Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   W Starostwie Powiatowym polała się krew...    -   21/9/2009
Powiat tarnowski: krew w urzędzie
Blisko 11 litrów krwi oddali w poniedziałek honorowi dawcy, którzy zdecydowali się wziąć udział w akcji organizowanej po raz pierwszy w takiej formie w Starostwie Powiatowym w Tarnowie. W urzędzie pojawili się pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy szpitalu św. Łukasza z przenośną aparaturą do pobierania krwi.

Ogloszenie
>

W ciągu 4 godzin krew oddały w sumie 24 osoby. Najliczniejszą grupę stanowili oczywiście pracownicy tarnowskiego starostwa. Było także kilka osób, które oddały krew podczas pobytu w urzędzie i załatwiania spraw. Inni przyszli bo o akcji dowiedzieli się z tarnowskich mediów. –Oddaję krew od kilku lat, tutaj przyszedłem bo mam „stację krwiodawstwa” praktycznie na miejscu i było to dla mnie wygodne – mówił pan Janek, który jeszcze przed południem oddał 450 ml. krwi. Jednak zdecydowana większość to osoby, które dopiero w poniedziałek stały się honorowymi dawcami. –To nie boli, nie trzeba wiele czasu, żeby stać się dawcą. W moim przypadku cała „procedura” zajęła około 10 minut – podkreśla Katarzyna.
-Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy oddali ten bezcenny lek dla ratowania życia i zdrowia drugiego człowieka. Z naszego punktu widzenia akcja przyniosła – jak na pierwszy raz – bardzo dobre rezultaty – ocenia Wiesława Pyzik, kierownik biura zarządu rejonowego PCK w Tarnowie dla powiatu ziemskiego. Wicestarosta tarnowski Mirosław Banach, organizator poniedziałkowej akcji zapowiada, że kolejna zorganizowana zostanie za kilka miesięcy.

Foto: krew oddaje wicestorasta Mirosław Banach
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947