Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Kabarety, czyli prolog „Talii”    -   22/9/2009
Noc Kabaretowa
Tarnowski Teatr im. L. Solskiego, Tarnowskie Centrum Kultury – Instytucje Kultury Miasta Tarnowa oraz Galicyjski, Tygodnik Informacyjny „TEMI” zapraszają na NOC KABARETOWĄ. Tym razem impreza, która co roku cieszy się dużym powodzeniem wśród tarnowskiej publiczności odbędzie się w sali Mościckiego Centrum Kultury 10 października o godzinie 19.00. Jest to swoisty prolog do XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii „TALIA”. W tym roku rozbawiać nas będą docenione i utytułowane kabarety młodego pokolenia, laureaci PAKI 2009: NOWAKI oraz MACIEŻ, gwiazdą Nocy natomiast będzie wrocławski kabaret NEO-NÓWKA. Całość poprowadzi satyryk Tomasz Jachimek, a muzycznie oprawi zespół ŻARÓWKI. PROGRAM PRZEZNACZONY TYLKO DLA WIDZÓW DOROSŁYCH!

Ogloszenie
>

Kabaret NOWAKI – na scenie istnieje od listopada 2007 roku, ale znacznie wcześniej rozpoczął się proces twórczy członków tego zespołu. Przez długi czas Ada Borek, Tomasz Marciniak i Kamil Piróg pracowali w innych formacjach kabaretowych (Babeczki z Rodzynkiem i Profil), brali udział w wielu przedsięwzięciach artystycznych: pełnometrażowe filmy Władysława Sikory, przedstawienia muzyczne i różnego rodzaju imprezy kabaretowe. To wszystko pozwoliło po zebraniu kilkuletniego doświadczenia założyć kabaret Nowaki, który charakteryzuje się specyficzną energią, energią i tekstami. Młodość i doświadczenie "Nowaków" potrafi zaprocentować na każdym występie, a wiadomo, że nie zawsze warunki są typowo kabaretowe (zamknięta, kameralna sala i tłum wielbicieli kabaretu) brak tych czynników absolutnie nie przeszkadza kabaretowi Nowaki, żeby zarazić dobrą zabawą najbardziej ponurego widza.
Nagrody: I Nagroda na 25 Przeglądzie kabaretów PAKA 2009.

Kabaret MACIEŻ - jest formacją oryginalną, nie dającą się porównać do innych grup estradowych. Jego wyjątkowość polega na łączeniu estetyki kabaretowej z formą teatralną. Ostrzem swej satyry atakuje przede wszystkim miałkość kultury masowej i absurd codziennych czynności, poruszając problemy aktualne, związane z obyczajami, mediami i innymi zjawiskami społecznymi. Jego abstrakcyjny humor nie szczędzi nikogo i liczy na inteligencję widza. Kabaret nie prezentuje żadnej linii pro-, lub kontra-, nie jest również tubą żadnej flanki politycznej. Kabaret powstał w 2004 roku, jako projekt studentów Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie. Wystąpił po raz pierwszy w klubie Team na terenie BUW-u. Rok później grupa dała występ w legendarnym klubie Le Madamme. Tego samego roku pokaz Macieży uświetnił Integralia 2005 w Krakowie, zjednując sobie sympatię wielu widzów. Przełomowym okazał się spektakl w klubie Regeneracja (06.03.08). Kabaret podwoił grono swoich wiernych fanów. Sukces tego wieczoru otworzył mu drogę do współpracy z Centralnym Basenem Artystycznym w Warszawie.
Nagrody: Grand Prix PAKA Kraków 2009 (nagroda ta została przyznana po raz pierwszy od sześciu lat!), Nagroda Organizatorów Festiwal Dobrego Humoru „Przewałka” Wałbrzych 2009, Nagroda za Osobowość Sceniczną „Przewałka” Wałbrzych 2009 - indywidualna dla Marcina Sitka, I Nagroda Mulatka Ełk 2009.

