Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Uroczysty koncert w rocznicę napaści sowieckiej na Polskę    -   09/9/2009
16 września: „Warto pamiętać”
Mościckie Centrum Kultury w Tarnowie w przeddzień 70. rocznicy napaści sowieckiej na Polskę organizuje uroczysty koncert dedykowany żołnierzom i ofiarom września 1939 r. 16 września o godz. 19:00 Kościół Księży Misjonarzy w Tarnowie wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Krakowskiej pod dyrekcją Pawła Przytockiego oraz soliści: Kuba Jakowicz i Tomasz Kuk. Poezję czytać będzie Krzysztof Janczar. Wstęp wolny.

Ogloszenie
>

W programie koncertu:
- Polonez "Pan Tadeusz" Wojciecha Kilara,
- Uwertura koncertowa "Bajka" Stanisława Moniuszki,
- Aria Stefana z III aktu opery "Straszny Dwór" Stanisława Moniuszki,
- Koncert skrzypcowy A - dur Mieczysława Karłowicza

Podczas koncertu, któremu patronuje Marszałek Województwa Małopolskiego, kilkudziesięciu tarnowskich uczestników kampanii wrześniowej zostanie uhonorowanych okolicznościowymi medalami „Żołnierze września 1939 r.”

Tradycyjne uroczystości upamiętniające ofiary agresji sowieckiej i tragiczne jej konsekwencje dla dwóch pokoleń Polaków, odbędą się również 17 września pod Pomnikiem Ofiar Stalinizmu.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(13-09-2009) O Boże :
O Boże, martyrologia do znudzenia, dajcie se na wstrzymanie, przeżywki, napuszenie, i ciągle rocznice naszego polskiego nieudacznictwa. Smutek i deprecha....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-09-2009) Roman :
Ci ludze zasłużyli zeby o nich pamietać w takie rocznice. Za 4,5,6 lat nie będzie komu wręczać medalu, wtedy zostanie tylko pamięć ale pewnie w niewielu umyslach. Mój sąsiad jest kombatantem, ma 91 lat. To żywa historia. Narody które szanują siebie nawzajem pamiętają o wsłasnej historii. Nawet mój syn który niespecjalnie interesuje się historią słuchal go z ciekawością i nie mógł uwierzyć że tak to się działo. Tak by było gdyby koncert był mega patriotyczny. A repertuar "świecki" :) i to w jakim wykonaniu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947