Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Nowa płyta Grzecha Piotrowskiego    -   22/9/2009
"Emotronica" na żywo w Tarnowie
Grzech Piotrowski doskonale znany tarnowskiej publiczności z zaczarowanych filmowym klimatem „Alchemikowych” opowieści, już wkrótce na żywo odkryje swoje zupełnie nowe muzyczne oblicze w wydawnictwie „Emotronica”. Na mapie trasy koncertowej promującej najnowszy krążek Grzecha, obok osławionych w jazzowym środowisku dużych klubów znalazły się też Piwnice TCK, w których „Emotronica” zabrzmi już w październiku. Zapowiada się więc kolejne pełne duchowych uniesień spotkanie z czarodziejem saksofonu Grzechem Piotrowskim oraz jego fantastycznym zespołem, w którego skład wchodzą najlepsi w Polsce instrumentaliści (Darek Krupa, Paweł Kaczmarczyk, Piotr Żaczek-Michał Barański, Robert Luty-Grzegorz Grzyb).

Ogloszenie
>

Po czteroletniej przerwie uznany saksofonista i producent muzyczny wraca na scenę jazzową z nową płytą pt. „EMOTRONICA”. Zdobywca serc i nagród, twórca płodny i niepokorny, okrzyknięty nadzieją polskiego jazzu. Grzech już w wieku 20 lat podbijał publiczność i jurorów belgijskiego festiwalu Jazz Hoeilaart (gdzie z zespołem Alchemik zdobył Grand Prix), Jazzu nad Odrą, Jazz Juniors w Krakowie, Pomorskiej Jesieni Jazzowej.
W 2007 roku zdobył Grand Prix na Festiwalu Dwa Teatry w Sopocie za muzykę do sztuki „Saksofon basowy” Skvoreckiego (Teatr PR). Grzech Piotrowski ma na koncie współpracę m.in. z Davidem Friesenem, Garym Versace, Ewą Bem, Mietkiem Szcześniakiem, Kubą Badachem, Wojciechem Karolakiem, Wiesławem Pieregorólką i in. Grzech jest saksofonistą, producentem, kompozytorem, aranżerem, tworzył formacje: Alchemik, Oxen, Big Oxen Band, Freedom Nation, Head Up, czy projektu Dekonstrukcja Jazzu. Album „Emotronica” prezentuje zupełnie nowe oblicze jazzu.

”Ta muzyka jest, jak mój obraz wewnętrzny. Odzwierciedla emocje, stany ducha, w których znajdowałem się podczas nagrań. To mój muzyczny pamiętnik, zapis chwil ulotnych, jak wszystko, co przemija. Muzyczna fotografia głęboko ukrytych, nikomu niedostępnych emocji, wrażeń nie opatrzonych dotąd słowami. Emotronica myśli, dźwięków. To podsumowanie i refleksja ... mój pierwszy album po czteroletniej przerwie spowodowanej złamaniem nadgarstka w czterech miejscach... było ciężko. Nie jest to muzyka pogodna... w mojej ocenie.
Refleksje przychodzą jednak przy tych smutnych melodiach, a czasem potrzeba nam refleksji.
W moim muzycznym EMOTRONIC, chodzi o bezkompromisowe połączenie skrajnych gatunków muzycznych z emocjonalnym saksofonem, który niemalże płacze. Każdy z instrumentalistów gra na 100 procent. Wszystkie sola są dynamiczne. Ciekawostką są utwory, w których gram na saksofonie bez ustnika, dmuchając w rurę, jak w trąbę. Wydobywający się dźwięk przypomina trombitę, duduk, flugehorn...
Taki sposób grania pokazał mi mój Tata - Jerzy, który w młodości grał na saxofonie. W owych czasach ciężko było o stroiki do saxu, dlatego w chwilach, gdy podczas grania stroik się zużył czy połamał, jedyne, co pozostawało, to grać bez ustnika.
Do współpracy przy współtworzeniu beatów w utworach : „Nasty” oraz „My Emo” zaprosiłem niezwykle utalentowanego Hip Hopowego producenta Matheo, który ma na koncie w USA współpracę z: Atlantic Records,The Game, Foxy Brown, Lil Mo. W jedynym wokalnym utworze „Nasty” wystąpiła znakomita wokalistka Kasia Moś - studentka Wydziału Jazzu w Katowicach.”
- pisze o swojej najnowszej płycie Grzegorz Piotrowski.

EMOTRONICA to - jazz kwartet plus sextet violonczel, eteryczny wokal, elektronika w stylu Nu Jazz, sporadycznie - mocne beaty R&B.
Skład zespołu grającego na płycie:
Grzech Piotrowski - tenor sax, sopran sax, laptop, wind sax (sax bez ustnika)
Matheo - laptop (Nasty, My Emo)
Kasia Moś - vocal (Nasty)
Karolina Grajkowska - violoncella
Karolina Szymanowska - violini
Robert Luty - drums
Grzegorz Grzyb - drums
Paweł Kaczmarczyk - piano
Michał Barański - double bas Darek Krupa – guitar (Emotronica)
Robert Cichy – guitar (Emotronica)

Piwnice TCK, 9 października (piątek) godz. 19:30. Bilety w cenie 20zł do nabycia w Tarnowskim Centrum Kultury (Tarnów, Rynek 5). Informacje: www.tck.pl, tel. 014 6 888 888.

UWAGA KONKURS! Mamy jedno bezpłatne podwójne zaproszenie na koncert. Można je otrzymać po nadesłaniu do nas - drogą elektroniczną na adres redakcja@intarnet.pl - listu zawierającego w tytule hasło EMOTRONICA. W mailu prosimy podać dane kontaktowe osoby zgłaszającej (w tym koniecznie nr telefonu !). Konkurs rozstrzygnięty zostanie w piątek 9 października o godz. 15:00. Zwycięzcę o wygranej i sposobie jej odebrania niezwłocznie poinformujemy zwrotnie, drogą elektroniczną lub telefonicznie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947