Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wolontariat Europejski to szansa dla młodych ludzi    -   07/10/2009
Poszerz swoje HORYZONTY
Nadal mało młodych ludzi jest poinformowanych o tym, że mają szanse na podjęcie pracy społecznej we wszystkich Krajach Programu i Sąsiedzkich Krajach Partnerskich (czyli wszystkich krajach UE oraz jeszcze kilku innych). Wolontariat Europejski (Eurepean Voluntary Service) jest jedną z ciekawszych alternatyw na zdobywanie doświadczenia w bardzo bezpiecznych dla wyjeżdżającego warunkach. W Tarnowie organizacją, która zajmuje się wolontariatem europejskim, czyli wysyła wolontariuszy oraz ich przyjmuje jest Centrum Animacji Społecznej Horyzonty w Tarnowie (CASH).

Ogloszenie

Program EVS to Akcja 2 Programu Unii Europejskiej „Młodzież w działaniu”. EVS powstał po to, by wolontariusze mogli zdobywać kompetencje i umiejętności wpływające na ich rozwój osobisty i zawodowy.
W Wolontariacie Europejskim może uczestniczyć każdy młody człowiek w wieku od 18 do 30 lat, w szczególnych sytuacjach możliwy jest udział młodzieży w wieku 16 - 17 lat. Pobyt w zagranicznej organizacji trwa od 2 do 12 miesięcy. Wolontariusz wyjeżdżając za nic nie płaci! To program EVS opłaca jego koszty podróży, mieszkanie, wyżywienie, ubezpieczenie i kieszonkowe.

W Tarnowie organizacją, która zajmuje się wolontariatem europejskim, czyli wysyła wolontariuszy oraz ich przyjmuje jest Centrum Animacji Społecznej Horyzonty w Tarnowie (CASH). Stowarzyszenie właśnie gościło w Tarnowie czterech wolontariuszy z Francji, Austrii oraz Niemiec. Wolontariusze przyjechali na projekt by pracować w organizacji i uczyć się nowych rzeczy, poznawać inną kulturę, zmieniać spojrzenie na siebie i swój kraj. -Taka forma wolontariatu ma same zalety. Wolontariusz za nic nie płaci organizacja znajduje mu mieszkanie i płaci za jego wyżywienie, a wszystko w zamian za pracę społeczną. Dla organizacji, która ma do swojej dyspozycji pełnoetatowych wolontariuszy oddanych przez pół roku, bądź nawet przez rok pracy na jej rzecz jest to bardzo cenne - mówi Agnieszka Opolska.

Osoba, która chciałaby zostać wolontariuszem musi zgłosić się do Organizacji Wysyłającej, posiadającej akredytację Narodowej Agencji Programu Młodzież, która zapozna ją ze szczegółami programu EVS oraz odpowie na wszystkie pytania, pomoże też znaleźć organizacje w innym kraju, będzie wspierać w trakcie pobytu wolontariusza za granicą. Koordynatorką Programu EVS w naszym regionie jest Agnieszka Opolska (e-mail: evs@horyzonty.org.pl; +48 507 057 160).
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(08-10-2009) Dewajtis :
EVS to jedna z lepszych rzeczy w tej całej UE.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-10-2009) agacud :
Wolontariat Europejski to naprawdę fajna rzecz biorąc pod uwagę że można spędzić rok za granicą i nic za to nie zapłacić, no i co tu gadać więcej... gdybym mogła pojechać to nie zastanawiłabym się nawet przez chwilę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl