Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Dziennikarstwo na Uniwersytecie Trzeciego Wieku    -   24/9/2009
Pora dla seniora
Dziennikarstwo od kuchni poznawać będą słuchacze Tarnowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz inni seniorzy, którzy wezmą udział we współfinansowanym przez Polsko Amerykańską Fundację Wolności projekcie „Pora seniora - Piszę. Rozmawiam. Przedstawiam”. Pod okiem doświadczonych dziennikarzy będą się uczyć jak zainteresować media problemami seniorów.

Ogloszenie

Projekt będący wspólną inicjatywą Fundacji Kromka Chleba i Stowarzyszenia PLUS ULTRA w Tarnowie zyskał akceptację organizatorów konkursu „Seniorzy w akcji” i uzyskał dofinansowanie w wysoki blisko 11 tys. zł.
Pozwoli to na organizację warsztatów dziennikarskich dla dwóch grup po 15 osób każda. Zajęcia, których rozpoczęcie planowane jest w październiku, obejmować będą szkolenie z dziennikarstwa prasowego, radiowego i telewizyjnego. Słuchacze poznają techniki pracy dziennikarskiej, zasady przygotowywania materiałów informacyjnych i podstawy prawa prasowego. Dowiedzą się co i dlaczego jest interesujące dla mediów i w jaki sposób dotrzeć do mediów np. z problemami seniorów. Zajęciom teoretycznym towarzyszyć będzie część praktyczna polegająca na przygotowaniu własnych materiałów, którymi słuchacze spróbują zainteresować media lokalne i regionalne. Uczestnicy dowiedzą się także jak przygotowuje się materiały radiowe i na czym polega praca z kamerą. Efektem finalnym warsztatów będzie przygotowana przez seniorów publikacja będąca prezentacją ich działalności i zachętą do udziału w zajęciach prowadzonych w ramach TUTW.

Zainteresowani uczestnictwem w zajęciach więcej informacji mogą uzyskać pod numerem telefonu 0505254754.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947