Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Poetyckie mityngi, piosenka literacka i... „Tarnowski Pegaz”    -   22/9/2009
Galicyjska Jesień Literacka
Od 28 września do 3 października trwać będzie, odbywająca się w różnych miejscach XIX Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka, organizowana m.in. przez Związek Literatów Polskich i Centrum Paderewskiego Tarnów – Kąśna Dolna. I to właśnie w Tarnowie odbędzie się wielki koncert finałowy „Tarnowski Pegaz” - 2 października w Sali Lustrzanej wystąpi zespół „Ostatnia Wieczerza w Karczmie Przeznaczonej do Rozbiórki”, zaś podczas „Nocy Poetów” wręczone zostaną Wielkie Laury Piękniejszej Strony Świata dla Bibliotekarzy i Mecenasów Kultury oraz Nagrody Literackie Roku.

Ogloszenie
>

Program:

28 września
14:00: SPOTKANIE POKOLEŃ - Mityng poezji i ballady literackie, otwarcie XIX Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej - Rynek Główny w Krakowie (pod patronatem prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego).

29 września
11:00: Beskid Sądecki i Ziemia Gorlicka - Spotkania autorskie i lekcje literackie w Starym Sączu, Kamiannej, Łącku, Piwnicznej, Chełmcu, Nawojowej, Rytrze, Moszczenicy, Muszynie, Zagórzanach, Szymbarku, w Kobylance oraz w Łopusznej k. Nowego Targu.
18:00: NA SKRZYDŁACH BALLADY - Ballada, poezja. satyra i piosenka literacka w wykonaniu Autorów z Australii, Japonii, Wietnamu, Niemiec, Ukrainy, Litwy, Rosji, Czech i Polski – Koncert dla mieszkańców Gorlic pod patronatem Starosty Gorlickiego Mirosława Wędrychowicza.

30 września
11:00: Spotkania i lekcje literackie na terenie miasta i gminy Niepołomice w Wieliczce, w Nowohuckim Centrum Kultury- Kraków, w Brzesku i pow. Brzeskim: w Szczurowej, Gnojniku i Czchowie.
18:00: MÓW DO MNIE WIERSZEM – Koncert w MOK w Brzesku pod patronatem Burmistrza Brzeska Grzegorza Wawryki i Starosty Brzeskiego, Ryszarda Ożoga (współorganizacja z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Brzesku oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury). Wręczenie Laurów Starosty Brzeskiego dla najdynamiczniej działających Bibliotekarzy i Bibliotek. Promocja serii wydawniczej „Gwiazdozbiory Poetyckie Jesieni” Autorów z Japonii i Australii.

1 października
11:00: Lekcje literackie i spotkania autorskie na terenie Dębicy, Jodłowej, w Żyrakowie, Pilźnie, Pustkowie i w Radłowie, w Kolbuszowej, we Frysztaku, Czudcu, Raniżowie i w Dzikowcu i w Bobowej.
18:00: ZASZRONIENI BALLADĄ i WIERSZEM - Uroczysty Koncert w Dębicy - dedykowany Animatorom Kultury pod patronatem Rady Miasta, Burmistrza Dębicy i Starostwa Powiatowego.

2 października
8 00: TARNOWSKI PEGAZ – Sala Lustrzana w Tarnowie Koncert Finałowy pod patronatem Prezydenta Tarnowa Ryszarda Ścigały z udziałem Autorów z Polski i z zagranicy oraz zespołu Ostatnia Wieczerza w Karczmie Przeznaczonej do Rozbiórki - NOC POETÓW Wręczenie Wielkich Laurów Piękniejszej Strony Świata dla Bibliotekarzy i Mecenasów Kultury oraz Nagród Literackich Roku.
10:00: Spotkania, lekcje i warsztaty literackie w MBP w Tarnowie, w SP w Ciężkowicach, Gromniku, Zgłobicach, w Zbylitowskiej Górze, Oleśnie, Mędrzechowie, Zalipiu i w Sękowej.

3 października
10:00: Miting w rezerwacie przyrody w Skamieniałym Mieście.

XIX Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka odbywa się pod patronatem: Marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdana Zdrojewskiego, Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, Wyd. Kultury i Dziedzictwa Narodowego UM w Krakowie, Z. G. Związku Literatów Polskich w Warszawie i Oddziału ZLP w Krakowie, Instytutu im. ORKANA, Marszałka Województwa Małopolskiego, Wojewody Podkarpackiego, Starostów, Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów miast i gmin współorganizujących oraz współpracujących Bibliotek. Lokalnie głównymi współorganizatorami są: Centrum Paderewskiego Tarnów- Kąśna Dolna, Starostwo Powiatowe w Tarnowie. Patronat lokalny: Prezydent miasta Tarnowa Ryszard Ścigała.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947