Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Prestiżowa słowacka nagroda dla Adama Bartosza    -   17/9/2009
Dyrektor Muzeum nagrodzony
Znany polski etnograf - cyganolog, Adam Bartosz (dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie) otrzyma z rąk pełnomocnika rządu Republiki Słowackiej d.s. społeczności romskiej Ludovita Galbavy  22 września br. prestiżową nagrodę "Kalo Čangalo" (Czarny Bocian), ustanowiona przez Słowacki Instytut Dokumentacji Romskiej Kultury, dla osób które w szczególny sposób zasłużyły się dla promocji kultury romskiej w środkach masowego przekazu, zarówno w republice Słowackiej, jak i za jej granicami. Nagroda wręczana jest raz w roku podczas  Romskiego Festiwalu im. Martina Slivki jednego z najznakomitszych filmowcow dokumentalnych w Europie,  który odbywa się w Spiskiej Nowej Wsi. Pomysłodawcą festiwalu i jego dyrektorem jest kierujący Instytutem dr Pavol Sika.

Ogloszenie

W słowackich mediach opublikowano wiele opracowań autorstwa Adama Bartosza, ale niezwykle ceniona jest tam jego książka  "Nie bój się Cygana", która po przetłumaczeniu na język słowacki stała  się podręcznikiem dla tamtejszych studentów etnografii.

Foto: dyrektor Adam Bartosz ze statuetką „Złoty Tabor Cygański” otrzymaną podczas Festiwalu Romów w Ciechocinku
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 9)Dodaj komentarz
(17-09-2009) O RANY :
BRAKŁO SŁÓW

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2009) Krzysiek :
Brawo, jest pan super tak trzymaj!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2009) KD :
Gratulacje, Panie Adamie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2009) P :
Brawo! w Tarnowie gdzie nie spojrzeć Muzeum! Ratusz, Rynek 20, Ryne3, Krakowska, tak trzymać, tak trzymać, brawo Panie Adam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-09-2009) juka :
gratulacje za nagrodę jaka by ona nie była. Szkoda tylko że jedynym pomysłem pana Bartosza na muzeum są żydzi i cyganie. Tarnów ma swoją historię lokalną i gdyby nie kilku zapaleńców wszyscy bylibyśmy przekonani że przeszłość naszego miasta to jedynie żydzi i cyganie. Oni tez, ale co z resztą? To co się dzieje poza tym dzieje sie bezwładną siłą rozpędu. Nasze muzeum zasłużyło na więcej. Poprzednicy pana Bartosza pokazali że się da

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-09-2009) do juka :
Przydałoby się jakieś muzeum żołnierstwa Polskiego od I WŚ. Mamy tradycje

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-09-2009) XXX :
No tak Żydzi i Cyganie, niezła tematyka... Antysemityzm raz przygasa raz wybucha, ale jest zawsze gdzieś w nas, bo Żydzi zawsze budzą gwałtowne i skrajne odczucia, trudno się dziwić skoro Jezus i Judasz byli Żydami. Cyganów jak większość ludzi unikam, nie znoszę cygańskiej muzyki, cygańskiego kiczu, wróżb, tańców przy ognisku itp. Nie muszę ich lubić, i niech nikt mnie do tego nie zachęca.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-09-2009) rrr :
ten facet to ma jazde z tymi cyganami

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-09-2009) do rrr :
Bo nigdy chyba nie został przez nich okradziony i pobity. Może go kiedyś wywiozą w taborze i już nie wróci? Zanućmy: aby Tarnów, aby Tarnów był znowu Polskim Tarnowem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947