Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Jerzy Pertkiewicz – żołnierz i harcerz    -   09/9/2009
Uwaga, człowiek (14)
Zapraszamy do wysłuchania czternastej audycji Tarnowskiej Artystycznej Konfraterni zrealizowanej w ramach projektu „Uwaga, człowiek”. Tym razem prezentujemy fragmenty wspomnień Jerzego Pertkiewicza (rocznik 20. minionego wieku), doktora farmacji, harcmistrza, żołnierza kampanii wrześniowej i Armii Krajowej pseudonim Drzazga, podpułkownika w stanie spoczynku. Wspomnień nieco innych, niezwyczajnych, bo pan Jerzy, posiadacz najwyższych odznaczeń państwowych, przywołuje i żołnierskie anegdoty i te pomijane zazwyczaj, prozaiczne aspekty partyzanckiego życia. W opowieści tej nie mogło zabraknąć oczywiście harcerstwa, a tym samym i porównań tego co minęło, z tym co jest...

Zapraszamy do wysłuchania audycji :

Ogloszenie

Projekt „Uwaga, człowiek” realizowany przez stowarzyszenie Tarnowska Artystyczna Konfraternia ma na celu archiwizację wspomnień ludzi – częstokroć zapomnianych – a w taki czy inny sposób zasłużonych dla swojego środowiska lokalnego, regionu lub kraju. Audycje z cyklu „Uwaga, człowiek” prezentowane są w każdy wtorek po godz. 22-giej na antenie RDN Małopolska, a następnie na naszym portalu, natomiast w każdy piątek sylwetki bohaterów prezentowane są w tarnowskim „Dzienniku Polskim”. Zapraszamy również na stronę internetową Tarnowskiej Artystycznej Konfraterni: http://konfraternia.tarnow.pl/.
Projekt „Uwaga, człowiek” realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego i Miasta Tarnowa. Podsumowaniem dwudziestu cotygodniowych audycji będzie specjalne wydawnictwo z płytą multimedialną, które ukaże się jesienią b.r.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(15-09-2009) Vulkan :
Po prostu mi wstyd że tak mało wiedziałem o tym Druhu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2009) przechodzień :
żyjących bohaterów tego, jakże ciekawego cyklu, spotykamy na placach, chodnikach. Mijamy niejednokrotnie obojętnie lub psiocząc i mrucząc pod nosem na ich powolne przechodzenie przez ulice. Ocieramy się o żywą historię. Mnie też wstyd

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947