To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: Okay
  
   Wielu chce ożywiać lokalną gospodarkę   -   30/10/2003
Najśmielsze oczekiwania organizatorów przerosła frekwencja na wczorajszych, pierwszych z 4-częściowego cyklu, powiatowych warsztatach zorganizowanych w ramach "Modelu Partnerstwa Lokalnego". Do sali konferencyjnej Urzędu Kontroli Skarbowej w Tarnowie tłumnie przybyli przedsiębiorcy, samorządowcy, urzędnicy instytucji otoczenia biznesu oraz młodzież.

Ogloszenie

Organizatorami warsztatów są: Instytut Współpracy Partnerstwa Lokalnego w Katowicach, współpracujący przy realizacji programu m.in. z Departamentem Pracy USA oraz Starostwo Powiatowe w Tarnowie.

Warsztaty Lokalnego Ożywienia Gospodarczego mają służyć wspólnej pracy ludzi ze społeczności lokalnej nad twórczymi rozwiązaniami lokalnych problemów gospodarczych. Cztery warszaty mają pomóc liderom lokalnym i zainteresowanym mieszkańcom w przeprowadzenoiu analizy i oceny posiadanych zasobów , stworzeniu strategii działania oraz wypracowaniu i wybraniu propozycji projektów gospodarczych, które po wdrożeniu przyczynią się do rozwoju ekonomicznego tej społeczności lokalnej.
Podczas wczorajszego warsztatu, w trakcie którego uczestnicy analizowali czynniki oddziaływujące na gospodarkę lokalną praca odbywała się w pięciu grupach. Grupy te analizowały takie czynniki jak: "Dostęp do kapitału', "Środowisko gospodacze", "Infrastruktura", "Zasoby ludzkie" i "Jakość życia". Liderzy grup zreferowali na zakończenie warsztatów swoje przemyślenia na każdy z tych tematów, przedstawiając problemy, potrzeby dotyczące tych czynników ale też aktywa i okazje, jakimi dysponuje region w zagospodorawaniu każdego z tych czynników.
Efekty pracy grup - jak obiecał starosta Michał Wojtkiewicz i koordynator powiatowego programu partnerstwa lokalnego - Mirosław Banach - zostaną opublikowane m.in. w internecie. Towarzyszyć temu będzie wyciąg z ostatnio opracowanego studium potencjału gospodarczego powiatu tarnowskiego, dokumentu , którym powiat dysponuje jako jeden z niewielu w makroregionie. Materiały te mają posłużyć uczestnikom warsztatów na kolejnym spotkaniu (warsztat B - "Analiza zasad ożywienia gospodarczego"), pod koniec listopada. Zajęcia te, ze względu na wczorajszy nadkomplet uczestników (mają oni w podobnym składzie kontynuować warszaty) zostaną przeniesione zapewne w inne miejsce - prawdopodobnie do siedziby Izby Rzemieślniczej.

Ten sam warszat, dla uczestników z terenu powiatu dąbrowskiego, odbył się we wtorek na terenie Inkubatora Przedsiębiorczości i Innowacji w Szczucinie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, April 13, 2024 00:34:34
IP     : 3.235.172.123
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html