Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wyjątkowa jesień w kinie Millennium    -   15/9/2009
Zaproszenie do mośckiego kina
Demaskatorskim „Janosikiem” w reżyserii Agnieszki Holland i Kasi Adamik rozpoczął się jesienny sezon w kinie Millennium. W kolejnych tygodniach, na miłośników kina w Tarnowie, czekać będą kolejne, niezapomniane atrakcje: filmy dla dorosłych i dzieci, tytuły ambitne i rozrywkowe, kino popularne i klasyka…

Ogloszenie

We wrześniu w kinie „Millennium” odbędzie się Festiwal GALICJA: największa, zaadresowana dla dzieci, filmowa impreza w Małopolsce w tym roku (pisaliśmy o niej w osobnej wiadomości). Kilkadziesiąt tytułów, mnóstwo atrakcji, symboliczna cena biletów…

Innym festiwalowym wydarzeniem w „Millennium” będzie „Sputnik nad Tarnowem”, impreza, podczas której zobaczymy najciekawsze produkcje rosyjskie – zarówno historyczne, jak i najnowsze.

Jeżeli chodzi o regularną działalność kina, Millennium szczególnie poleca w tym miesiącu „Dzieci Ireny Sendlerowej” – wzruszający amerykański film w reżyserii John Kenta Harrisona (z udziałem m.in. Anny Paquin, Marcii Gay Harden, Goran Visnjica oraz Danuty Stenki i Krzysztofa Pieczyńskiego), opowiadający o niezwykłej historii Ireny Sendler, która po ogłoszeniu decyzji o likwidacji getta, wyprowadziła z niego około 2,5 tys. dzieci, ratując im w ten sposób życie. Film będzie wyświetlany w kinie Millennium przez dwa tygodnie, począwszy 18 września.

Kolejną premierą w Millennium będą rewelacyjne „Bękarty wojny” Quentina Tarantino z Bradem Pittem, Elim Rothem i Diane Kruger, film nawiązujący do gatunku kina wojennego, którego akcja rozgrywa się podczas drugiej wojny światowej. Będzie śmiesznie i strasznie.

Do kina Millennium powróci także w wielkim stylu Pedro Almodovar. Jesienią zobaczymy najnowsze dzieło mistrza z La Manchy – „Przerwane objęcia” z udziałem m.in. Penelope Cruz i Loli Duenas. To – jak twierdzi sam reżyser – film „o przeznaczeniu, tajemnicy, winie, nieposkromionej władzy, oraz o odwiecznych próbach znalezienia ojców dla synów i synów dla ojców”.

Miłośników komedii romantycznej usatysfakcjonuje na pewno „Brzydka prawda” Roberta Luketica z Gerardem Butlerem i Katherine Heigl (w Millennium 16 października), a młodych (i najmłodszych) widzów film animowany - „Obcy na poddaszu”: opowieść o grupie dzieci, które muszą bronić swego domu przed inwazją przybyszy z kosmosu.

Inną ważną premierą październikowego repertuaru będzie „Dystrykt 9” Neilla Blomkampa – wyprodukowany przez Petera Jacksona film fantastycznonaukowy, który przebojem podbił nie tylko amerykańskie kina. „Dystrykt 9” to historia przybyszy z kosmosu, którzy wiele lat temu wylądowali na Ziemi i od tamtego czasu, jako uchodźcy, żyją w Johannesburgu.

We wrześniu, w ramach studyjnego repertuaru Millennium zaprasza na prezentację najciekawszych filmów naszych sąsiadów: „Czeskie klimaty” to obok już pokazywanego, głośnego filmu Petra Zelenki „Bracia Karazamzow”, również piękny film Bohdana Slamy „Mój nauczyciel” – pierwszy film z głównego nurtu czeskiego kina poruszający tematykę homoseksualną, oraz utrzymana w duchu znanym z filmów Almodovara, efektowna tragikomedia: „Małe sekrety” w reżyserii Alice Nellis.

Projekcją „Małych sekretów” nie kończymy jednak spotkania z nowym kinem czeskim, gdyż już od 2-ego października w „Millennium” będzie można oglądać przebój praskich kin – „Do Czech razy sztuka”: znakomitą komedię w reżyserii Jana Hrebejka, z udziałem największych gwiazd czeskiego kina, oraz z pysznymi epizodami Karela Gotta i Hany Hegerovej.

Bardzo ciekawie zapowiadają się również premiery w ramach cyklu „Millennium Studio”, przygotowane na październik. „Ślepa miłość”, dokument Juraja Lehotsky ego, to największy międzynarodowy sukces kina słowackiego od kilkunastu lat. Film o miłości ludzi niewidomych. Bohaterów łączy jedno. Nie widząc detali, dostrzegają sedno. Miłość…
19 października pokazany zostanie zaś najnowszy, nieznany jeszcze w Tarnowie, film jednego z najciekawszych autorów polskiego kina – Jana Jakuba Kolskiego, „Afonia i pszczoły” z pięknymi zdjęciami Krzysztofa Ptaka i z udziałem Grażyny Błęckiej-Kolskiej i Mariusza Saniternika, to kameralny obraz o miłości do ludzi i …do kina.
Finałem cyklu „BEZDROŻA MIŁOŚCI” w ramach październikowego Millennium Studio będzie projekcja najnowszego filmu Wima Wendersa „Spotkanie w Palermo”. Niemiecki reżyser wraca do motywów znanych z jego wcześniejszych filmów. Chodzi przede wszystkim o poszukiwanie sensu życia w pięknych (Palermo!) dekoracjach. W obsadzie m.in. Dennis Hopper, Giovanna Mezzogiorno, Milla Jovovich, plus świetna ścieżka dźwiękowa (Nick Cave, Portishead, Tricky i inni).

Ważną jesienną premierą w Millennium będzie na pewno „Mniejsze zło” – zapowiadający się na wydarzenie powrót do kina, po wielu latach przerwy, nestora rodzimej kinematografii - Janusza Morgensterna, autora m.in. „Jowity”, „Do widzenia, do jutra…”, seriali „Stawka większa niż życie” czy „Kolumbowie”. Bohaterem najnowszego filmu Morgensterna, powstałego na podstawie powieści Janusza Andermana „Cały czas", jest pisarz, karierowicz-oportunista, tłem historii - polskie dzieje najnowsze, od PRL-u do dnia dzisiejszego. W Millennium „Mniejsze zło” od 23 października.

Millennium nie zapomina także o miłośnikach klasyki filmowej. Po arcydziełach takich jak „Lampart” Luchino Viscontiego czy „Obywatel Kane” Orsona Wellesa, we wrześniu kino zaprasza wszystkich Tarnowian na spotkanie z kultowym filmem Milosa Formana – „Hair” z 1979 roku. Flower Power, hippisi, wojna w Wietnamie i genialna muzyka. Zobaczmy to raz jeszcze. A może odkryjmy po raz pierwszy?

Już 12 października w Millennium zobaczyć będzie można melodramat wszechczasów: legendarną „Casablancę” w reżyserii Micheala Curtiza. Film z 1942 roku, z kreacjami Humphrey Bogarta i Ingrid Bergman.

Jesienią na ekranie „Millennium” pojawią się również filmy amerykańskie z głównego nurtu, podejmujące jednak ważną tematykę społeczną. Na przykład od 2 października będzie można oglądać film „Bez mojej zgody” Nicka Cassavetesa, poruszającą historię o małżeństwie (granym przez Cameron Diaz i Aleca Baldwina), które staje wobec dramatu choroby dziecka.
Ostatnie miesiące roku wypełnią zaś oczekiwane z napięciem światowe premiery imponujących hollywoodzkich widowisk.

W listopadzie obejrzymy „2012” widowiskowe kino Rolanda Emmericha – film opowiadający o globalnym kataklizmie, zbliżającym się końcu świata i walce garstki ludzi o ocalenie.
A w grudniu chyba najbardziej oczekiwany film ostatnich lat na świecie.
„AVATAR” Jamesa Camerona – czyli tytuł, który ma być kolejnym krokiem milowym w historii światowego kina.
James Cameron, reżyser m.in. „Titanica” i „Obcego”, rozpoczął prace nad tym obrazem aż 14 lat temu. Niestety wykorzystywane wówczas środki nie pozwalały na realizację jego wizji. Teraz, po czterech latach ciągłej produkcji AVATAR ma dostarczyć nam filmowe doświadczenie nowego stopnia, w którym rewolucyjna technologia wymyślona na potrzeby filmu ustępuje uczuciom bohaterów i opowiadanej historii.
W obsadzie m.in. Sam Worthington, Sigourney Weaver, Michelle Rodriguez.br> Wielka premiera w Millennium 25 GRUDNIA!
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl