Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  WSA: konkurs na dyrektora I LO, który wygrał K.Horbacewicz był prawidłowy    -   24/9/2009
Magistrat idzie w "zaparte"
W dniu dzisiejszym Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie wydał orzeczenie, w którym stwierdzono, że zarządzenie prezydenta Ryszarda Ścigały z dnia 19 lutego br. dotyczące unieważnienia konkursu na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie jest nieważne. Tym samym konkurs, który wygrał Krzysztof Horbacewicz (na zdjęciu) uznano za przeprowadzony prawidłowo. Magistrat nie daje jednak za wygraną, podtrzymuje swoje oskarżenia pod adresem byłego wicedyrektora I LO i zapowiada złożenie skargi kasacyjnej do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Ogloszenie

Urząd podtrzymuje swoją argumentację odnośnie przedstawienia przez Pana Krzysztofa Horbacewicza koncepcji kierowania szkołą noszącą znamiona plagiatu, a tym samym wprowadzenia komisji konkursowej w błąd.
W związku z powyższym, po otrzymaniu pisemnego uzasadnienia rozstrzygnięcia, Urząd zamierza skierować skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego.
Nadmieniamy, że WSA, zgodnie z kompetencjami, przebieg konkursu rozpatrywał jedynie pod względem formalnym, nie odniósł się natomiast do kwestii oceny merytorycznej i moralnej sprawy
- czytamy w dzisiejszym oświadczeniu magistratu.

Przypomnijmy jednak, że badająca sprawę tarnowska Prokuratura nie dopatrzyła się znamion przestępstwa, o które magistrat podejrzewa Krzysztofa Horbacewicza, odmawiając wszczęcia w tej sprawie dochodzenia. Również od tej decyzji Prokuratury Prezydent Miasta się odwołał.
Z początkiem nowego roku szkolnego Krzysztof Horbacewicz, formalnie pozostając nauczycielem I Liceum, został przeniesiony przez prezydenta do Zespołu Szkół na Osiedlu Legionów (ustawa pozwala na takie przeniesienie na okres do 3 lat). Decyzja ta, podobnie jak poprzednie podjęte w tej sprawie przez władze miasta, wywołała burzę protestów w obronie nauczyciela. On sam będzie domagał się sprawiedliwości przed Sądem Pracy. (pd)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 51)Dodaj komentarz
(24-09-2009) pytajnik :
podejrzewam, że Scigała nie ma wyjścia i będzie przedłużać tę agonie ile sie da . czego sie jednak nie zrobi, zeby uratowac cztery litery swojej zastepczyni odpowiedzialnej za edukacje i te kretynskie bezprawne decyzje Ja sie tylko pytam, czy odszkodowania bedzie Pan Prezydent płacił ze swich pieniedzy czy z kasy miasta i w jaki sposób poniesie odpowiedzialnosć za to totalne zamieszanie w I LO.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-09-2009) sasasa :
Kolejna draka w ekipie Ścigały. Mnie ciekawi gdzie pójdą po wyborach ci biedni ludzie z jego otoczenia. Na bezrobocie?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-09-2009) sasasa :
Historia lubi się powtarzać. Przed wielu laty - pod koniec 70 - tych - była bardzo podobna sprawa w I LO. Wtedy władze przeniosły kilkoro nauczycieli do CKU. Były protesty i kontrole, ale nic nie zmieniło decyzji. Pan Ścigała ma bogate doświadczenie w kumaniu się z komuchami i może bierze z nich przykład?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-09-2009) statystyk :
Odszkodowania zapłaci organ prowadzący czyli ja, ty i nasi sąsiedzi. Aż się cisną na usta słowa byłego Prezydenta RP a adaptowane do naszej rzeczywistości mogą brzmieć: Panie Prezydencie Ścigała, Pani Prezydent Skrzyniarz, Panie Dyrektorze Świerczek - nie idźcie tą drogą.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-09-2009) znawca tematu :
Jutro na żywo sprzed budynku I LO nadany będzie program tvn24 "Prosto z Polski" poświęcony skandalicznym decyzjom naszego włodarza ... Start 17.00 Zapraszamy wszystkich, którym nie jest obojętne to co się ostatnio dzieje w tarnowskiej oświacie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-09-2009) czytelniczka :
i znów będziemy sławni... i to na cały kraj....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-09-2009) absolwentka :
wiele bym dała żeby jutro przyjść, uważam że cała ta historia to jakieś kompeltne nieporozumienie i krew mi w żyłach buzuje jak czytam o tych układach i układzikach... niestety.. obowiązki mi na to nie pozwolą, ale jestem pewna że stawi się dużo koleżanek i kolegów. POWODZENIA!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-09-2009) Weredyk :
