Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Trwa Forum Mediów Polonijnych    -   09/9/2009
Jaka jest Polonia w Libanie?
Wczoraj, 8 września zakończyła się dwudniowa, tarnowska część Światowego Forum Mediów Polonijnych. Wśród gości znaleźli się m.in. Jan Borkowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i Jerzy Miller, wojewoda małopolski. Niezwykle ciekawe wystąpienie miał Zbigniew Święch, którego wykład, choć dotyczył europejskich ech Unii Polsko-Litewskiej w 440. rocznicę Unii Lubelskiej, to tak naprawdę dotykał ogromnego wkładu Polski w stosunki społeczne, polityczne i kulturalne Europy – także w sensie niewykorzystanych współcześnie odniesień przez naszą dyplomację. Osobiście, zagłębiwszy się w kuluary, tym razem odbyłem kilka rozmów z przedstawicielami mediów z tych krajów, w których środowiska polonijne są nieliczne – zapraszam do wysłuchania ciekawej rozmowy z redaktorką czasopisma wychodzącego w Libanie...

Posłuchaj wywiadu :

Ogloszenie

Pierwszy dzień Forum (7 września) to m.in. zwiedzanie Tarnowa, ogłoszenie wyników konkursu internetowego "XX-lecie odrodzonego Senatu. Historia, fakty, ludzie", na który nagrody ufundował Prezydent Tarnowa, czy przedstawienie historii i dorobku Małopolskiego Forum Współpracy z Polonią. Polonijni dziennikarze odwiedzili także Smęgorzów. Natomiast wczoraj, 8 września, gościem Forum był m.in. Jan Borkowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i Jerzy Miller, wojewoda małopolski. Po serii wykładów (wśród nich ciekawe wystąpienie Zbigniewa Święcha), ogłoszono wyniki w Międzynarodowym Konkursie Literackim im. H. Cyganika "Powroty do źródeł" oraz w konkursie na reportaż z XVI Forum. Wieczorem dziennikarze wyjechali do Katowic i przez kolejne dni uczestniczyć będą w spotkaniach, wykładach i warsztatach, zwiedzając Śląsk.

Spośród osób, z którymi rozmawiałem w tym roku, najciekawsze były dla mnie kuluarowe pogawędki z dziennikarką z Ukrainy, która zapytana o odradzający się skrajny nacjonalizm ukraiński odparła, że "tego zjawiska tak się tam nie odczuwa", wskazując na Rosję, jako źródło dążące do skłócenia Polaków z Ukraińcami. Znakomicie rozmawiało mi się również z dziennikarką polonijną z Chorwacji. Jednak zdecydowanie najciekawszy, i dla mnie dość zaskakujący, długi wywiad przeprowadziłem z redaktorem niewielkego polonijnego czasopisma wychodzącego w Libanie – kobietą, chrześcijanką, mieszkającą tam od 30 lat... Zapraszam do jego wysłuchania.
M.Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947