To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Transporter pediatryczny gotowy na pomoc potrzebującym    -   12/10/2009
Na ratunek niemowlętom...
Prezydent Miasta Tarnowa przeznaczył w bieżącym roku 40 tysięcy złotych na sfinansowanie zakupu transportera pediatrycznego. W celu realizacji tego zakupu w dniu 16 czerwca 2009 roku zawarta została umowa dotacji z Powiatową Stacją Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie. Ostateczny koszt urządzenia wyniósł 39.656 zł. Decyzja dotycząca zakupu transportera ma związek z uruchomieniem w dniu 19 marca 2009 roku w Tarnowie przez Caritas Diecezji Tarnowskiej „okna życia”, mieszczącego się w Domu Zakonnym Sióstr Józefitek przy ul.Mościckiego 34. W przypadku pozostawienia tam noworodka wezwana będzie karetka pogotowia - celem zbadania dziecka, udzielenia pierwszej pomocy i przetransportowania do szpitala. Transporter został uroczyście oddany do użytku.

Ogloszenie

Bezpieczne przewiezienie noworodka do szpitala zapewni transporter pediatryczny. Wnętrze takiego urządzenia wyłożone jest specjalną pianką, absorbującą drgania i uderzenia, chroniąc tym samym pacjenta przed wstrząsami. Specjalna uprząż pediatryczna, stabilizująca wszystkie kończyny, głowę i tułów oraz materac podciśnieniowy zabezpieczają pacjenta podczas transportu. Stałą obserwację wnętrza transportera ułatwiają dwie w pełni przeźroczyste pokrywy.  W czasie samego transportu dostęp do pacjenta umożliwiony jest za pomocą specjalnych, zakrywanych otworów na dłonie, dzięki czemu niezbędne czynności przy dziecku mogą być wykonane bez konieczności otwierania pokryw i tym samym niepotrzebnego wychłodzenia komory. Transporter można mocować na czas transportu na noszach, znajdujących się w ambulansach sanitarnych. Do transportera mogą być montowane pompy infuzyjne, kardiomonitor oraz respirator. Jest on w pełni przenikliwy dla promieni X (można wykonać zdjęcie RTG) oraz może być stosowany w środowisku MRI (można wykonać badanie rezonansem magnetycznym).

Transporter służył będzie wszystkim potrzebującym dzieciom, do których wezwane będzie pogotowie, w tym również tym pozostawionym w "oknie życia" – umożliwiając bezpieczny transport do szpitala.

Na zdjęciu: transporter pediatryczny firmy Paramedica
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, January 17, 2022 10:52:20
IP     : 54.224.117.125
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html