Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Koniec modernizacji drogi w Woli Rzędzińskiej    -   11/9/2009
Wieści z Powiatu Tarnowskiego
Kończy się remont drogi powiatowej biegnącej przez Wolę Rzędzińską w powiecie tarnowskim. Modernizacja odcinka prowadzącego w kierunku Wałek i Starych Żukowic kosztowała prawie 4 mln zł. Kierowcy doczekali się nowego asfaltu, szerszej drogi a piesi – bezpiecznego chodnika.

Ogloszenie

Powiat tarnowski na remont drogi w Woli Rzędzińskiej zdobył pieniądze z Narodowego Programu Budowy Dróg Lokalnych, czyli tzw. schetynówki. Zakłada on, że państwo dofinansowuje modernizację wybranej przez samorząd drogi w 50 procentach, drugą połowę wykłada powiat lub gmina. Cała inwestycja zamknęła się kwotą 3 mln 994 tys. zł. -W zamian kierowcy doczekali się poszerzenia drogi na całym, 6-kilmetrowym odcinku o pół metra, jest nowa nawierzchnia o bardzo dobrej jakości. Ułożono krawężniki a powiat tarnowski z własnego budżetu sfinansował wykonanie kilometrowego odcinka chodnika za 80 tys. zł. Pozostały odcinek chodnika zostanie poprawiony – mówi odpowiedzialny za inwestycje drogowe Adam Szpak z Zarządu Powiatu Tarnowskiego.
Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku kierowcy doczekają się dalszej modernizacji drogi. Władze powiatu zakładają wyremontowanie odcinka aż do Starych Żukowic w gminie Lisia Góra, gdzie łączy się on z drogą wojewódzką w kierunku Mielca. –Remontujemy drogi, aby kierowcy nie narzekali, że coraz lepszymi samochodami jeżdżą po złej jakości drogach. Ale w ślad za tym zwiększamy też bezpieczeństwo pieszych – budujemy nowe chodniki, remontujemy zniszczone odcinki, aby mieszkańcy czuli się pewniej pokonując drogę do szkoły, na zakupy czy też do kościoła – podkreśla Paweł Augustyn, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego.

Utrzymanie dróg należących do powiatu tarnowskiego w dobrym stanie to nie lada wyzwanie – samorząd ma ich w sumie 580 kilometrów. Ponadto zarządzą setkami przepustów i mostów. Z roku na rok jakość tras jest coraz lepsza – w najbliższych kilkunastu miesiącach największymi wyzwaniami stojącymi przed powiatem będzie remont drogi Tarnów-Ryglice, jednego z najbardziej uczęszczanych odcinków w powiecie, chętnie wybieranego przez kierowców ze względu na malownicze widoki. Na kompleksową modernizację czeka także podobna, bardzo interesująca „widokowo” droga Siepietnica – Lubaszowa.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl