Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Paraolimpijczyk Andrzej Ziembowski    -   23/9/2009
Uwaga, człowiek (16)
Zapraszamy do wysłuchania szesnastej audycji Tarnowskiej Artystycznej Konfraterni zrealizowanej w ramach projektu „Uwaga, człowiek”. Tym razem prezentujemy postać tarnowianina, paraolimpijczyka Andrzeja Ziembowskiego. Pan Andrzej urodził się 13 października 1953 w Tarnowie. Dwadzieścia siedem lat temu, podczas skoku do wody, uległ wypadkowi. Był wówczas dobrze zapowiadającym się sportowcem, piłkarzem ręcznym. Mimo dramatycznej sytuacji potrafił się wydźwignąć, realizować swoją sportową pasję (ponad 200 medali, udział w paraolimpiadzie w Atenach w 2004 roku), służyć innym niepełnosprawnym swoim przykładem. „Obudziłem się po dwóch tygodniach… w Konstancinie, w szpitalu pod Warszawą. Lekarz który operował złamany kręgosłup powiedział krótko - już nigdy nie podniesie się pan z łóżka. Po roku ten sam medyk konsultując mnie, siedzącego na wózku, powiedział – to cud. Tamten skok okazał się skokiem w inne życie i dał poczucie własnej wartości. Uświadomił, że życie trzeba przeżyć bez cwaniactwa ale z pokorą i pasją” - konstatuje z perspektywy czasu Andrzej Ziembowski.

Posłuchaj audycji :

Ogloszenie

Projekt „Uwaga, człowiek” realizowany przez stowarzyszenie Tarnowska Artystyczna Konfraternia ma na celu archiwizację wspomnień ludzi – częstokroć zapomnianych – a w taki czy inny sposób zasłużonych dla swojego środowiska lokalnego, regionu lub kraju. Audycje z cyklu „Uwaga, człowiek” prezentowane są w każdy wtorek po godz. 22-giej na antenie RDN Małopolska, a następnie na naszym portalu, natomiast w każdy piątek sylwetki bohaterów prezentowane są w tarnowskim „Dzienniku Polskim”. Zapraszamy również na stronę internetową Tarnowskiej Artystycznej Konfraterni: http://konfraternia.tarnow.pl/.
Projekt „Uwaga, człowiek” realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego i Miasta Tarnowa. Podsumowaniem dwudziestu cotygodniowych audycji będzie specjalne wydawnictwo z płytą multimedialną, które ukaże się jesienią b.r.

Foto: Paraolimpiada w Atenach
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(23-09-2009) serce :
"Uświadomił, że życie trzeba przeżyć bez cwaniactwa ale z pokorą i pasją” --- Kto zna tego jegomościa, to się posika ze śmiechu na te słowa. Humor i satyra!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-09-2009) tarnowianin :
Andrzeju, nie zwracaj uwagi na pokrętne myślenie zawistników. Trzymaj się

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-12-2009) abowski :
może do pokory i pasji muszę dodać humor i satyrę ? choć i tych mi nie brakuje - Andrzej Ziembowski

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947