Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Przestępstwo w słusznej sprawie ?   -   29/10/2003
Poświadczenie nieprawdy i przekroczenie uprawnień to zarzuty, jakie Prokuratura Rejonowa w Tarnowie postawiła przewodniczącemu rady miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej. To konsekwencje podjęcia przez grupę radnych uchwał poza sesją, na nieformalnym spotkaniu.

Ogloszenie
>

Sprawa dwóch uchwał przyjętych nie na oficjalnie zwołanej sesji, ale na spotkaniu radnych, wyszła na jaw w maju. Radni Prawicy Powiśla Dąbrowskiego zainteresowali się nieprawidłową, jak sądzili, numeracją tych dokumentów. Po sprawdzeniu okazało się, że uchwał 33 i 34 uchwalonych 27 grudnia 2002 r. nie było w programie sesji z tego dnia i nie ma o nich wzmianki w protokole. Uchwały te dotyczą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Dąbrowa Tarnowska. Decyzję o wstecznym przyjęciu tych uchwał przewodniczący rady uzasadniał dobrem mieszkańców, którzy bez nich mieliby utrudnioną drogę w procedurze uzyskiwania pozwoleń na budowę.
Radni Prawicy Powiśla Dąbrowskiego zwrócili się z tą sprawą do posłanki PiS Barbary Marianowskiej, a ta skierowała sprawę do Prokuratury Okręgowej w Tarnowie. Z uwagi na powiązania środowiskowe osób podejrzewanych w tej sprawie z prokuratorami z PR w Dąbrowie Tarnowskiej i obawy, co do ich bezstronności, PO w Tarnowie przekazała prowadzenie czynności do tarnowskiej Prokuratury Rejonowej.
Prokuratura postawiła zarzuty przewodniczącemu rady miasta. Będzie odpowiadał za poświadczenie nieprawdy i przekroczenie uprawnień. Z informacji przekazanych przez Bożenę Owsiak, rzecznika PO, wynika, że w tej sprawie jeszcze jedna osoba będzie objęta zarzutami. (baJA)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947