Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Poseł E. Czesak o zmianach w statucie Prawa i Sprawiedliwości    -   01/10/2009
Więcej demokracji w PiS?
Więcej władzy dla struktur powiatowych, możliwość zakładania podstawowej organizacji partyjnej na poziomie gminy już przez pięć osób, wprowadzenie instytucji „członka wspierającego”, mogącego aktywnie uczestniczyć w życiu partii, ale pozbawionego prawa głosu – to tylko niektóre ze zmian, które wprowadzone zostały do statutu PiS na sobotnim (26 września) kongresie Prawa i Sprawiedliwości. O zmianach tych mówił kilka dni temu podczas konferencji prasowej poseł Edward Czesak. PiS się demokratyzuje?

Posłuchaj, co o wprowadzanych w PiS zmianach mówi poseł Edward Czesak :

Ogloszenie

Komentarz
Choć część wprowadzonych rozwiązań, które za jakiś czas wejdą w życie rzeczywiście wskazuje na to, że Prawo i Sprawiedliwość staje się ugrupowaniem bardziej demokratycznym, zaś struktury powiatowe mają otrzymać więcej władzy, to jednak może być to demokratyzacja pozorna. Wskazuje na to zapis o skróceniu kadencji władz terenowych z czterech do dwóch lat. W efekcie ta swego rodzaju „weryfikacja” może wpływać kontrolnie i hamująco na lokalnych szefów PiS, „prewencyjnie” powstrzymując ich przed „zbyt samodzielną” polityką i decyzjami. „Centrum” nie chce wypuszczać władzy i wbrew pozorom „demokratyzacji”, na poziomie regionalnych struktur, „smycz” może okazać się jeszcze bardziej krótka...
M. Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 5)Dodaj komentarz
(01-10-2009) wojtek :
PIS PO SLD PSL nie bede mowil co o nich wszystkich mysle, a na wybory juz od dawna nie chodze

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-10-2009) bos :
A co nie było tam demokracji?.Przecież ciągle mówią,że to idealna partia! !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-10-2009) kynia szumowina :
W PZPR był członek i zastępca członka.Był też członek z ramienia- szczególny rodzaj anatomiczny. Jak członek np. umarł,albo wyjechał do imperialistów (jak kiedyś, pod koniec lat 70-tych w Tarnowie nieoceniony Jan Niedźwiadek,członek ulepszający rolnictwo na każdym plenum- to wtedy wchodził na jego miejsce zastępca członka, i stawał się członkiem ( z ramienia,np. egzekutywy) Członek wspierający to też interesujące nawiązanie do tamtych praktyk: zapewne będzie wspierał członka,kiedy ten już nie będzie mógł...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-10-2009) wojtek :
do kyni dla mnie oni zawsze byli czlonkami i niech juz tak zostanie na wieki amen

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-10-2009) szum. :
Kyniulka, jesteś genialna! Członek wspierający i jego zastosowanie- to wspaniale.Gratuluję! Znasz zastosowanie członków tak, że domyślam się w tobie absolwentki WUML- wieczorowego uniwersytetu marksizmu-leninizmu/ Myliłabymże się?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl