Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tarnowscy kupcy, przedsiębiorcy, naukowcy: rodzina Fistków    -   07/10/2009
Uwaga, człowiek (18)
Fistkowie - jedna z najstarszych tarnowskich rodzin. Niektórzy pamiętają jeszcze ich sklep kolonialny przy ulicy Krakowskiej 37, obsługiwany przez dziadka Władysława i babkę WIktorię dzielnie wspomaganych przez synów, którzy później samodzielnie całą ósemką go prowadzili. Dzisiaj nie ma już tego sklepu przy Krakowskiej, ale na przestrzeni lat były też inne, bardzo ciekawe, z taką samą pasją i determinacją prowadzone przedsięwzięcia, jak np. huty szkła. Ale Fistkowie, zajmując się kupiectwem, bywali również lekarzami, nauczycielami, naukowcami. Które to już pokolenie? Niechybnie czwarte a może i piąte... W nagraniu o swojej rodzinie opowiadają: żona Mieczysława - Halina Fistek oraz szósty z  braci, jedyny  dziś żyjący , Józef - geolog. Zapraszamy do wysłuchania osiemnastej audycji Tarnowskiej Artystycznej Konfraterni zrealizowanej w ramach projektu „Uwaga, człowiek”.

Posłuchaj audycji :

Ogloszenie

Przypomnijmy: projekt „Uwaga, człowiek” realizowany przez stowarzyszenie Tarnowska Artystyczna Konfraternia ma na celu archiwizację wspomnień ludzi – częstokroć zapomnianych – a w taki czy inny sposób zasłużonych dla swojego środowiska lokalnego, regionu lub kraju. Audycje z cyklu „Uwaga, człowiek” prezentowane są w każdy wtorek po godz. 22-giej na antenie RDN Małopolska, a następnie na naszym portalu, natomiast w każdy piątek sylwetki bohaterów prezentowane są w tarnowskim „Dzienniku Polskim”. Zapraszamy również na stronę internetową Tarnowskiej Artystycznej Konfraterni: http://konfraternia.tarnow.pl/.

Projekt „Uwaga, człowiek” realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego i Miasta Tarnowa. Podsumowaniem dwudziestu cotygodniowych audycji będzie specjalne wydawnictwo z płytą multimedialną, które ukaże się jesienią b.r.

Na zdjęciu: rodzina Fistków – od lewej: bracia Mieczysław, Zygmunt. Jan Krakowski (wuj), Antoni, Stanisław, Jan, Józef, Marian, Ignacy.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947