To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   Ruszyły zapisy na XXII PPT na Jasną Górę   -   18/6/2004
Rozpoczęły się zapisy na XXII Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Organizatorzy szacują iż tak jak co roku weźmie w niej udział ok. 10 tys. osób. Tradycyjnie na szlaku będą śluby i prymicje. Swój udział zapowiedziała ponad stu osobowa grupa Włochów. Hasłem dziewięciodniowych rekolekcji w drodze będą słowa: „Z Maryją naśladować Chrystusa”.

Ogloszenie

W tym roku pielgrzymi mają uczyć się głębiej przeżywać Eucharystię. Każdego dnia uroczyście zorganizowana zostanie procesja z darami – będą w niej niesione m.in gołębie, kwiaty , stuły kapłańskie. Grupy pielgrzymkowe otrzymają różańce, a także w jednym dniu bochenek chleba, którym symbolicznie będą się dzielić.

Na trasie obecnych będzie 22 handlowców – którzy zadbają aby uczestnikom niczego nie zabrakło. W tym roku nie będzie kabin prysznicowych, ponieważ było zbyt mało chętnych aby z nich korzystać. Będzie natomiast możliwość łączenia się z pielgrzymką przez internet oraz wysyłanie intencji.

Na pielgrzymkę można zapisywać się do końca lipca , a później u przewodników grup. Koszt wynosi 80 złotych. W parafiach zapisywać mogą się także osoby starsze, chore oraz te, które nie mogą wyruszyć na szlak. Stworzą one grupę pielgrzymów duchowych.

W ubiegłym roku najmłodszy pielgrzym miał 8 miesięcy, najstarszy 86 lat. Tak jak każdego roku pielgrzymce towarzyszyć będą reporterzy RDN Małopolska – będą relacje i codziennie studio pielgrzymkowe. Transmitować będziemy Mszę św. na rozpoczęcie pielgrzymki, oraz w całości wejście na Jasną Górę.
(bied)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, April 13, 2024 18:40:31
IP     : 44.212.99.208
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html