Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Ponad milion złotych dla powodzian    -   23/9/2009
Diecezjalny Serwis Informacyjny
Rekordową sumę ponad milion zł przekazali wierni diecezji tarnowskiej dla powodzian. To efekty zbiórki przeprowadzonej przed kościołami 12 lipca br. Przypomnijmy: podczas czerwcowej powodzi poszkodowanych zostało 1750 rodzin z terenu 30 parafii. Przed zimą powodzianie dostaną m.in. opał, paszę dla zwierząt i ziarno siewne. We wrześniu pół tysiąca dzieci z terenów powodziowych dostało wyprawki szkolne. Największe straty wielka woda wyrządziła na Powiślu Dąbrowskim, w Zawadzie koło Dębicy, w okolicach Starego Sącza i w regionie tarnowskim.

Ogloszenie

Tarnowska Caritas dzięki wsparciu firm i ludzi dobrej woli, pomogła powodzianom m.in. przekazując środki czystości, żywność, wodę mineralną, sprzęt gospodarstwa domowego, meble i sprzęt RTV i AGD. Dzięki akcji Caritas i Radia RDN Małopolska ok. 30 osób i instytucji zakupiło cegiełki na rzecz powodzian, kilkanaście firm włączyło się do akcji udzielając dużych rabatów na zakup sprzętu.
Cały czas udzielana jest pomoc tym rodzinom, które wciąż starają się doprowadzić swoje gospodarstwa domowe do stanu sprzed czerwcowych wydarzeń remontując i odnawiając domy, mieszkania i zabudowania gospodarcze.  Pomoc jest udzielana przez parafialne oddziały Caritas. Caritas Polska do tej pory już udzieliła pomocy mieszkańcom diecezji w wysokości milion złotych.

Przygotowała Ewa Biedroń - (DSI) Diecezjalny Serwis Informacyjny

Foto: powódź, czerwiec 2009
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947