Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Przestępstwo w słusznej sprawie ?   -   29/10/2003
Poświadczenie nieprawdy i przekroczenie uprawnień to zarzuty, jakie Prokuratura Rejonowa w Tarnowie postawiła przewodniczącemu rady miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej. To konsekwencje podjęcia przez grupę radnych uchwał poza sesją, na nieformalnym spotkaniu.

Ogloszenie

Sprawa dwóch uchwał przyjętych nie na oficjalnie zwołanej sesji, ale na spotkaniu radnych, wyszła na jaw w maju. Radni Prawicy Powiśla Dąbrowskiego zainteresowali się nieprawidłową, jak sądzili, numeracją tych dokumentów. Po sprawdzeniu okazało się, że uchwał 33 i 34 uchwalonych 27 grudnia 2002 r. nie było w programie sesji z tego dnia i nie ma o nich wzmianki w protokole. Uchwały te dotyczą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Dąbrowa Tarnowska. Decyzję o wstecznym przyjęciu tych uchwał przewodniczący rady uzasadniał dobrem mieszkańców, którzy bez nich mieliby utrudnioną drogę w procedurze uzyskiwania pozwoleń na budowę.
Radni Prawicy Powiśla Dąbrowskiego zwrócili się z tą sprawą do posłanki PiS Barbary Marianowskiej, a ta skierowała sprawę do Prokuratury Okręgowej w Tarnowie. Z uwagi na powiązania środowiskowe osób podejrzewanych w tej sprawie z prokuratorami z PR w Dąbrowie Tarnowskiej i obawy, co do ich bezstronności, PO w Tarnowie przekazała prowadzenie czynności do tarnowskiej Prokuratury Rejonowej.
Prokuratura postawiła zarzuty przewodniczącemu rady miasta. Będzie odpowiadał za poświadczenie nieprawdy i przekroczenie uprawnień. Z informacji przekazanych przez Bożenę Owsiak, rzecznika PO, wynika, że w tej sprawie jeszcze jedna osoba będzie objęta zarzutami. (baJA)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl