To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   Udane Targi Powiśla   -   22/6/2004
Ponad 4 tys. osób odwiedziło w niedzielę VI Targi Gospodarcze Gmin Powiśla Dąbrowskiego, które po raz pierwszy odbyły się na placu przy Patronackiej Stacji Paliw BP-GL. Swoją ofertę zaprezentowało ponad 80 firm, samorządów, instytucji i stowarzyszeń. Byli też goście z zagranicy.

Ogloszenie

- To największa edycja targów od początku istnienia imprezy. W tym roku udział wzięło w niej ponad 80 firm i instytucji. Dla nich jest to możliwość zaprezentowania swoich możliwości produkcji i usług. Swoją ofertę przygotowały także firmy z powiatów tarnowskiego i brzeskiego - mówił starosta dąbrowski Krzysztof Kaczmarski. - Dołożyliśmy bardzo dużo starań, by ta impreza doszła do skutku. Ważne jest to, żeby spełniła oczekiwania, a jak mówią przedsiębiorcy ta forma promocji na wpływ na sprzedaż.

Firmy i instytucje prezentowały się na placu przed stacją paliw przy ul. Sucharskiego od godzin przedpołudniowych. Można było znaleźć tu m. in. oferty przedsiębiorstw budowlanych i motoryzacyjnych, zakładów ubezpieczeniowych, obejrzeć i kupić wyroby ludowe i prace lokalnych artystów. Jak co roku, smakowite potrawy przywiozły na targi panie ze Stowarzyszenia "Galicyjskie Gospodarstwa Gościnne" w Radgoszczy, które zachwalały szczególnie swój bigos. Ofertę przygotowały także poszczególne gminy powiatu, stowarzyszenia, instytucje.

W imprezie wzięli udział m. in. członek zarządu województwa małopolskiego Wiesław Zimowski, parlamentarzyści z regionu tarnowskiego, gospodarze powiatu i poszczególnych gmin Powiśla oraz przedstawiciele Zrzeszenia Przedsiębiorców i Handlowców.

Gośćmi szczególnymi imprezy byli Węgrzy z XVIII Dzielnicy Budapesztu, która od kilku lat współpracuje z powiatem, a dąbrowskie targi odwiedziła po raz trzeci. Tym razem w Dąbrowie gościło 40 osób: samorządowcy i przedsiębiorcy oraz młodzieżowy zespół taneczny "Polonez". Podczas imprezy przygotowali dla odwiedzających "Dzień Węgierski", serwowali tradycyjną zupę węgierską i pokazali występ artystyczny.

- Targi to bardzo dobra okazja, by polscy i węgierscy przedsiębiorcy mogli nawiązać kontakty handlowe. Współpraca odbywa się już nie tylko pomiędzy samorządami, ale dzięki ich inicjatywie i pośrednictwu kontakty rozszerzają się także na firmy. Taka wymiana możliwa jest właściwie tylko na targach - podkreślał Hamori Tibor burmistrz XVIII Dzielnicy Budapesztu, który po raz trzeci gościł w Dąbrowie.

Od godz. 16.00 targom towarzyszyły występy artystyczne, podczas których prezentowały się poszczególne gminy. Wystąpiły m. in. zespół "Expression" z Gręboszowa, dziecięcy zespół wokalno - taneczny "Elfy" oraz orkiestra dęta ze Szczucunia. Imprezę można było podziwiać także z góry dzięki strażakom, którzy udostępnili swój podnośnik. Na zakończenie wystąpił zespół "Konwój", a o zmroku imprezę zakończył pokaz sztucznych ogni.
(Tekst i fot. baja)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, April 13, 2024 18:58:54
IP     : 44.212.99.208
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html