Iskra Tarnów liderem Tarnowskiej Okręgówki    -   12/10/2009
Iskra - Dunajec 2:0
Iskra Tarnów zdobyła miejsce samodzielnego lidera tarnowskiej okręgówki po wygranej 2:0 nad Dunajcem Zbylitowska Góra i przy porażce byłego współlidera Rylovii w Niedomicach 1:3. Spotkanie rozegrane w typowo jesiennej pogodzie przyniosło oczekiwane punkty tarnowskiej Iskrze.

>

Początek zawodów to strzał w 2. minucie Iżyka, który przeszedł obok bramki Kasprzyka. W odpowiedzi Iskra skonstruowała składną akcję i po podaniu Derlagi - strzał Starzyka sparował Muszyński, który zdołał jeszcze podnieść się i obronić dobitkę Guzego. Następnie w 5 minucie meczu Gałuszka przekonał się na umiejętnościach Kasprzyka strzelając jednak zbyt słabo na bramkę Iskry. Przez kolejne 15 minut przewagę w grze osiągnęła Iskra, po czym znów dał o sobie znać Iżyk, którego rajd i dośrodkowanie powstrzymał dopiero Jonasz Żak. Od 25. minuty meczu Iskra stworzyła trzy dogodne sytuacje. Najpierw z 16 metrów strzelał Derlaga, chwilę później Gajda głową uderzył nad poprzeczką. W końcu w 28 min dokładne podanie Starzyka na bramkę zamienia Marcina Barwacza, którego strzał z 20 m wpada pod poprzeczkę bramki Dunajca. Iskra szukała kolejnych okazji. Strzał Gajdy z rzutu wolnego w 31 minucie meczu nad poprzeczką przenosi Muszyński. Minutę później poprawka rzutu rożnego Guzego trafia na głowę Damiana Żaka, ten niestety pudłuje. W 38 minucie meczu dwójkowa akcja Starzyka i Gajdy kończy się strzałem głową tego drugiego wprost w bramkarza gości. Pod koniec pierwszej połowy bramkę próbują zdobyć Rafał Cierpich i Damian Żak, ich strzały z dystansu mijają minimalnie cel. W 44 minucie Gajda znajduje się w sytuacji "sam na sam" z Muszyńskim po podaniu Derlagi, lecz napastnik Iskry znów strzela wprost w bramkarza ze Zbylitowskiej Góry.

W drugiej połowie meczu goście próbowali stworzyć zagrożenie pod bramką Iskry, jednak ani próby Ziomka w 50 min ani strzał z wolnego Grzyba nie znajdują celu. Przewagę osiągnęli goście, lecz to Iskra mogła prowadzić 2:0. W dogodnej sytuacji znalazł się Gajda, lecz piłka po jego strzale po raz kolejny nie trafiła w światło bramki - obronił Muszyński. Kolejna próba w 64 minucie po akcji Guzy - Starzyk - Kozioł piłkę nad poprzeczką posyła ten ostatni. W 66 minucie Starzyk znalazł się w podbramkowej sytuacji po podaniu Guzego, lecz strzela niecelnie. W 68 minucie rzut wolny wykonuje W. Mruk - niestety piłka przelatuje nad poprzeczką. Iskra odzyskała przewagę, nie potrafiła jednak w tym fragmencie gry zdobyć kolejnego gola. W 78 minucie uderzać z rzutu wolnego próbował Krakowski, piłka jednak została zatrzymana przez Mruka.
W 82 minucie meczu w wyniku zderzenia z obrońcą gości boisko opuścić musi Rafał Cierpich, którego po meczu do szpitala odwiozła karetka. Miejmy nadzieję, iż Rafał szybko powróci do trenigów. Jego miejsce zajął starszy brat - Mirosław Cierpich.
  W 88 minucie crossowe podanie Guzego otrzymuje Derlaga, którego strzał z pierwszej piłki trafia w prawy słupek bramki Dunajca. Iskra postawiła jednak kropkę nad "i" w tym meczu. Świeżo wprowadzeni do gry zmiennicy udowodnili swoją przydatność do zespołu. Idealna centra Mirosława Cierpicha w 90 minucie meczu trafia wprost na głowę Michała "Jokera" Marca, który główą posyła piłkę do bramki obok bezradnego Muszyńskiego.

Iskra Tarnów - Dunajec Zbylitowska Góra 2:0 (1:0)
Bramki: Marcin Barwacz 28 min. i Michał Marzec 90 min.
Żółte Kartki: Iżyk, Korcyl
Składy:
Iskra: Kasprzyk – W. Mruk, D. Żak, J. Żak, Pałach – R. Cierpich (80 min. M. Cierpich), Derlaga, Barwacz (70 min. Marzec), Guzy – R. Gajda (60min. Kozioł)
Dunajec: Muszyński - Korcyl, Krakowski, Pabian (65 min. Pabian), Grzyb - Bobro, Ziomek (72 min. Malec), Ślusarski, T. Blecharski (60 min. J.Blecharski) - Gałuszka, Iżyk
Sędziował: Krzysztof Kania - Tarnów
Widzów: 150

Kolejne spotkanie Iskra rozegra w najbliższą niedzielę o godz. 15:00 na gorącym terenie w Kątach.

Date        : Thu, April 25, 2024 05:20:26
IP          : 18.191.102.112