To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Profilaktyka w „Łukaszu”    -   24/9/2009
Bezpłatne badania
Ponad 2600 osób skorzystało w tym roku z programów profilaktycznych prowadzonych przez Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie. W ramach bezpłatnych badań wykonywano m.in. mammografię oraz badania przesiewowe w kierunku wykrywania nowotworów jelita grubego i gruczołu krokowego. Informacje o aktualnej ofercie szpitala można uzyskać w działającym przy szpitalu Ośrodku Badań Profilaktycznych (tel. 0-14 631 58 59).

Ogloszenie

Przy realizacji programów szpital współpracuje z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz z samorządowymi władzami Tarnowa pozyskując w tych źródłach pieniądze na pokrycie kosztów badań.
Dzięki temu kobietom w wieku 40-70 lat można było zaoferować program profilaktyki raka piersi obejmujący m.in. wykonanie 150 mammografii. Do kobiet w wieku 25-59 lat adresowany był program profilaktyki raka szyjki macicy. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się zwłaszcza ten pierwszy. Z oferty skorzystało ponad 1800 kobiet. W ramach drugiego programu przebadano ponad 500 kobiet.
Mężczyźni zameldowani w Tarnowie w wieku powyżej 40 lat mogli natomiast skorzystać z badań przesiewowych w kierunku wczesnego wykrywania nowotworów jelita grubego i gruczołu krokowego. Zdecydowało się na to prawie 280 osób.

W ocenie dyrekcji szpitala tego rodzaju programy warto kontynuować, ponieważ w dłuższej perspektywie przynosi to wyłącznie pozytywne skutki. –Pacjenci wcześnie zdiagnozowani zwiększają szanse wyleczenia, a dla szpitala ich leczenie chorób wcześnie wykrytych jest tańsze – podkreśla Anna Czech, dyrektor szpitala zapowiadając kontynuację tego rodzaju akcji. Ich częstotliwość i zakres zależeć będzie jednak od możliwości finansowych. Informacje o aktualnej ofercie szpitala można uzyskać w działającym przy szpitalu Ośrodku Badań Profilaktycznych (tel. 0-14 631 58 59).
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, December 4, 2021 02:00:54
IP     : 3.81.89.248
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html