezmiernie trudnego przyszłorocznego budżetu, z osławionym już, rekordowym deficytem (projekt budżetu na 2010 rok przyjęła dziś Rada Ministrów).
Dyskusja na temat kompetencji ministra i jego dorobku prywatyzacyjnego trwała do samego końca. Jeszcze we wtorkowy ranek niespodziewany atak na Aleksandra Grada przypuścił profesor Leszek Balcerowicz. W Radiu ZET przyznał on ministrowi za jego pracę "czerwoną kartkę", podkreślając przy tym: "Dla mnie sprawa stoczni jest marginalna, choć oczywiście jest głośna. Główne rezultaty to jest prywatyzacja. Rezultaty te są mizerne, to co osiągnięto w 2008 roku to w dużej mierze była pseudoprywatyzacja, bo sprzedawano państwowym". Balcerowicz ocenił też, że PO może znaleźć bardziej kompetentnego kandydata na stanowisko ministra skarbu.
Posłuchaj komentarza dr Roberta Gwiazdowskiego z Centrum im. Adama Smitha, poproszonego przez nas podczas Forum w Tarnowie o wyrażenie opinii na ten temat. Gwiazdowski odpowiada na pytanie, jak przyjął decyzję premiera o pozostawieniu ministra Grada na stanowisku i czy podziela surową ocenę udzieloną ministrowi przez profesora Balcerowicza :Zobacz także :
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, October 18, 2021 12:56:00
IP     : 3.234.211.61
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html