To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: Radio MAKS
  
   Koniec zabiegów w "Łukaszu"   -   22/6/2004
Zabiegi planowe w szpitalu Św. Łukasza w Tarnowie będą wstrzymywane. Decyzja o tak drastycznych oszczędnościach zapadła we wtorek podczas specjalnej narady w tej placówce. Dokładna weryfikacja sprawozdań finansowych wykazała, że niemal wszystkie oddziały zanotowały już 10 % przekroczenia świadczeń w stosunku do kontraktu z NFZ.

Ogloszenie
>

Najgorzej jest na neurologii i oddziałach wewnętrznych. Dlatego będziemy przyjmować pacjentów tylko w ostrych przypadkach – mówi dyrektor Anna Czech.
Pacjenci nie kryją oburzenia. Przekonują, że powinni mieć nieograniczony dostęp do służby zdrowia.

Podobną decyzję rozważa też dyrekcja drugiego tarnowskiego szpitala im. Szczeklika. Tam przekroczenia kontraktu wynoszą około 8%. Największe nadwykonania zanotowano na intensywnej terapii, kardiologii, ortopedii, ginekologii i położnictwie oraz oddziale zakaźnym.
Przekroczenia świadczeń to straty finansowe dla szpitali. W Tarnowie od początku roku wynoszą one od 2,5 do 3 milionów złotych. A kontrakty jak już informowaliśmy i tak w tym roku są o 10 % niższe niż w roku ubiegłym.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, April 19, 2024 21:43:33
IP     : 44.210.149.205
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html