Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   „Solski” zaprasza na prapremierę sztuki Jana Stępnia    -   24/9/2009
W „Windzie” sezon się zaczyna
Przypominamy: w najbliższą sobotę, 26 września o godz. 19:00 Tarnowski Teatr im. L. Solskiego zaprasza na nowo wyremontowaną scenę w Pałacu Młodzieży na prapremierowy spektakl „W windzie” Jana Stępnia. Intryga tego komediowego tekstu zawiązuje się, gdy tytułowa winda nagle zatrzymuje się między piętrami. Bohaterowie, uwięzieni w tej nieprzewidzianej pułapce, zmuszeni są do przerwania pośpiechu dnia codziennego. Brak zasięgu sieci telefonii komórkowej powoduje, że muszą rozmawiać ze sobą. Proszę nie bać się tej windy – zastrzega autor sztuki Jan Stępień. -Wprawdzie zatrzymuje się ona między piętrami, ale wreszcie rusza, a ci którzy byli w niej uwięzieni, zaczną – być może – nowe, ciekawsze życie.

Ogloszenie

-Teatr realizuje ten projekt w ramach sceny inicjatyw aktorskich, na prośbę pana Mariusza Szaforza, który zarówno reżyseruje jak też gra w nim – mówi Edward Żentara, dyrektor naczelny i artystyczny. -To ciekawa propozycja dla naszych widzów. Są jeszcze pojedyncze wejściówki w naszej kasie więc serdecznie zapraszam tych, którzy mają możliwość przyjść na pierwsza premierę w tym sezonie.
Jak mówi reżyser, Jana Stępnia interesują różne gatunki literackie i z powodzeniem je realizuje. Z wielką troską przygląda się relacjom między ludźmi i stara się je przekazać. Nie poucza odbiorcy – co niezwykle istotne - a jedynie zwraca uwagę na najważniejsze aspekty. -Zapraszam serdecznie na ten tytuł. Jan Stępień, za pomocą życzliwej ironii, stara się pokazać trochę prawdy o człowieku, o jego pięknie i brzydocie. Życzę wszystkim oglądającym mądrej refleksji – dodaje Mariusz Szaforz.

Jan Stępień to poeta, prozaik, dramaturg, rzeźbiarz i rysownik. Członek Stowarzyszenia Kultury Polskiej oraz Związku Literatów Polskich. Autor m.in.: „Pajęczyny”, „Pulsowania”, „Łaknienia”, „Końca świata” czy właśnie sztuki „W windzie”. Rzeźby i rysunki wystawia w wielu miejscach w Polsce i Europie. Jego twórczość tłumaczono na język niemiecki, arabski i esperanto. Wraz z żoną Marią Szyszkowską mieszka w Nałęczowie.

W inscenizacji zobaczymy – obok reżyserującego Mariusza Szaforza – także Jolantę Januszówną oraz Przemysława Sejmickiego. Autorem scenografii i opracowania muzycznego jest Grzegorz Janiszewski.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947