To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: Okay/Maks/PLUS
  
  Wielka modlitwa za Papieża   -   16/10/2003
Dziś mija dokładnie ćwierćwiecze pontyfikatu Papieża - Polaka. W wyjątkowy sposób duchowieństwo diecezji tarnowskiej modliło się w jego intencji. W jednym miejscu zgromadzili się wszyscy kapłani i zakonnicy z diecezji tarnowskiej. Wielkie dziękczynienie za 25 lat pontyfikatu Jana Pawła II odbyło się w kościele pw. bł. Karoliny.

Ogloszenie
>

W tym samym miejscu w 1987 roku Ojciec Święty wyniósł na ołtarze Karolinę Kózkówną.
Na Mszę św. dziękczynną biskup tarnowski Wiktor Skworc zaprosił kapłanów diecezjalnych i zakonnych, pracowników instytucji kościelnych, proboszczów i wikariuszy ze wszystkich parafii, księży emerytów oraz kleryków. Duchowieństwo dziękowało Papieżowi za jego dwukrotną wizytę w diecezji tarnowskiej, za beatyfikację Karoliny Kózkówny i kanonizację bł. Kingi.
Wdzięczność wyrażono też za coroczne "Listy do kapłanów", które ukazują bogactwo myśli Ojca Świętego na temat kapłaństwa i pracy duszpasterskiej. W homilii bp Wiktor Skworc podkreślił, że Jan Paweł II jest wzorem kapłana, który nie tylko nosi w sobie znamię szczególnego podobieństwa do Chrystusa, ale powinien być ikoną Jezusa. "Papież mówi o posłuszeństwie i służbie, polegającej najogólniej na dawaniu siebie, ofiarowaniu i spalaniu swego życia w służbie Ewangelii" - powiedział bp Skworc.
Kaznodzieja dodał, że Papież jest znakiem i drogowskazem dla współczesnych duszpasterzy. W jasny i czytelny sposób ukazuje bowiem jak realizować dziś misję Dobrego Pasterza. Jest przekonującym świadkiem Chrystusa, gorliwym szafarzem sakramentów świętych oraz niezmordowanym głosicielem Słowa Bożego i mężem modlitwy.
Bp Skworc nazwał Papieża-Jubilata "duszpasterzem duszpasterzy". Darem dla Papieża z okazji 25-lecia pontyfikatu była deklaracja duchowieństwa diecezji tarnowskiej codziennego życia na wzór Dobrego Pasterza.
Tymczasem w całym regionie trwają uroczystości związane z jubileuszem.
W Łęgu Tarnowskim zaplanowano uroczystość nadania imienia Jana Pawła II Szkole Podstawowej. W samym Tarnowie także trwają Dni Papieskie. Wieczorem w Bazylice Katedralnej zaplanowano Apel Jasnogórski. O 21.00 rozpocznie się modlitwa w intencji Jana Pawła II. W Bochni uroczystości jubileuszowe o 16.00-ej rozpocznie uroczysta msza w Bazylice Św. Mikołaja, godzinę później w Oratorium Św. Kingi akademia przygotowana przez uczniów i nauczycieli, zaś o 18.00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej recital fortepianowy Leszka Możdżera. W Kościele Parafialnym w Zgłobicach natomiast montaż słowno muzyczny pod hasłem „ Księża i nauczyciele Zgłobic”. O 17.00 zaplanowano nie tylko modlitwy w intencji Ojca Świętego ale i koncert zespołu Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie Bethezda. Specjalny koncert ku czci Papieża odbędzie się także dzisiaj na rynku w Tuchowie. Początek o godzinie 20.00.

Jan Paweł II zostanie też honorowym obywatelem gminy Skrzyszów k. Decyzję w tej sprawi radni podejmą na uroczystym posiedzeniu 27 października. Fakt ten jest związany z 25. rocznicą pontyfikatu Papieża.
W związku z dzisiejszą rocznicą władze Skrzyszowa skierowały do Papieża list okolicznościowy. Podobnie uczyniły władze i radni Tarnowa podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, April 12, 2024 23:13:56
IP     : 3.235.172.123
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html