Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  W pierwszej połowie roku Tarnowski Ośrodek Onkologii przyjął 600 pacjentów    -   09/9/2009
Oblężenie onkologii
Coraz większą popularnością cieszy się Tarnowski Ośrodek Onkologiczny. W pierwszym półroczu tego roku ze świadczonych tutaj usług medycznych skorzystało blisko 600 pacjentów spoza byłego województwa tarnowskiego. – To dzięki temu, że stosujemy najnowocześniejsze metody leczenia dostępne dotąd tylko w Centrum Onkologii i w Collegium Medicum UJ w Krakowie – komentuje prof. Leszek Kołodziejski, kierownik TOO.

Ogloszenie

Pacjenci mają tutaj pełną gamę świadczeń medycznych. Do ich dyspozycji jest poradnia onkologiczna, tutaj mogą korzystać z chemioterapii i radioterapii, w ośrodku wykonywane są także zabiegi i operacji chirurgiczne. Systemowe leczenie w rożnych kombinacjach i sekwencjach pozwala zwiększyć jego efektywność przy jednoczesnym ograniczeniu niekorzystnych efektów ubocznych terapii. Prof. Kołodziejski podkreśla, że w kierowanym przez niego ośrodku rutynowo leczy się chorych na raka piersi, raka odbytnicy i mięsaki tkanek miękkich kończyn i przestrzeni zaotrzewnowej. Na pomoc mogą liczyć także cierpiący na zaawansowanego raka odbytnicy, których do niedawna uznawano za nieoperacyjnych. - Wprowadzenie przedoperacyjnej radiochemioterapii pozwoliło u pierwszych czterech chorych radykalnie zmniejszyć guza, co umożliwiło przeprowadzenie radykalnej operacji stwarzającej szanse na pełne wyleczenie. Na trwałe wyleczenie mogą tu leczyć także chorzy z nawrotem raka piersi przechodzącym na ścianę klatki piersiowej – dodaje prof. Kołodziejski. W TOO udanie przeprowadzono już dwie pierwsze unikalne operacje polegające na wycięciu pełnej grubości ściany klatki piersiowej wraz z żebrami.
Wśród korzystających oferty TOO coraz częściej pojawiają się mieszkańcy z całego województwa. Leczą się tutaj pacjenci nie tylko z Tarnowa i okolic, ale także z Nowego Sącza, Krakowa, Chrzanowa czy Oświęcima. – Decyduje o tym dobra organizacja pracy powodująca, że na przykład na radioterapię oczekuje się u nas bardzo krótko – podkreśla Anna Czech, dyrektor szpitala.
Rosnąca popularność ośrodka wśród pacjentów powoduje, że w ostatnim okresie liczba zabiegów i operacji z zakresu chirurgii onkologicznej systematycznie rośnie. Z danych Narodowego funduszu Zdrowia wynika, że na tle innych szpitali w chirurgii onkologicznej tarnowski szpital ma najwyższą liczbę wykonanych zabiegów i operacji w całym województwie.(GP)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947