W moim przekonaniu z uwagi na uporczywe wskazywanie przez miasto na plagiat - co nalezy uznac jako ewidentne naduzycie ukierunkowane na dezawuowanie osoby zainteresowanej - powinna ona rozwazyć złożenie badz to pozwu w celu ochrony dóbr osobistych badz tez prywatnego aktu oskarżenia - pomówienia. Symptomatyczny jest rowniez fakt, iz oswiadczenie nie zostało podpisane z imienia i nazwiska, tylko jako Urząd Miasta Tarnowa. To jest wstyd! Potrafia krzywdzic osobe incognito, ale jak juz przychodzi co do czego unikanie firmowania swoich pogladow bezposrednio, tylko zaslanianie sie magistratem. Nikczemne zachowanie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-09-2009) prv :
no to prezydent kolejny raz się podłożył, jeśli odważy się startować ponownie w kampanii wyborczej, z pewnością mu to zapamiętają. Pytanie tylko, kto miałby konkurować - chyba jakiś koń?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-09-2009) Temat dla tv :
Temat dla tv: dlaczego pan (...) zamawiał wycieczki szkolne w biurze turystycznym swego ojca?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-09-2009) Peter Osgood :
Świat sie konczy, zgadzam sie z Weredykiem...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-09-2009) Temat dla tv :
Czy były przypadki nepotyzmu za rządów k&ch?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-09-2009) gunnar :
dokładnie, słyszałem o tych wycieczkach... ciekawe powiązania rodzinne

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-09-2009) ewa :
"Zły to ptak, który własne gniazdo kala" - tego dawnej w szkole uczono. Szkoda, że smarkacze , tylko dla draki, niszczą tak chwalebny jubileusz. I to są wychowankowie pokrzywdzonego nauczyciela! Może faktycznie lepiej niech działa w Biurze Podróży.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-09-2009) MP :
A ja mam prośbę do naszego prezydenta Rysia, który ponoć nadzoruje program "zmieniamy miejskie przestrzenie". Czy Pan i Pana urzędnicy nie widzą tego dziadostwa, które jest przy wjazdach do Miasta Tarnowa na ulicy Tuchowskiej (dziury, brak pobocza!)j na odcinku od wjazdu na Kraków, aż po tablicę Tarnowca? Czy nikt nie widzi tego co się dzieje na Placu Dworcowym (totalne dziury, rozumiem że jest remont, ale on ma się ponoć przedłużyć, a my musimy dalej się tłuc po placu, niech to chociaż ktoś zasypie żwirem!). Wymieniam dalej: na ul.Przemysłowej (droga-sito), ul. Narutowicza (dziurawo, krzywo, łata na łacie) na ul. Kaczkowskiej (co drugi parkujący tam rysuje samochód o krawężniki które wystają nad drogą na dobre 40 cm. Kolejna sprawa: budowa Galerii Tarnovia na Krakowskiej, jakaś firm kładła teraz rury wzdłuż jezdni rozbierając przy tym prawie cały pas kostki brukowej (chodnik) w prawej stronie drogi jadąc w stronę Krakowa. Niech się jakiś urzędnik tam przejedzie i zobaczy jak oni tą kostkę teraz na nowo ułożyli, krzywo, brak zasypu - przecież po zimie to sie wszystko rozlezie. Czemu Tarnowskie Wodociągi są jednym z głównych psujów drogowej i chodnikowej infrastruktury w mieście ? Czy Wodociągi nie są spółką miejską i nie powinny dbać o miejską infrastrukturę? Może ktoś z Redakcji zajmie się tym tematem, bo pod przykrywką wielkich zmian komunikacyjnych (chylę czoła w tym temacie) zapomina się o sprawach drobnych, które nie wymagają wielkich nakładów finansowych i ludzkich - jak choćby modernizacja pobocza, czy załatanie dziur. To wygląda tak jakby TZDM nie prowadził żadnego monitoringu dróg, którymi zarządza...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-09-2009) do MP :
Gdzie jest ulica "Kaczkowskiej", czy "Kaczkowska"?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-09-2009) Romi :
Brawo P. Ryszardzie. Sąd Sądem a racja musi być po naszej stronie. Skwer Opałki, Młyn Szancera, zarządzanie MPK i ZDM, likwidacja komisji ds. nagród dla nauczycieli oraz konkurs w I LO to wielkie sukcesy RŚ i DS które na długo pozostaną we wdzięcznej pamięci obywateli Naszego miasta. Uporczywer pomawianie i naruszanie dobrego imienia zasłużonego nauczyciela ma przykryć nieudolność i panujące układy i układziki w UMT. Szcególne pozdrowienia dla Cara Ryszarda. i Carycy Doroty oraz dworu. P.S. Dziś młodzież pokaże o 10.30 Carowi i dworowi międzynarodowe pozdrowienie kierowców. Tak dalej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-09-2009) Oburzony :
O co tu chodzi ???????? Kto lamie prawo ???????? Prezydent czy Horbacewicz ??????? Co to za farsa ??????? Czy nie ma organu ktory bo to roztrzygnal ????????

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-09-2009) do Ewy :
Ewa poszła po bandzie nazywając wszystkich "smarkaczami". Całe grono pedagogiczne, uczniów szkoły, rodziców, radnych, posłów. Swoim wpisem zasłużyłaś sobie kobieto na miano "smarkacza".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-09-2009) antyŚwierkowiak :
W planach rozwoju miasta była budowa centrum handlowego na Błoniach.Jego obecna realizacja nosi znamiona plagiatu cudzej koncepcji zabudowy miasta.Dawać Ryszarda Lwie Serce do sądu.Ciekawe czy by się odwołał od decyzji. A pan Świerczek na zasiłek,bo je3go pensja powinna pokryć koszty procesowe,bo sam naważył tego piwa.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-09-2009) lud :
szukamy przydomka dla Ścigały,Skrzyniarzowej i Świerczka proponuję; Ryszard Afera Dorata Męża Dam do Rady Nadzorczej Staszek Niemota.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-09-2009) Temat do tv :
Takich tematów jw jest więcej. Dlatego pan urażony tak strasznie wojuje (najlepszą obroną jest atak). Dawno powinien dostać dyscyplinarkę!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-09-2009) ku pokrzepieniu urzedu miasta :
Szymborska Wisława Lenin Że w bój poprowadził krzywdzonych, że trwałość zwycięstwu nadał, dla nadchodzących epok stawiając mocny fundament - grób, w którym leży ten nowego człowieczeństwa Adam, wieńczony będzie kwiatami z nieznanych dziś jeszcze planet. (wiersz pochodzi z tomiku DLATEGO ŻYJEMY, wyd. II, wydawnictwo Czytelnik 1954 rok)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-09-2009) MP :
do: do MP - oj pomyliłem się, KACZKOWSKIEGO - teraz szczęśliwszy? Dodam jeszcze do tego spisu ulicę KOSZYCKĄ - fajnie, że powstaje tam równolegle druga ścieżka rowerowa, ale dobrze by było zająć się także ulicą samą w sobie bo dziury tam niemiłosierne....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-09-2009) LUD :
nowy przydomek dla Ścigały Rysiek Przetnij Wstęgę Dorota Usuń Komentarz Staszek Paragraf

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-09-2009) do oburzonego :
Chyba jasno wczoraj sąd orzekł kto łamie prawo.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-09-2009) Ja :
Tonący brzytwy się chwyta - to jest mój komentarz do insynuacji z Biurem Turystycznym ojca pana Horbacewicza

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-09-2009) ooo :
Pewne jest tylko to, że polityka powinna się kisić we własnym sosie i trzymać się z dala od edukacji. Szkoda, że to tylko marzenie, ale i tak najwięcej zależy tu od ludzi i ich klasy.... Łapy polityki są długie:( Żal mi szkoły, ale ona ma swoją długą tradycję i z pewnością się obroni. Wybory zmieniają wszak stołki, ale nie tradycję.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-09-2009) antek_emigrant :
CZEŚĆ KOMUSZKI! I co teraz zrobicie? Będziecie tupać nóżkami?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-09-2009) hippis :
Co prawda, to prawda... Ale swoją drogą, to wybitnych prawników magistrat musi mieć, skoro pozwalają Szefowi wszystkich Szefów brnąć w ten ślepy zaułek. No chyba, że im też się już znudził jako szef:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-09-2009) hippis :
do Ewy: Zastanów się kobieto, kto kala i co jest gniazdem. Najpierw w kapelusz narobił Włodarz... A młodzież ma rację... Fakt, że Jubileusz należałoby uchronić dla dobra sprawy, ale z drugiej strony to jedyna okazja do ukazania rażącej niesprawiedliwości...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-09-2009) Tomek :
Te komentarze odnośnie biura turystycznego być może noszą znamiona polecenia służbowego pisania ich wszędzie w celu podważenia wiarygodności pana Horbacewicza.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-09-2009) prv :
magistrat wpadł w panikę. W końcu Tarnów nawiedziło TVN 24 w tej właśnie sprawie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-09-2009) prv :
poza tym słyszałem na mieście domniemania, że za wszystkim stoi jakaś pani Urszula, ale to pewnie plotki...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-09-2009) sasasa :
Można tez uzmysłowić sobie jaka jest pozycja nauczyciela matematyki w klasie maturalnej. Czy nikt nie wie jaki to interes? Nie pamiętacie korepetycji? Przecież to wielkie pieniądze i być może w tym jest drugie dno?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-09-2009) ociec :
Korki to panaceum na nieudolność i lenistwo ucznia. Nie pracuje sam w domu, woli iść na lekcje. Korki to nie pomysł nauczycieli ale efekt lenistwa i nieudolności uczniów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-09-2009) derko :
Na korkach nauczyciele robią dobre interesy. To jest spory dochód. Jeszcze w klasie maturalnej i matematyka. Ludzie! Naprawdę tego nie wiecie??? Czy udajecie? Już dawno jak korki przestały być ratunkiem dla nieudolnych uczniów. Dzisiaj mieć korepetycje u nauczyciela to nie lada gratka. To jak przepustka do dobrej oceny na świadectwie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-09-2009) statystyk :
Przepustką do dobrej oceny jest ciężka praca ucznia. Dzisiejszy tumiwisizm zwala sprawę na korki. Skończmy więc z hipokryzją. Uczniowie do książek!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-09-2009) hippis :
derko: a ty masz jakieś złe wspomnienia, że tak piszesz... Było się uczyć... Poziom młodzieży w zastraszającym tempie spada wraz z poziomem szkolnictwa, niestety... Równamy do Europy nie od tej strony, co potrzeba... Skoro trafił się dobry nauczyciel (a to nie jest zjawisko tak popularne, jak twierdziła w TVN Pani Rzecznik) to trzeba go zgnoić, bo pewnie interes na dzieciakach robi... Cóż to za kraj nasz i prymitywni w nim komentatorzy - każdego swoją miarą mierzą. Tak swoją drogą, to przedstawiciele magistratu dali popis... Młoda, śniada dziennikarka zmieszała ich z błotem... Wielki Dyrektor Świerczek powtarzał jak mantrę jedną frazę. Jak na nauczyciela, to wygadany nie jest chłopina... Chociaż rolę miał niewdzięczną, bo musiał mówić rzeczy, w które sam (mam nadzieję, bo wierzę w ludzi, mimo wszystko) nie wierzy. Pani (niedo)Rzecznik też błysnęła, szczególnie w ostatnim zdaniu, twierdząc że Horbacewicz w ostatnich latach obniżył poziom I LO (taki był wydźwięk). Czekam, aż wytoczona będzie następna sprawa przez Pana Krzysztofa i trzymam kciuki... A Szef Wszystkich Szefów po prostu czmychnął bokiem... A ja mimo wszystko "kocham Tarnów" i wierzę, że sprawy wrócą do normy... Najpóźniej przy najbliższych wyborach. Pozdrawiam serdecznie prawie wszystkich:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-09-2009) o co chodzi ? :
Pani (niedo)rzecznik prasowa w TVN24 K Ł A M A Ł A mówiąc o niezadowalających wynikach matur w I LO w ostatnich latach ! Wręcz przeciwnie matury w tej szkole wypadały najlepiej w mieście a z nektórych przedmiotów zajmowały jedne z najwyższych w całej Małopolsce, konkurując ze znanymi krakowskimi liceami. Dorota Kunc - Pławecka - do dymisji za tę skandaliczną wypowiedź. A swoją drogą jaki prezedent taki rzecznik ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-09-2009) spec :
ulllalllaaaa Tarnów w TV :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-09-2009) Robert :
niestety formuła tego programu w tvn24 jest taka, ze nie bardzo wyswietlono sprawe. ani słowa nie powiedziano o wczorajszym wyroku sądu, nic o jego konsekwencjach, bo kurator przeciez odnosiła sie do kwestii ogólnie a nie w kontekscie orzeczenia. no i brakło wypowiedzi kogos kto dałby odpór tym Świerczkowym insynuacjom o niemoralny postepek prof. Horbacewicza. A w końcu trzeba powiedzieć, że NIKT poza panem dyrektorem Świerczkiem,Ścigałą, Skrzyniarzoiwą i może panią rzecznik nie widzi nic niemoralnego. Na Papieża żadna z tych osób nie wygląda a własne swiadectwo moralności Prezydent wystawił sobie sam gdy chciał uhonorować skwerem partyjnego kacyka i członka Biura Politycznego , które ma na rękach cierpienia milionów rodaków i krew wielu ludzi walczących o niepodległość. Nota bene też mu uchylono te decyzję. Jeśli ktoś tak śliski jak ścigała ma oceniać moralność innych to znowu trzeba sie wyprowadzać z tego miasta i z tego kraju

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-09-2009) Pytanie :
Dobra ale jak oceniacie ten material w tvn ? Byl jakos stronniczy ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-09-2009) re hippis :
Nie wolno komentarzy doklejać do komentującego. Nie mam żadnych przykrych doświadczeń związanych z korepetycjami. Natomiast znam bardzo dobrze grono nauczycielskie i wiem co się mówi o tym nauczycielu. Być może te opinie wynikają z zawiści, albo innych niskich pobudek, nie wiem, ale wiem co potrafią nauczyciele - nie wszyscy. Jeżeli ten pan jest uczciwym człowiekiem to powinniśmy stanąć za nim murem i sprzeciwiać się samowoli miejskich kacyków, bo przecież uczciwych ludzi co raz mniej, a zwłaszcza tych którzy mają duży wpływ na życie naszych dzieci. Nie chcę żeby w oczach młodzieży wygranymi byli nieuczciwi urzędnicy, bo to daje uczniom fatalny przykład. Tylko, że wychowanie młodzieży często nie idzie w parze z ambicjami chorych decydentów i tacy jak Świerczek, Ścigała i te zapyziałe kobiety stojące przy ich boku nie zdają sobie sprawy jaką robią krzywdę wszystkim. Oświata ma swoje mielizny moralne i bagienka. Ma mnóstwo nieuczciwych nauczycieli i dlatego tym bardziej powinniśmy o tym mówić nie bojąc się nikogo.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-09-2009) do Pytania :
materiał ma dawać prawdziwy i pełen obraz sprawy a nie być przede wszystkim "nie stronniczy"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-09-2009) Tomek :
W obliczu wyroku WSA honorowym wyjściem dla dyrektor Wrześniowskiej powinno być złożenie przez nią dymysji. Na temat pani (niedo)rzecznik wypowiadać się nie trzeba, gada co jej każą, szkoda kobiety, bo przez to straci wiarygodność, a Ścigała wiecznym prezydentem nie będzie i pracy szukać trzeba będzie... a z taką łatką będzie trudno :). btw. co się stało z Forum Miasta Tarnowa? nie działa od dłuższego czasu...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-09-2009) jasio :
nowy adres forum jest taki.www.agora.tarnow.pl. A swoja droga dni prezydenta Scigały i całej świty z PANIĄ SKRZYNIARZna czele sa policzone .wystarczy spojrzeć na miasto jak to miasto się cofa w rozwoju za rzadów tej ekipy. gospodarka lezy .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-09-2009) strusiniak :
Panie Krzysztofie nie znamy się, ale mimo tego znam tą historię można powiedzieć całkiem dokładnie i wiem czy to prawo jest po Pana stronie, a nie szanownie nam panującego prof. dr hab. Ścigały. Ale niestety jak to się mówi z "układem" się nie wygra. Pozdrawiam i trzymam kciuki za pozytywne rozwiązanie się sprawy i to właśnie na Pana korzyść !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-09-2009) strusiniak :
Pan Ścigała m. in. poprzez takie zagrywki nie ma szans za rok w wyborach !!! Robert Wardzała na PREZYDENTA !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-09-2009) xymena :
A co to takiego ten układ moze ktoś doprecyzuje bo chyba warto

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-09-2009) statystyk :
A czy lud boży po tych wydarzeniach w roli głównej z Panem Ścigałą no odpuści wyborów? Może to jest sposób na zaniżenie frekwencji a tym samym zwycięstwo Ścigały?? Warto nad takim scenariuszem się zastanowić.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947