NEO-NÓWKA - kabaret, założony w 2000 roku przez grupę wrocławskich studentów. Przez pierwsze dwa lata działalności funkcjonował pod nazwą To-Niemy. Kabaret porusza głównie tematy społeczne i polityczne. Największą popularność kabaretowi przysporzyły skecze z udziałem "moherowych beretów". Są to trzy starsze panie - Janina, Krystyna oraz Teresa. Pierwsza z nich ma męża Wiesława, oraz 28-letniego syna Andrzeja, który do tej pory się nie usamodzielnił. Mimo to w jednym skeczy zaznacza, że ma starszego wnuczka. Janina przeznacza ogromne sumy na Radio Maryja, chwali się, że dzięki jej pomocy finansowej w Polsce wybudowano wiele kościołów. Nosi beret koloru niebieskiego oraz zielony płaszcz. Krystyna to jej najlepsza przyjaciółka - nosi duży fioletowo-różowo-czarny beret, czerwoną torebkę oraz fioletowy płaszcz. Teresa nosi biały beret i różowy płaszcz z zielonym szalem. W jednym z odcinków chwali się Krystynie romansem z Jarosławem Kaczyńskim. Wszystkie trzy panie są antysemitkami, wiernymi słuchaczkami Radia Maryja oraz zwolenniczkami Tadeusza Rydzyka.
Nagrody: 2008 - Nagroda za Rekwizyt na VII Dąbrowskiej Ściemie Kabaretowej "DebeŚciaK" w Dąbrowie Górniczej; 2007 - I Nagroda na VI Dąbrowskiej Ściemie Kabaretowej "DebeŚciaK" w Dąbrowie Górniczej; 2006 - I Nagroda na XXVII Wieczorach Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim; 2006 - II Nagroda, Nagroda Gazety Wyborczej i Nagroda Publiczności na XXII Przeglądzie Kabaretów Amatorskich "PaKA" w Krakowie, a także Nagroda Dziennikarzy i wspólnie z kabaretem Limo tytuł pierwszych buntowników IV RP na tym przeglądzie, I Nagroda na V Dąbrowskiej Ściemie Kabaretowej "DebeŚciaK" w Dąbrowie Górniczej; 2005 – Nagroda Publiczności na X Rybnickiej Jesieni Kabaretowej "Ryjek" Rybnik, Grand Prix na VII PrzeWalce Kabaretowej Szczawno Zdrój, II Nagroda na XXVI Lidzbarskich Wieczorach Humoru I Satyry w Lidzbarku Warmińskim, III Nagroda na XXI Przeglądzie Kabaretów Amatorskich "PaKA" w Krakowie; 2004 - Wyróżnienie na XXV Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim, II Nagroda na III Dąbrowskiej Ściemie Kabaretowej "DebeŚciaK" w Dąbrowie Górniczej; 2003 - II Nagroda oraz Nagroda Specjalna „Gazety Wyborczej” za „śledztwo kabaretowe” na XIX Przeglądzie Kabaretów Amatorskich "PaKA" w Krakowie, I Nagroda na IX Mazurskim Lecie Kabaretowym "Mulatka" w Ełku, III Nagroda na XXIV Lidzbarskich Wieczorach Humoru I Satyry w Lidzbarku Warmińskim, II Nagroda na Festiwalu Pozytywnej Kultury Studenckiej "Wrocek" we Wrocławiu; 2002 - Główne Wyróżnienie na V Wyjściu Z Cienia w Gdańsku.

ŻARÓWKI – to zespół muzyczny, który towarzyszy oprawą muzyczną kabaretowi NEO-NÓWKA. W Tarnowie akompaniamować będą wszystkim kabaretom, a na finał zagrają i zaśpiewają specjalną piosenkę napisaną na potrzeby NOCY KABARETOWEJ.

Prowadzenie NOCY KABARETOWEJ – Tomasz Jachimek - artysta kabaretowy, autor tekstów i konferansjer. Były piłkarz drużyn juniorskich Bałtyku Gdynia. Z wykształcenia dziennikarz. W latach 1998-2002 członek kabaretu Strzały z Aurory oraz współpracownik Formacji Chatelet, dwukrotny laureat Przeglądu Kabaretowego PaKA. Od 2002 w jednoosobowym kabarecie Jachim Presents. Od 2004 współpracownik Polskiego Radia Program III (jego skecze i monologi są często emitowane w Powtórce z rozrywki). Od 2005 jest stałym gościem programu publicystyczno-satyrycznego Szkło kontaktowe nadawanego na antenie TVN24. Oprócz tego od grudnia 2006 publikuje w tygodniku Newsweek Polska felietony z cyklu "Pięciopak Jachimka". Wcielał się w postać Syna w emitowanym przez TVP 2 serialu kabaretowym Rodzina Trendych. Jest autorem monodramów: „Mężczyzna sukcesu - koncert solo”, „Reflektor na tatę” (wystawiany w krakowskim Teatrze 38 w wykonaniu Piotra Plewy) oraz „Kolega Mela Gibsona” (wystawiany w Teatrze Korez w Katowicach w wykonaniu Mirosława Neinerta).

Bilety w przedsprzedaży od 7 września - 45 zł do nabycia w Biurze Obsługi TCK – Rynek 5, w kasie kina Marzenie – Staszica 4, w Biurze Ogłoszeń „TEMI” w C.H. Świt – Sikorskiego 5. W dniu koncertu w MCK – 60 zł.

UWAGA KONKURS! Mamy jedno bezpłatne podwójne zaproszenie na kabareton. Można je otrzymać po nadesłaniu do nas - drogą elektroniczną na adres redakcja@intarnet.pl - listu zawierającego w tytule hasło NOC KABARETOWA. W mailu prosimy podać dane kontaktowe osoby zgłaszającej (w tym koniecznie nr telefonu !). Konkurs rozstrzygnięty zostanie w piatek 9 października o godz. 15:00. Zwycięzcę o wygranej i sposobie jej odebrania niezwłocznie poinformujemy zwrotnie, drogą elektroniczną lub telefonicznie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl