To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   DPS w Stróżach już po remoncie    -   06/10/2009
Wieści z Powiatu Tarnowskiego
Przytulne pokoje, nowe sanitariaty, pomieszczenia biurowe – tak po remoncie wygląda Dom Pomocy Społecznej w Stróżach koło Zakliczyna – placówka prowadzona przez powiat tarnowski. Zakończyło się tam dostosowywanie warunków lokalowych do standardów europejskich, które wyznaczyło rozporządzenie ministra pracy i polityki socjalnej.

Ogloszenie

DPS w Stróżach mieści się w dwóch obiektach. Jeden z nich to piękny dwór z przełomu XVIII i XIX wieku, przekształcony w XIX i XX wieku. Drugi obiekt to wybudowany w latach 80-tych nowy budynek, architektonicznie wkomponowany w otoczenie dworu. Oba budynki łączy przewiązka, która ubogaca swoją architekturą całość kompleksu. Aby spełnić standardy europejskie, przeprowadzono tam remont, którego pierwsza cześć dobiega właśnie końca. –Po remoncie powstały bardzo ładne pokoje jedno- i dwuosobowe. Wyremontowano sanitariaty, są nowoczesne prysznice, oczywiście dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dzięki tym zmianom zmniejszyła się liczba osób przypadających na jedną łazienkę. Mamy mniej miejsc w DPS-ie, ale jednocześnie spełniamy standardy metrażowe – tłumaczy Małgorzata Chrobak, dyrektor domu w Stróżach.
Nowe oblicze zyskały również hole – pozbyto się barier utrudniających dostęp osobom na z wózkach do poszczególnych pomieszczeń. DPS w Stróżach posiada windę, z której mogą korzystać mieszkanki. Trwają jeszcze prace wykończeniowe na zewnątrz – układana jest kostka na placu przed budynkami, modernizowany jest także wjazd na teren ośrodka.
–To jeszcze nie koniec prac w tym DPS-ie. Czeka nas remont kuchni i wymiana stolarki okiennej w obu budynkach. Bardzo ważne jest także odwodnienie obiektu - podkreśla odpowiedzialny za pomoc społeczną Mirosław Banach, wicestarosta tarnowski.

Wszystkie prace w placówce dla kobiet przewlekle psychicznie chorych kosztowały ponad 610 tys. zł. Małopolski Urząd Wojewódzki dołożył 290 tys. zł – resztę powiat tarnowski sfinansował z własnego budżetu.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, January 17, 2022 10:12:55
IP     : 54.224.117.125
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html