Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
  Czereśniowe Święto   -   21/6/2004
OSP z Faliszewic, miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich i Regionalne Centrum Turystyki i Dziedzictwa Kulturowego w Zakliczynie przygotowują po raz czwarty Święto Czereśni. Gospodarze Faliszewic narzekają trochę na tegoroczną kapryśną i chłodną wiosnę, która zaszkodziła wczesnym odmianom czereśni. Wiele owoców popękało i teraz trzeba liczyć na odmiany średnie i późne. Jeśli pogoda dopisze, będzie je można degustować do woli podczas Święta Czereśni organizowanego 26 czerwca przed Domem Strażaka w Faliszewicach.

Ogloszenie
>

W faliszewickich sadach nie brakuje czereśni, w każdej zagrodzie rośnie przynajmniej kilka drzewek. W ostatnich wszak latach rolnicy coraz częściej decydują się na zakładanie plantacji tzw. owoców miękkich - malin, truskawek, porzeczek. Lepiej znoszą one trudne pogórskie warunki i przynoszą właścicielom większe dochody. Ale, jak dotąd, Faliszewice słyną w Małopolsce czereśniami i tak pewno długo pozostanie.

Po raz czwarty już gościnna wioska zaprasza do siebie na Święto Czereśni. Plenerową imprezę poprowadzi Kazimierz Dudzik, mieszkaniec Faliszewic i dyrektor RCTiDK. Początek w najbliższą sobotę (26 czerwca) o godz. 16.00

- Będzie dużo dobrej zabawy i rozrywki i oczywiście smacznych czereśni i ciast owocowych. Przewidziano atrakcyjną loterię... czereśniową, a na scenie przed Domem Strażaka wystąpią m.in. dziewczęcy zespół taneczny "Aero-7" z Faliszewic, składankę satyryczną przedstawią uczniowie z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Domosławicach, zaprezentują się też "Niedźwiedzoki" z Niedźwiedzy. Oprócz tego w programie mamy kabaretowy show Waldemara Pączka i koncert zespołu "Albatros" z Melsztyna - wylicza K. Dudzik.

Organizatorzy wykluczyli natomiast nudę i zapraszają do wspólnej zabawy, dopóki ochoty starczy. Nie określono godziny zakończenia festynu. Dochód z sobotniego Święta Czereśni przeznaczony zostanie na prace remontowo-adaptacyjne w Domu Strażaka. (mab)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947