Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Starówka i Ratusz na pierwszym miejscu    -   07/10/2009
Jaki jest wizerunek Tarnowa?
Wydział Marki Urzędu Miasta Tarnowa upublicznił wyniki przeprowadzonej sporo wcześniej ankiety dotyczącej wizerunku naszego miasta. W tym bardzo obszernym, pełnym pytań opracowaniu swoje zdanie wypowiedziało blisko dwa tysiące osób, głównie tarnowian (dwie trzecie respondentów). Okazuje się, że bezapelacyjnie najwięcej poparcia, jako najlepsza „wizytówka Tarnowa” zdobył rynek z ratuszem i starówka – nieco ponad 50 procent. Natomiast jako największą, słabą stronę Tarnowa wskazywano brak miejsc pracy.

Posłuchaj fragmentu konferencji prasowej - wypowiada się Maria Zawada-Bilik (Wydział Marki UMT) :

Ogloszenie

392 – aż tyle było propozycji na najlepszą wizytówkę Tarnowa. Ostatecznie zwyciężył rynek z ratuszem i starówką (50,27%), na kolejnym miejscu uplasował się żużel i „dołująca” w chwili realizowania ankiety Unia Tarnów (13,15%). Nieco ponad 5 procent respondentów wskazała Górę Świętego Marcina, czyli niewiele więcej niż osób, które uznały że „nic” nie stanowi najlepszej wizytówki naszego miasta. Poniżej 3,76 procent znalazły się m.in. takie odpowiedzi jak: klimat i biegun ciepła, zabytki Tarnowa, Park Strzelecki, Zakłady Azotowe, sport oraz ludzie – mieszkańcy. Poniżej 1 procent – kultura, ks. Heller, generał Bem, wspinaczka, cmentarz, architektura, zegar słoneczny, tradycja jako taka i Bima.
W przygotowanym dla dziennikarzy skróconym zestawieniu trochę dziwi ciąg słupków opatrzonych napisem „Co dobrze promuje, lub mogłoby promować miasto”. Wydaje się, że mamy tu do czynienia z dwoma, różnymi pytaniami, a nie jednym. Wskazują na to wyniki – o ile w pytaniu o najlepszą wizytówkę „klimat i biegun ciepła” mamy wynik poniżej 3,76 procent, o tyle tu jest to już 12,91 procenta. Ponad 10 procent otrzymał sport żużlowy, blisko 10 – generał Józef Bem, niewiele mniej Festiwal Komedii Talia i „zabytki renesansu” oraz Tarnowska Nagroda Filmowa, prawie 6 procent respondentów wskazało Jana Szczepanika i jego wynalazki, niewielu mniej zabytki sakralne i tradycje żydowskie. Co zaskakuje, nie znajdujemy tu Cyganów-Romów.

Pytano także o zespoły muzyczne promujące Tarnów – tu króluje ZIYO, co stanowiło dla magistratu dość duże zaskoczenie, albowiem zespół ten nie jest obecnie tak popularny w Polsce jak niegdyś – wskazało na niego 34,29 procent osób badanych, następny jest Totentanz z niespełna 9 procentami, następnie w przedziale poniżej 5 procent aż do 2 procent znalazły się kolejno: Pueri Cantores Tarnovienses, Bardzo Orkiestra Wojtka Klicha, Zespół Pieśni i Tańca Świerczkowiacy, chór GOS.Pl, „Dzika Kiszka”, Tarnowska Orkiestra Kameralna, Alter Ego, zaś poniżej 2 procent m.in.: The Same, Czuband, chór Puelle Orantes, Capella Tarnoviensis, Mango Collective, Monk, ZTPU, Kumotry, Zabili Mi Żółwia.

Na pytanie, jakim miastem powinien być Tarnów – większość badanych, bo ponad 30 procent stwierdza, że turystycznym, nieco ponad 21 procent – że kultury, blisko 20 procent – akademickim, prawie 15 procent – przemysłowym, zaś niewiele mniej – że handlu i usług.

Bodaj najciekawsze jest jednak pytanie o słabe strony: ponad 14 procent uważa, że jest to brak miejsc pracy, następnie (zaokrąglając): 11 procent – wskazało bazę hotelową, 9 – miejsca wypoczynku, 8 – estetykę miasta, tyle samo obiekty handlowe oraz obiekty rekreacyjno – sportowe, 7 procent – kulturę, 6 – usługi turystyczne, 5 – komunikację w mieście, podobne wyniki uzyskał również „stan bezpieczeństwa”, problemy mieszkaniowe, opieka zdrowotna i dostępność komunikacyjna miasta (4,5 procent). 3,14 procent otrzymała gastronomia.
M. Poświatowski

Foto: Muzeum Okręgowe
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 5)Dodaj komentarz
(08-10-2009) jeffries :
Zabili mi Żółwia - ten pseudopankowy zespolik NIE JEST Z TARNOWA HAHAHA

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-10-2009) M.P. :
Jakto nie ma miejsc pracy? Trzeba tworzyć nowe wydziały w UMT. Pani Maria została panią dyrektor i zapewne ma cały sztab ludzi wokół siebie. Co do samego artykułu, to nareszcie też stwierdzam, że już wystarczy promocji Romów i Żydów. Reszta bez zastrzeżeń.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-10-2009) M.P. :
Zapomniałem dodać, że Tarnów charakteryzuje się plagą samochodów KTA (itp.)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-10-2009) DSKBHŚ :
Zabili mi Żółwia są o ile mi dobrze wiadomo z Bialska-Białej...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-10-2009) Jo :
Jak gdzieś jestem w Polsce, a dużo jeżdżę, to najczęściej Tarnów mylony jest z Tarnowem Podgórnym, choć to mieścina, często ludzie pytają o sławnego artystę z Tarnowa Sasnala, Unia się kojarzy, ale najczęściej ludzie jarzą jak mówię że to między Brzeskiem-Okocim a Dębicą. Oleksy od wspinaczek i Ziyo też jest kojarzone, no i Agata Mróz oczywiście (szacun). Dużo jeżdżę, spotykam się z ludźmi i jak tak jestem gdzieś w okolicach Poznania, Bydgoszczy czy Gorzowa o pomorzu nie wspomnę to widzę, jaką jesteśmy prowincją.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947