Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Transporter pediatryczny gotowy na pomoc potrzebującym    -   12/10/2009
Na ratunek niemowlętom...
Prezydent Miasta Tarnowa przeznaczył w bieżącym roku 40 tysięcy złotych na sfinansowanie zakupu transportera pediatrycznego. W celu realizacji tego zakupu w dniu 16 czerwca 2009 roku zawarta została umowa dotacji z Powiatową Stacją Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie. Ostateczny koszt urządzenia wyniósł 39.656 zł. Decyzja dotycząca zakupu transportera ma związek z uruchomieniem w dniu 19 marca 2009 roku w Tarnowie przez Caritas Diecezji Tarnowskiej „okna życia”, mieszczącego się w Domu Zakonnym Sióstr Józefitek przy ul.Mościckiego 34. W przypadku pozostawienia tam noworodka wezwana będzie karetka pogotowia - celem zbadania dziecka, udzielenia pierwszej pomocy i przetransportowania do szpitala. Transporter został uroczyście oddany do użytku.

Ogloszenie
>

Bezpieczne przewiezienie noworodka do szpitala zapewni transporter pediatryczny. Wnętrze takiego urządzenia wyłożone jest specjalną pianką, absorbującą drgania i uderzenia, chroniąc tym samym pacjenta przed wstrząsami. Specjalna uprząż pediatryczna, stabilizująca wszystkie kończyny, głowę i tułów oraz materac podciśnieniowy zabezpieczają pacjenta podczas transportu. Stałą obserwację wnętrza transportera ułatwiają dwie w pełni przeźroczyste pokrywy.  W czasie samego transportu dostęp do pacjenta umożliwiony jest za pomocą specjalnych, zakrywanych otworów na dłonie, dzięki czemu niezbędne czynności przy dziecku mogą być wykonane bez konieczności otwierania pokryw i tym samym niepotrzebnego wychłodzenia komory. Transporter można mocować na czas transportu na noszach, znajdujących się w ambulansach sanitarnych. Do transportera mogą być montowane pompy infuzyjne, kardiomonitor oraz respirator. Jest on w pełni przenikliwy dla promieni X (można wykonać zdjęcie RTG) oraz może być stosowany w środowisku MRI (można wykonać badanie rezonansem magnetycznym).

Transporter służył będzie wszystkim potrzebującym dzieciom, do których wezwane będzie pogotowie, w tym również tym pozostawionym w "oknie życia" – umożliwiając bezpieczny transport do szpitala.

Na zdjęciu: transporter pediatryczny firmy Paramedica
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(12-10-2009) ach :
Pan Prezydent sam przesłał te pieniadze , czy ksiegowa Urzędu . Przecież to nie są pieniądze Prezydenta tylko wszystkich mieszkańców Miasta Tarnowa . Trochę pokory w przekazach informacji .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-10-2009) o bosze :
ciekawe czy czarni go nie zapomnieli poswiecic ,bo nie bedzie bez tego dzialal!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-10-2009) mieszkaniec :
Nie wystarczyła informacja o przekazaniu przez Urząd Miasta dotacji na zakup transportera pediatrycznego? Konieczny jest pokaz medialny Ryszarda Wspaniałego? To zaczyna być niestrawne!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl