Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Jan Paweł II – Papież Wolności    -   08/10/2009
IX Dzień Papieski
Pod hasłem „Jan Paweł II - Papież Wolności” w niedzielę 11 października obchodzony będzie IX Dzień Papieski. Z tej okazji w Tarnowie o godzinie 12:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w kościele bł. Karoliny Kózkówny. W diecezji, podobnie jak w całym kraju przed kościołami przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Pomaga ona w edukacji zdolnej młodzieży z rodzin potrzebujących.

Ogloszenie
>

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia podjęła opiekę nad przeszło dwoma tysiącami młodych, zdolnych Polaków, którym brak środków na realizację marzeń o dalszej nauce. Prawie siedemset z nich to już studenci wyższych uczelni. W diecezji tarnowskiej jest 38 stypendystów, pochodzą z rodzin wielodzietnych i biednych, mieszkają na wsi lub w małych miejscowościach. Uczniowie i studenci mają dobre wyniki w nauce, biorą udział w olimpiadach, udzielają się społecznie.
„Dbamy o wszechstronny rozwój młodzieży. Pieniądze, które otrzymują stypendyści pomagają im w edukacji. Jedna osoba może otrzymywać materialne wsparcie od gimnazjum, aż do końca studiów. W trosce o rozwój duchowy młodych ludzi, organizujemy także obozy, które są formą rekolekcji” mówi ks. Tadeusz Michalik diecezjalny koordynator Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Obchody Dnia Papieskiego będą miały także oprawę artystyczną. W sobotę 10 października w tarnowskiej katedrze wykonane zostanie Completorium Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00 w tarnowskiej katedrze. Wykonawcami będą soliści, Tarnowska Orkiestra Kameralna oraz Chłopięcy Chór Katedralny Pueri Cantores Tarnovienses pod dyrekcja ks. Grzegorza Piekarza.

Przygotowała Ewa Biedroń - (DSI) Diecezjalny Serwis Informacyjny
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl