Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   05/10/2009
Kradną i niszczą na potęgę
W ubiegłym tygodniu do poważnego w stratach pożaru doszło w Zakliczynie – spłonął budynek gospodarczy wraz z całym mieniem – ponad tysiącem bali słomy i kubikami jodłowych desek; w sumie z dymem poszło 90 tys. zł. Wśród zdarzeń drogowych zwraca uwagę pechowe zdarzenie z Szynwałdu – zamykający bramę wjazdową do posesji mężczyzna został najechany przez nieprawidłowo zabezpieczony hamulcem ręcznym VW Transporter. Poza tym tydzień obfitował w zniszczenia mienia – ofiarą czyjejś awersji padły szyby i drzwi wejściowe do szkoły podstawowej przy ul. Mościckiego (wartość strat 2500 zł). Nie spodobała się również komuś winda – nieznany sprawca uszkodził drzwi wejściowe windy w jednym z bloków przy ul. Westerplatte. 1800 zł kosztować zaś będzie naprawa zarysowanego samochodu Hyundai, zaparkowanego przy ul. Reymonta w Tuchowie. Powróćmy do Tarnowa: zatrzymano 51-letniego mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie dachu samochodu zaparkowanego pod jednym z bloków przy ul. Bitwy pod Studziankami – mężczyzna wyrzucił sobie z bloku butelkę. Poza tym mieliśmy typową plagę kradzieży – zainteresowanie znajdowały takie „fanty” jak kosiarka, włoskie kosmetyki, piła elektryczna i kryształowe flakony ukradzione za jednym zamachem, jakoż i trzy telefony komórkowe „w zestawie” zabrane z cudzej torebki. Natomiast dwaj mężczyźni goszcząc w hotelu w Zgłobicach połakomili się na dwa telewizory...

Ogloszenie

Kradzieże
Chwila nieuwagi kosztowała młodą kobietę utratę mienia. Nieznany sprawca ukradł jej leżącą na przystanku przy ul. Krakowskiej w Tarnowie skórzaną torbę z trzema telefonami komórkowymi, dowodem osobistym, prawem jazdy, kartą bankomatową, książeczką zdrowia i portfelem. Starty oszacowano na 650 złotych.
Jak informowaliśmy w osobnej wiadomości, od wielu miesięcy policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie pracowali nad grupą zajmującą się kradzieżą markowych kosmetyków i odzieży na terenie Włoch. Efektem tych działań stało rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej, działającej od co najmniej 2007 roku w rejonie Mediolanu, w skład której wchodzili mieszkańcy Tarnowa w wieku od 20 do 30 lat, mężczyźni i kobiety. Na czele grupy stał 32 letni tarnowianin. To on kierował ludźmi i był głównym pomysłodawcą. On także planował kilka razy w roku wyjazdy po towar do Italii. Łupem grupy padały towary luksusowe, głównie kosmetyki, odzież i obuwie znanych marek tj. Dior, Dolce&Gabana, Armani, Chanel, Ralf Lauren, Gucci, Paco Rabanne, Yves Saint Lourent, Issey Miyake, Nike, Adidas. Kradzieżą kosmetyków zajmowały się kobiety, wynosząc je z perfumerii pod odzieżą lub w torebkach. Skradziony towar przewożony był do kraju samochodami. Trafiał do stałych odbiorców na terenie Tarnowa i okolic, którzy rozprowadzali go po atrakcyjnych cenach. Policjanci z tarnowskiej komendy przechwycili jeden z transportów powracający z Włoch. W Fordzie Mondeo ujawniono kilkadziesiąt sztuk sportowej odzieży, buty i kosmetyki. Zatrzymano także szefa gangu i jednego z jego pomocników. Skradzioną odzież zabezpieczono także w miejscach zamieszkania członków grupy podczas przeszukań. Wartość skradzionych kosmetyków przekroczyła kwotę 520 tysięcy złotych. W sprawie zarzuty usłyszało 6 osób (m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, kradzieży mienia znacznej wartości, ukrywania przedmiotów pochodzących z przestępstwa, za co grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności). Wobec trojga z nich zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Reszta objęta została policyjnym dozorem i zakazem opuszczania kraju. Śledztwo nadzorowane jest przez tarnowską Prokuraturę Okręgową i ma charakter rozwojowy.
W Zalasowej na ul. Karpackiej nieznany sprawca ukradł w nocy z 30 września na 1 października z niezamkniętego pomieszczenia gospodarczego i garażu podkaszarkę, piłę elektryczną, komputer stacjonarny z monitorem, komplet zimowych opon, wiertarkę i kryształowe flakony, o łącznej wartości ok. 3 tysięcy złotych na szkodę właścicielki.
Nieznany sprawca wykorzystał moment nieuwagi mieszkanki Tarnowa i ukradł jej z torebki znajdującej się w dziecięcym wózku portfel z 350 zł, dowód osobisty, dowód rejestracyjny, dowód ubezpieczenia pojazdu, kartę bankomatową oraz telefon komórkowy. Łączna wartość start wynosi 890 złotych. Do zdarzenia doszło w Tarnowie na ul. Słonecznej.
W godzinach nocnych z 1 na 2 października w Burzynie nieznany sprawca ukradł z niezamkniętej szopy kosiarkę spalinową o wartości blisko 1100 złotych na szkodę miejscowego proboszcza.
34-letni tarnowianin i 29-letni mieszkaniec Rogowa Sobóckiego będący zameldowani w hotelu w miejscowości Zgłobice dokonali kradzieży 2 telewizorów i pilota z hotelowych pokoi. Wartość mienia oszacowano na blisko 2700 złotych. Policjanci z KP Tarnów Zachód odzyskali skradzione mienie. Tarnowianin został zatrzymany. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania młodszego ze sprawców.
W Jamnej z tereniu działki leśnej należącej do sołectwa Bukowiec nieznani sprawcy wycięli i ukradli 20 m3 drzewa, tj. 20 sztuk buka i jodły. O zdarzenie zgłosił sołtys wsi Bukowiec. Wartość start wynosi 10 tysięcy złotych.

Zniszczenie mienia
Nieznany sprawca uszkodził szyby i drzwi szkoły podstawowej przy ul. Mościckiego poprzez porysowanie ich powierzchni ostrym narzędziem. Starty powstałe w wyniku jego działania oszacowano na 2500 złotych.
W godzinach nocnych z 28 na 29 września nieznany sprawca uszkodził drzwi wejściowe wind jednego z bloków przy ul. Westerplatte w Tarnowie, powodując straty w wysokości 370 złotych na szkodę spółdzielni mieszkaniowej.
W Tuchowie nieznany sprawca uszkodził zaparkowany przy ul. Reymonta samochód marki Hyundai, przerysowując ostrym narzędziem powłokę lakieru na błotniku oraz tylnych i przednich drzwiach. Wartość start na szkodę mieszkańca miasta wynosi 1800 złotych.
Z jednego z bloków przy ul. Bitwy pod Studziankami w Tarnowie nieznany sprawca wyrzucił szklaną butelkę, która upadła na dach samochodu Skoda Fabia powodując jego uszkodzenie. Straty wyniosły 500 złotych. Policjanci z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali osobę podejrzewaną o czyn- 51 letniego mężczyznę bez stałego meldunku.

Za kółkiem
Na ul. Błonie w Tarnowie doszło do wypadku drogowego. Kierujący samochodem marki Fiat 26-letni mieszkaniec Mielca jadąc prawym pasem w kierunku ul. Jana Pawła II potrącił przechodzącą na przejściu dla pieszych przez jezdnię 65-letnią mieszkankę miasta. Piesza podejrzeniem złamania kości miednicy trafiła do szpitala. Zarówno kierujący jak i poszkodowana kobieta byli trzeźwi.
Na ul. Rudy Młyny w Tarnowie zatrzymano nietrzeźwego rowerzystę. 40-letni tarnowianin miał blisko ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie.
Na ul. Wyszyńskiego w Tarnowie zatrzymany został 53-letni mieszkaniec Niedomic, który jechał Fiatem Ducato mając 2 promile alkoholu w organizmie.
1 października późnym wieczorem w Tarnowie kierujący samochodem Fiat CC 25-letni tarnowianin wykonując manewr skrętu w lewo z ul. Szkotnik w ul. Mościckiego, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Fiat Brava jadącemu ul. Sikorskiego na wprost, a którym poruszał się 45-letni mieszkaniec Nowodworza. W wyniku zderzenia pojazdów kierujący Fiatem CC doznał rany ciętej głowy, stłuczenia klatki piersiowej i urazu kolana. Obrażeń w postaci urazu głowy i stłuczenia klatki piersiowej doznał także pasażer Fiata CC. Poszkodowany został również pasażer Fiata Brava (stłuczenie klatki piersiowej i pęknięcie żebra).
Pechowo zakończyło się parkowanie Vw Transportera przez 28-letniego mieszkańca Tarnowa w miejscowości Szynwałd. Podczas zamykania bramy wjazdowej do posesji został najechany przez nieprawidłowo zabezpieczony hamulcem ręcznym pojazd. Samochód stoczył się ze wzniesienia i uderzył w mężczyznę, który doznał złamania obojczyka i zwichnięcia stawu barkowego.

Różne
W nocy z 30 września na 1 października w Zakliczynie na ul. Spółdzielczej doszło do pożaru budynku gospodarczego, który uległ spaleniu w całości. W wyniku pożaru spaleniu uległo także znajdujące się wewnątrz mienie m.in. ponad tysiąc bali słomy i kilka kubików jodłowych desek. Wstępna wysokość strat na szkodę mieszkanki Faściszowej wynosi 90 tysięcy złotych. Przyczyny pożaru nie są na razie znane.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl