9 kolejka tarnowskiej „Okręgówki”    -   29/9/2009
Iskra pokonała Tarnovię
W meczu 9. kolejki tarnowskiej Okręgówki Iskra pokonała w Małych Derbach Tarnowa - Tarnovię 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa w 75 minucie meczu zdobył nowy nabytek i trener juniorów Iskry - Michał Marzec, który dołączył do zespołu przed tygodniem. Wcześniej przez ponad rok leczył kontuzję, a znany jest z występów w Tarnovii, Błękitnych i Dąbrówkach Breńskich.

Mecz rozpoczął się dość niekorzystnie dla gospodarzy. Rajd młodego Dawida Foszta lewą stroną boiska zatrzymali obrońcy Tarnovii, która wyprowadziła groźną kontrę zakończoną strzałem Bodury w lewy słupek bramki strzeżonej przez Kasprzyka. Bramkarz Iskry instynktownie wybił jeszcze piłkę w bezpieczne pole i zaniechał niebezpieczeństwa. W odpowiedzi na spalonym przyłapany został Starzyk po dobrej akcji Gajdy i Derlagi. W 13. minucie meczu tym razem podanie Starzyka nie zostało spożytkowane przez Gajdę, który stracił piłkę na linii pola karnego. W 20. minucie meczu dośrodkowanie Kocoła zmarnował Wilk, który jednak dwie minuty później odwdzięczył się koledze z drużyny dośrodkowując piłkę wprost na jego głowę. Nie pilnowany Kocoł nie potrafił umieścić futbolówki w siatce. W odpowiedzi Iskra wyprowadziła kontrę. Podanie Rafała Cierpicha otwiera drogę do bramki Derladze - ten jednak w asyście obrońcy trafia w Jankowskiego. W 27. minucie meczu do piłki po rzucie rożnym Derlagi dochodzi Gajda, który jednak przenosi piłkę nad poprzeczką bramki Jankowskiego. Chwile później znów ten sam zawodnik Iskry znalazł się w idealnej sytuacji podbramkowej, znów po podaniu Starzyka, lecz jego niedokładny strzał paruje na róg bramkarz Tarnovii. W kolejnym fragmencie meczu toczy się ostra walka w środku boiska czego dowodem są żółte kartki Prokopa, Lisa, Hołysia i Gajdy. W 40. minucie meczu zmęczonego Foszta zmienia Guzy. Przed zejściem do szatni dobry strzał oddaje Derlaga, piłka uderzona z 20 metrów zostaje wybroniona przez Jankowskiego.

Druga połowa spotkania określanego jako "Małe Derby Tarnowa" zaczęła się od ataków gospodarzy. W 47. minucie uderzał Damian Żak, w 51. Gajda próbował niecelnie z rzutu wolnego. Również Tarnovia miała swoje szanse. W 52. minucie meczu Berezowski niecelnie strzelał z 12. metrów, później z głową po rzucie rożnym próbował zaskoczyć obronę gospodarzy Lis. W 58. minucie były uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zabrzu Kamil Hołyś minął dwóch obrońców Iskry i z 25. metrów uderzył ponad bramką Kasprzyka. W kolejnych minutach meczu akcje zawiązywały się po obu stronach boiska, lecz nie osiągały celu. W 65. minucie meczu na po podaniu Barwacza na czystą pozycję wychodził Guzy, który został sfaulowany przez Prokopa - efekt - druga żółta kartka i w konsekwencji czerwona zmusza obrońcę gości do opuszczenia boiska. Natychmiast reaguje trener Iskry Zbigniew Pożdał wprowadzając świeżych zawodników: Michała Marca i Mirosława Cierpicha. Efekty widać natychmiast. Po rzutach rożnych strzałów próbują kolejno strzelając głową Damian Żak i Marcin Barwacz. W końcu decydującą akcje przeprowadza prawą flanką Derlaga, piłkę głową przełuża Gajda i Marzec otrzymując piłkę naprzeciw Jankowskiego dopełnia formalności. Wynik 1:0 utrzymuje się do końca spotkania, choć w końcówce strzał Wołka broni Kasprzyk, a w dogodnej sytuacji kolejny raz znajduje się Marzec, tym razem jednak traci piłkę. Swoją obecność zaznaczył jeszcze Kozioł dwukrotnie urywając się obrońcom spod opieki. Kolejne dobre spotkanie rozegrała obrona Iskry, broniąc dostępu do własnej bramki w kluczowych momentach gry.

Iskra Tarnów - Tarnovia Tarnów 1:0 (0:0)
Bramka: Michał Marzec 70 min.

Składy:
Iskra: Kasprzyk - W. Mruk, D. Mruk, D. Żak, J. Żak - R. Cierpich (70 min. M. Cierpich), Derlaga, Barwacz, Foszt (40 min. Guzy) - Starzyk (70 min. Marzec), R. Gajda (80 min. Kozioł).
Tarnovia: Pa. Jankowski - Pi. Jankiowski, Prokop, Lis, Jarząb - Hołyś (76 min. Wołek), Berezowski (79 min. Kacer), Bodura, Wilk (70 min. Drelicharz) - Surman (65 min. min. Wardzała), Kocoł.

Widzów: 200

Kolejne spotkanie Iskra rozegra w niedzielę 4. października o godz. 13:00 w Łękach z tamtejszą Iskrą.

Date        : Thu, April 25, 2024 10:00:24
IP          : 18.225.31.159